Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A ti gyereketek (10-15 évesek)...

A ti gyereketek (10-15 évesek) is úgy válaszol néha nektek kb mint a kutyának? Paroméról van szó.

Figyelt kérdés
Mivel nem az én gyerekeim a raszóláson kívül semmit nem tehetek... De néha úgy pofán vágnám őket,hogy a város szélén landolnának... Az én korosztályom (most 31) sem volt különb ebben a korkban,hé ha emelt hangon válaszoltam,olyan szavakat használtam egyből repült a pofon. Jogosan... Mit képzelnek magukról?? Tudom ez részben párom hibája is,de eléggé meg van törve( volt férje adósságai miatt a lakást majdnem elvitte a bank,megy a pereskedés,stb... Megértem,hogy olyan amilyen...)

#Dddfgg
2019. máj. 12. 13:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eszembe sem jutott volna bunkozni a neveloapukammal. Egyreszt mert anyam nem hagyta volna masreszt mert szerettuk egymast. De voltak vitaink mikor kamasz voltam. Akkor altalaban anyam szivott miatta mert o volt kozepen. De gondolom ez az edesapak-anyak eseten is igy van.
2019. máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
25%
anyu amikor megismerkedett az új barátjával 11 voltam. Ö lett az új nevelöapám. Már az elsö hetekben átvette a "nevelésemet".Ha szemtelen voltam akkor nem ritkán volt az hogy úgy elverte a talpamat hogy több hétik is eszemben volt.
2019. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
88%

Saját gyerekkel se könnyű a kamaszkor, de így, hogy vér szerint nem a Te gyerekeid, végképp semmi tekintélyed sincs előttük. Ráadásul, amint írod, a párodnak volt egy zűrös házassága, válása, amit nyilván megszenvedtek a gyerekek is, így még nehezebb őket nevelni. De a nevelésüket amúgy sem ebben a korban kell elkezdeni.

Én, mint anya, szigorúan rászóltam a gyerekeimre, ha az apjuknak tiszteletlenül válaszoltak. Mindig a férjem mellett álltam. Mi átvészeltük a kamaszkort, és a gyerekeimnek ma nagyon jó a kapcsolatuk az apjukkal. Dehát ő az édesapjuk. A párod nem tudom, mire hivatkozva követelheti meg a gyerekeitől, hogy tiszteljenek téged, mivel az ő szemükben Te csak egy idegen vagy. Sajnos csak Te tudod kivívni a tiszteletüket, de az biztos, hogy nem pofonokkal.

2019. máj. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
93%

Úristen... Én tanár vagyok... És nem tudom... Majd' az összes kollégám rinyál, hogy milyenek ezek a mai fiatalok stb... Érdekes dolog, hogy 156 centis, vékony testalkatú, középkorú nőként mindig jókedvűen tudok bemenni órára, és úgy is jövök ki. Kiabálni alig tudok, semmi fizikai fenyegetést nem jelentek. És mégis... Hogy lehet, hogy 190-es nagyhangú fiúk olyan udvariasak velem, mint az álom? Hogy bárhol összefuthatok velük a városban, ott is ugyanolyan kedvesek velem, mint az óráimon. Úgy, hogy mondjuk van egy osztályom, ahol a 30 emberből 20 nagyon nehéz családi háttérrel rendelkezik.

SOHA nem fognak a fiatalok engem tisztelni, ha én nem tisztelem őket. Úgy 20 éve foglalkozom kamaszokkal, és egyszer sem kellett kiabálnom senkivel.

Ha valaki úgy ír rólam, hogy "Pofán kell verni", azt miért kéne tisztelnem? Én sem tisztelnék egy olyan embert, aki ilyet mond rólam. Meg most őszintén... Az itt válaszolók közül ki tenné? Jó hogy nem már a kutyámmal nagyobb tisztelettel kéne bánnom, mint egy fiatallal.


Egy háromgyerekes anyuka voltam, 20 éve kamaszokkal foglalkozó tanár. Soha nem ütöttem meg gyereket, soha nem kiabáltam gyerekkel. Meg kellene tanulni kezelni az embereket. Aztán nem kéne ütni meg üvöltözni.

2019. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!