Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyák ti mit csinálnátok ha...

Anyák ti mit csinálnátok ha rájönnétek hogy 13 éves lányotok meztelen képeket küldözget egy fiúnak akivel nem is járnak eggyütt?

Figyelt kérdés
Multkor a fiam nézegette a számítógépen a képeke és maegtalálta a képeket. Nagyon sokat mutat (cicit meg a ... közelről). legalább olyan 10-12 képet mutatott. Ti mit tennétek?
2010. júl. 9. 20:06
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
78%

Vannak ingyen is ilyenek, de persze ezek hátránya az időcsúszás.


[link]


persze ezen a lapon belül a pszichológus jön szóba.


Ha nagy a lelki nyomás Rajtad, és gyorsabb segítséget szeretnél ingyen talán ez szóba jöhet:


[link]


szóval ezek ingyen vannak.


Persze a legesleggyorsabb elmenni élőben egyhez, egy alkalom semmikép sem olyan sok (a drágabbak is olyan 3-4-5ezresek óránként, itt meg végül is csak egy rövid tanácsról van szó, bár lehet, hogy rákérdez a háttérre is.) Szerintem erkölcsi, pszichológiai értelemben nem lesz különösebb baj, és inkább csak a lehetséges visszaélési veszélyeket kell majd átbszélni.

2010. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó.
2010. júl. 12. 23:27
 43/49 anonim ***** válasza:
78%

Szívesen, és én is nagyon köszönöm a visszajelzést és a biztatást.


Remélem, nem esett rosszul Neked a sok korábbi moralizálós-pofozós üzenet. Sajnos, Magyarországon nagyon elterjedt az, hogy a társadalom az igazi bűnözőkkel cinikusan összekacsint, és közben meg az áldozatokat hibáztatja. Az emberek szívesen indulnak el ,,a kisebb ellenállás irányba'', nomeg az áldozat éppen ,,kéznél van'', a bűnözők meg többnyire láthatatlanok.


[link]


Nagyon sok bűnözési ágat épp azért olyan nehéz kiirtani, mert a társadalom ,,kibicelve támogatja''. Ez a magyar társadalom legnagyobb rákfenéje, de hát erről már igazán nem a lány tehet.


A lányod nem követett el semmiféle erkölcsi bűnt, vagyis nemcsak jogilag nem, de még csak erkölcsileg sem. Ez a lényeg, ez itt a legfontosabb, minden más csak ez után következik. Sajnos mindezt Mari néni Juci néni falu nyelve úgysem érti meg, de hát ne is ők legyenek az erkölcsi etalon (általában éppen a legszigorúbb erkölcscsőszökről szokott kiderülni, hogy ők maguk micsoda ,,múlttal'' tudnak rendelkezni).


Ha a lányod szívesen beszél róla, és szívesen megnyílik Előtted, és úgy látjátok jónak, akkor akár azt is meg lehet tenni, hogy a fiúnak kiküldtök egy előzetes ügyvédi felszólítást, afféle ügyvéd által írt előzetes figyelmeztetést (nem drága). Ez általában elég ahhoz, hogy visszatartsa a visszaélésektől. De talán még csak erre sem lesz szükség, ez részletektől függ.

2010. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
őő hát én rendesen megbüntetném..1 hónapig nem gépezhet,a telefonját elvenném 1 hétig és 1,5 hónap szobafogság // ha vmiről lemaradtam akk bocsi nem olvastam el a többi komit. //
2010. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
80%

Még tavaly történt hogy nézegettem a csibefaszt és láttam, hogy kitették egy 13-éves forma kislány meztelen képét, sőt gúnyolták, megalázták. Még az email címét is kitették.


Úgy felhúztam ezen magam, hogy rögtön írtam a kitett email címre a kislánynak, és felajánlottam Neki hogy kifizetem az ügyvéd munkadíját, iratunk egy ügyvédi felszólítást, leszedetjük a képét. Ezt nagy örömmel is fogadta. Tudtam hogy bejövős a dolog, mert már volt korábban olyan, hogy ügyvédi felszólítást küldtem a csibefa sznak, a gyáva szerkesztők meg egyből beijedtek és leszedték a képet.


Szóval most is ezt ajánlottam fel. Most jött az első meglepetésem. Mivel itt nem én voltam a törvényes gondviselő (aki a gyerek nevében intézkedhet), ezért írtam neki, hogy hát akkor beszéljük meg a szülőkkel a dolgokat. A legnagyobb meglepetésemre azt írta, hogy nem szeretné, ha a szüleit beavatnánk, mert akkor őt kellemetlenség érné. Ezen nagyon meglepődtem, mert hát mire való a szülő, ha nem arra, hogy a gyerek bűncselekmény esetén legyen kihez teljes bizalommal forduljon.


Itt egy kicsit megakadtam, végül azt találtam ki, hogy akkor a TASZ-nak írjunk (Társaság a Szabadságjogokért), mert ők ezzel a témakörrel is foglalkoznak, és jó ügyvédi hálózatuk is van. És itt jött a második meglepetésem: a gyerek inkább hajlandó volt a számára teljesen ismeretlen (és kissé talán félelmetes) TASZ-nak írni, semhogy a szüleinek akart volna szólni.


Ha nem lenne ez a félelem a szülőtől, meg ez az egész értelmetlen büntetősdi, akkor pár óra leforgása alatt lehetne ügyvéddel leszedetni a képeket (a csibefa sz-szerkesztőgárda egy hírhedten gyáva és szerencsétlen társaság). Így meg viszont? Titokban marad, telik az idő, még húsz helyre szétküldik a képeket a titkolózás ideje alatt, a gyerek meg depressziós, nem megy szívesen iskolába (esetleg ki is marad) és senki sem tudja, mi baja.


Később is nézegettem a csibef aszt, napiszart, meg ezeket a bűnöző oldalakat, és észrevettem, hogy ezek a bűnözők direkt erre játszanak rá, direkt építenek erre, még nyíltan ki is írják: ,,úgysem mered leszedetni a képedet, mert ahhoz a szüleidnek kéne szólnod''. Ezt már csak ezért sem értettem, mert hát hogy lehet valakit büntetni --- BŰN NÉLKÜL? És hogy lehet direkt rájátszani a bűnözők kezére? Kinek jó ez? A gyereknek szenvedés, a szülőnek kudarc, egyedül a bűnözők kaszálnak belőle.


Szóval itt valami óriási félreértés van. Ha a gyerekek eleve nem szólnak a szüleiknek, akkor ez mindig is így lesz, sosem lesz ennek az egésznek vége.


A ,,sexting'' meg nem bűn, még csak nem is erkölcsi hiba, nincs mit büntetni, ez csak egy természetes hajlam, minden gyerekben benne van (bár nem minden helyzetben jön elő). Persze hogy veszélyes a világunkban, de épp ezért beszélni kell róla, nem szégyellni. Miféle büntetés az, ami épp a bűnözőket hizlalja és direkt a kezükre játszik? Ha nem lenne ez a ...furcsa... félelem a büntetéstől a gyerekekben, akkor ezek a napiszar oldalak nem is léteznének, belefulladnának az ügyvédi felszólítások tengerébe! A bűnözőket csakis az irracionális félelem élteti, és ezt ők nagyon jól tudják.

2010. júl. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
86%
A leg nehezebb dolog hogy te legyél az anya melett a legjobb barátnője.Akkor megbeszélne veled mindent,ezt a dolgot is mielőtt megtette volna.Nem ítéllek el,mert beszélni könnyű,a legnehezebb ezt megvalósítani.valószínű hogy egy ideje már ki engedted csúszni a dolgokat a kezedből,és a magánügyi dolgait eszében sincs pont veled megbeszélni.De senkire ne hallgass aki azt mondja hogy késő,soha nincs késő,csak ahoz hogy megüsd azzal végképp elvadítanád magadtól.Próbálj visszamenni te is kamaszba egy kicsit,légy fiatalos,humoros,meglátod felkelted az érdeklődését,és közelebb fog érezni magához.Muszály tenned valamit mert ha felnől,mindenért téged fog okolni,és mondhatjuk joggal.Hozzáfűzöm 10 éves lányom van,és rettegek én is,mindenben igyekszem jó lenni,de a kamaszkoron átsegíteni őket a legnehezebb,pedig nálunk még csak most kezdődik.
2010. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:
25%
Mér bocs de minek kell ezt ennyira szigruan venni?Azt csinál amit akar mit böntetet meg az ö dölga mit szolnál ha a te szexuális életedbe szólnálak bele? Amugy meg örülj hogy ilyen a lányod mert nekem 13 éves koromba számtalan ismmerösöm volt aki több fiuval is szexelt.Na ennyi.... 18/L
2011. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim válasza:
100%
Utolsó, nálad mennyibe kerül 1 éjszaka gumi nélkül?
2012. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 Executioner ***** válasza:

Szentem hagyd.

Elég nagy büntetés az is hogy lebukott.

Képzeld csak el:

-13 éves lány vagy

-Meztelen képeket küldözgetsz egy fiúnak

-Lebuksz

-Lát a bátyád és az anyukád is meztelenül külömböző pózokban


Szentem magától is nagyon szégyenli magát, nem kell olajat önteni a tűzre.

2014. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!