Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányomnak befestettük a...

A lányomnak befestettük a haját. Ősztől 8. osztályos lesz. Vajon szólni fognak érte a tanárok?

Figyelt kérdés
Alapból barna volt a haja, és feketére lett festve. Nekem nincs problémám a dologgal, csak tartok a tanárok megjegyzéseitől.
2019. jún. 28. 22:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a tanaroknak semmi kozuk hozza,masok meg durvabban jarnak suliba. Egy hajfestes nem hinnem hogy akkora gond lenne. Ti sem szoltok bele hogy hogyan hordja a hajat,neki sincs joga.
2019. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
44%
Igen lehet gond belőle. A mi sulinkban folyamatos megjegyzéseket tesznek az ilyenre a tanárok függetlenül attól, hogy a szülő megengedte vagy sem. Nekem sem tetszik ez a hozzáállás.
2019. jún. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
85%
Sógornőmnek azért is beszóltak mert farsangra a lányai hajába tett ezzel a kimosható hajfestékkel pár csíkot. Nem értem ezt a hozzáállást. Saját gyerekének azt enged meg az ember amit akar. Bár sajnos attól is függ mi van az iskolai szabályzatban. Amikor 8. Osztályos voltam, egyik lánynak lett orr pc.-je. Anyukája engedte neki mégis folyamatosan beszóltak érte a tanárok ( jó azért egy pc. és egy hajfestés nem ugyan az, de ezt csak egy példa miatt írtam)
2019. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a házirendben benne volt/van a hajfestés tiltása és a műköröm, feltűnő lakk használatának tiltása.


Sőt

Országos hírű gimnáziumba jártam ott is szerepel a feltűnő köröm, és itt a hajfesetést nem tiltják de a feltűnő színeket és látható tetoválást igen. ( piros, rózsaszín, csíkos, fehér haj pl)


Szerintem valahol érthető

2019. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
21%
Nézd, ha gond lesz belőle, visszafestitek barnára és kész. A nyarat hadd élvezze fekete démonként. ;)
2019. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
27%
Hát az bizony jogtalan, 4-es, hacsak nem egyházi iskoláról van szó, mert azok önjárók. Az iskola nem szabályozhatja a hajstílust és egyéb megjelenést, nincs hozzá joga. Az iskola kizárólag a tanulással, időbeosztással és az iskolaépülettel kapcsolatos rendet szabályozhatja. Melyik ez az iskola, mindjárt rá is keresek a házirendjére.
2019. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
82%
Nem egyházi hanem alapítványi suliba jár a lányom ott sem lehet hajat festeni
2019. jún. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
34%
Ne nullázzatok le, kölykök, hanem nézzétek meg az idevágó rendeletben (én azt is tudom, melyikben, sőt el is olvastam), hogy mit kell tartalmaznia a házirendnek. Megsúgom: hajviseletet és öltözéket nem! Akkor se, ha ez nektek nem tetszik! És továbbra is várom az egyik válaszoló iskolájának a nevét, hogy ellenőrizni lehessen azt a bizonyos házirendet. Anélkül a válasz sajnos nem hiteles. Alapítványi szabályozhatja, bár az se felel meg a rendeletnek, de senki nem fogja rajtuk számon kérni. Úgy mellesleg mégis milyen szankciót képzelnétek el festett hajért? Fognának egy ollót és levágnák? Vagy kizárnák az iskolából? Na ugye.
2019. jún. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
69%

Ez teljesen sulifüggő... Alapból, barnából fekete sztem nem durva, de ki tudja, melyik suliban, melyik tanárnál hol van a határ. Ti ismeritek őket, nem mi.


Azoknak, akik nem értik, miért lehet ilyesmi tiltva: sztem érthető azért.

Egy közösségben mindenkinek alkalmazkodnia kell, és pl egy 14 êves, műkörmös, lila hajú csajszi nem biztos, h jó irányba vinné a többieket. Főleg kamasz korban, amikor senki nem akar kilógni, nincs még meg az egyéni stílus, stb...

Tudom, nyilván nem a külső miatt fog senki elzülleni, de a hangsúly így testületileg átkerülhet oda, ahová semmi értelme, onnan, ami tényleg fontos.

Persze, nem mindenkinél, meg nem is annál az egy lánynál, aki csináltat egy diszkrét tetkót v orr pc-t, mert tetszik neki, hanem annál a rengetegnél, aki annyit lát h ez a menő, ilyet akar ő is, és ettől teszi függővé az önbecsülését, és bekerül egy olyan spirálba, ahonnan aztán irdatlan nehéz kikerülni.

És ez a folyamat valahol a közösség, azaz az iskola felelőssége is. Nyáron, meg sulin kívül mindenki azt tesz, amit akar, de ahol szabályok vannak, ott meg kell tanulni azokat tiszteletben tartani is.


Megint mondom, nem az egyes esetekről beszélek, főleg nem a kérdező lányáról, hanem összességében.


Kérdező, sztem suli házirendjében nézd meg, innen, ennyi alapján bármi lehet... Tudok iskolát, ahol az átlátszó körömlakkra is beszólnak, és tudok olyat is, ahol a felnyírt, színes hajra, meg a haspólóra, tetkóra sem.

2019. jún. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
69%

Kulturáltan fejted ki a véleményedet, 9-es, de én azzal együtt ellentmondok. A műköröm és lila haj valami bűn? A műkörömmel rendelkező rosszabbul tudja megtanulni a Thales tételt, a lila hajú meg a hüllők szaporodását? Nyilvánvalóan nem. A külső megjelenés és a tanulmányi munka között semmilyen összefüggés nincs. Festett hajjal is lehet valaki okos és szorgalmas, és kizárólag kék szoknya-fehér blúzt viselő is lehet buta és eredménytelen.

Még azt is írod, hogy alkalmazkodni kell. Igen, abban, hogy hagyjuk egymást tanulni. Hogy ne zavarjuk hangos beszélgetéssel a más tanulását, hogy ne vágjuk pofán kosárlabdával az osztálytársunkat, akármennyire utáljuk, de a hajszín, körömtípus nem az alkalmazkodás kategóriája, attól még, hogy én hagyományosan öltözködöm, más megjelenhet a saját, az enyémtől eltérő stílussal, és ő ugyanolyan értékes ember lesz.

2019. jún. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!