Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányomnak befestettük a...

A lányomnak befestettük a haját. Ősztől 8. osztályos lesz. Vajon szólni fognak érte a tanárok?

Figyelt kérdés
Alapból barna volt a haja, és feketére lett festve. Nekem nincs problémám a dologgal, csak tartok a tanárok megjegyzéseitől.
2019. jún. 28. 22:41
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk is volták ilyenek a házirendbe hogy tilos a hajfestés meg körömlakk stb.Semmi nem tartotta be soha,es nem is szóltak érte szinte egyszer sem.Nagyszájú tinikoromban volt hogy kérdeztem én mindig hogy de ha a tanárnak előíró pink a körme,akkor miért baj ha másnak meg kék?Így mutat példát?

Erre mondjuk büszke nem vagyok,de hogy válaszoljak is.Szerintem ez nem baj,honnan tudnák hogy nem ez a termeszetes hajszine?Vannak ennél durvabbak is.

2019. jún. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
60%

Na az autokorrekt szorakozik velem:D

semmi helyett senki,es eloiro helyett rikító akart lenni...

2019. jún. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
88%
Nézzetek meg mit mond az iskola hazirendje
2019. jún. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk annó volt ebből probléma, igaz ez majdnem 20 éve volt. Egyik osztálytársnőm anyja vörösre festette a haját, és a lánya is szerette volna kipróbálni. Egy tincset festettek be. Sötétbarna volt a csajszi, nem is volt feltűnő. az egyik tanárunk kiakadt, és azt mondta, ha következő alkalomra nem tünteti el a hajából, annak következménye lesz. Annyit tudtak tenni, barnára festették a tincset. Szóval mindenképp nézzetek utàna, mit tartalmaz a házirend.
2019. jún. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy rendelet szerint nem tartalmazhat a házirend öltözködésre vonatkozó előírásokat, a legtöbb helyen mégis benne van. Se körömlakk, se hajfestés, se haspóló. Nálunk a tanárok be is szóltak érte. Amúgy a feketére festett hajat visszafesteni már nem tudod (kiszőkítés után persze leheg, de ennyi erővel le is borotválhatjátok a fejét), csak lenőni fog, szóval ez a sztori ennyi.


Amúgy fun fact: tudok olyan, nem is kis cégről, ami tiltja a hajfestést, körömfestést, a férfiaknál pedig a szakállat.

2019. jún. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom ti hol dolgoztok, nalunk a munkahely is elvar bizonyos oltozkodesi szabalyokat, pedig nem talalkozunk ugyfelekkel. Iskolaba sem volt megengedett a pc, kifestett korom, ezekre emlekszem. Kerdezo, komoly szankcio nem valoszinu, ha nagyon szigoru iskolarol lenne szo, tudnal rola, de 1-2 megjegyzesre keszitsd fel a lanyod.
2019. jún. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
63%

"Egy-két megjegyzésre számítson a lányod"...

Nekem ez így felnőtt fejjel elég sokkoló. A válaszolónak igaza lehet, mert visszagondolva, nálunk is mindenfélére tettek megjegyzést a tanárok.

Gyáva és undorító dolog kamaszokat a többi osztálytárs előtt megszólni, pláne szubjektív dologért.

Istenkomplexus, a gyerek határainak megsértése, az ilyen tanártól el kellene venni a munkáját. Ha baja van, hívassa be a szülőt.

Nem fegyelmezési kérdésre gondolok, ott nyilván szóljon rá a gyerekre, hanem ilyen teljesen neutrális kérdesekre. Sok szerintem élvezi is, hogy alázhatja a kislányt.

2019. jún. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is pont általábos 8. előtt lett befestve a hajam sötét szőkéről feketére. Semmi problémám nem volt belőle, ez 12 éve volt.
2019. jún. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
90%

9es vagyok.

10es, alapvetően egyetértek veled, írtam is, h nem a külső miatt fog senki zülleni, meg tényleg nincs feltétlen köze ilyen módon ennek a teljesítményhez, de közösségi szinten szerintem akkor sem elhanyagolható.


Ha egy 14 éves azt látja, hogy a nagy barátnője lila hajú, műkörmös, stb, és nem csak a nagy barátnő, hanem sokan mások is, akik körülveszik és menőnek tartja őket, akkor természetes, hogy olyanná akar ő is válni. Ez még nem is lenne baj, de ha ez a stílus pl nagyon távol áll tőle, de átveszi csak mert "kell", nem érzi a határokat, elkezd nem tanulni, nem a belsővel, kapcsolataival foglalkozni, hanem helyette azzal, h elég menő-e a ruhája, elég friss-e a festés a haján, a tetkója fél millivel arrébb van mint elképzelte, a fültágítója nem elég nagy, a műkörme meg már másfél hetes és fuuuudegáz... És ha ebbe fekteti az energiáját, akkor másra nem marad elég.


Megint mondom, nem az egyes esetekről beszélek, mert simán hordhat vki azért haspólót meg fültágítót, mert tetszik neki, fiatalon is nyilván, de nagyon sokan, akiknek nincs kész önbecsülésük, önértékelésük, keresik a helyüket a világban, azok nagyon nem biztos, hogy azt látják, hogy a pc-s lány okos, értelmes és pc-je van mert tetszik neki, hanem azt, hogy ott ez a lány, akit nagyon szeretnek a többiek, jól érzi magát a bőrében, biztos a pc miatt.


És ez az a negatív hatás, amiről beszélek, mert nagyon sok ilyen van, azok mellett persze, akiket nem befolyásol ilyen szinten a külsővel való intenzív foglalkozás.

2019. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
53%
Majd a gimis felvételin is "értékelni" fogják a szóbeliztetők.
2019. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!