Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy az exférjem...

Mit tegyek, hogy az exférjem ne kényeztesse el ennyire a lányunkat?

Figyelt kérdés
11éve elváltam, és van egy 14éves lányunk. A hétvégéket és vakációt többnyire az apjánál tölti. Sajnos az anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy mindent megvegyek a gyereknek amire vágyik, és emiatt neheztel rám. Ezzel szemben az exférjem jól keres, és mindent megvesz a lányunknak. Karácsonykor 200ezer forintos telefont kapott, ami több mint egy havi fizetésem. Már ruházni sem győzöm, mert nem elégszik meg az olcsóbbal, hanem 15ezer forintos farmert követel, arról pedig hallani sem akar, hogy turkálóból vásároljon.

2019. máj. 23. 19:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%
Megfontolnám, hogy atmenetileg az apjahoz küldeném lakni aztan meglátjuk olyan jó fej e 1 hónap együttélés után is
2019. máj. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Bevezetném a családi gazdálkodásba.

Megmutatnám a számlakivonatom. Kijelölteném vele benne a fix kadásokat rezsit. Adja össze.

Bevásárlásokat: próbálja szortírozni: kaja, tisztálkodás, ruha, szórakozás, iskolai stb.

Elmagyaráznám, hogy van, amire előre kell félre tennünk: nyaralás, utazás , osztálykirándulás ,váratlan kiadások.

Ha valamire többet szeretne, javasolja meg, miből vegyétek el.Vigyázz! legyen neked is ruhapénzed. Mindenképp tégy félre ugyanannyit magadnak is, amennyit ő elköltött bármire. Semmiképp ne hagyd, hogy a részedet felélje.

Szerintem meg fogja érteni, ha látja, hogy mennyi mindenről gondoskodsz.

2019. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

csatlakozom a 12-eshez.

csináljatok együtt költségvetést.


viszont az rosszul jön ki, hogy tiltod, hogy az apja vegyen neki dolgokat.

Ez szerintem egy ilyen időszak, valószínű elmúlik, és megérti majd, hogy a pénz nem minden.


Szerintem ezt nyeld be, hogy egyszerűen nem érdemes letiltanod ay exed kényeztetéséről, mert csak rosszul jössz ki belőle. Arra törekedj, hogy megértse, hogy

a pénz nem minden és hogy az exférjedtől mást kap, mint tőled. Ő leginkább pénzt tud adni, te meg sokkal több mást is.

2019. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Vegyél el tőle minden elektronikus kütyüt és rejtsd el, és a lányod rakd szobafogságba és vegyél neki egy jó könyvet a kamaszkori problémákról és megoldásairól és azt olvassa! És mond meg, hogy menjen ő is dolgozni valahova és akkor megveheti majd amit akar!
2019. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!