Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van ilyen sok túl...

Miért van ilyen sok túl érzékeny gyerek?

Figyelt kérdés

Miért nem tanulják meg kezelni az apró kudarcokat? (Pl. Nem kell sírni ha rászól a tanárnéni) Vagy túllépni azon, ha éppen nem velük foglalkoznak? (Pl. Gyerektársak mást akarnak játszani mint ő, ezért nem vele játszanak)

Egy apró csúfolódás miatt sem kéne elpityeredni. (Pl. Szemüveg miatt.)


2019. júl. 29. 16:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
De az egyik legjobb módja egy átlagosan vagy jobban érzékeny gyereknél, ha kritizálják, amiért sír, és érvénytenítik az érzéseit, csak mert anno anyukával is így bántak, ezért ő is hasítja az érzéseket, és ebből még normát is csinál.
2019. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Mármint egyik legjobb módja a gyerek károsításának.
2019. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Minden igaz, amit írtok, csak nem arra a helyzetre, amit próbálok felvázolni. Komolyan, senki sem látott még olyan gyereket aki egyértelműen és már-már kórosan túlérzékeny? Aki egy nap alatt többször több minden miatt sír, nem lehet vele mit kezdeni, nem visel el semmit? Én rövid idő alatt sok ilyennel találkoztam és ez ihlette a kérdés.
2019. júl. 30. 10:45
 24/43 anonim ***** válasza:
87%
De kérdező, értsd már meg, hogy fölösleges gyerekekre kihegyezni. Felnőttek között is van hogy téged idézzelek "kórosan túlérzékeny", csak ő máshogy, vagy sehogy nem mutatja ki. Nem tudom mi olyan elképzelhetetlen abban, hogy a gyerekek is emberek saját kis jellemmel, érzelmekkel.
2019. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Tudod, ez itt gyereknevelés témakör :D. Nyilván azért kérdezek gyerekekre kihegyezve, mert velük kapcsolatban vagyok érintett.
2019. júl. 30. 11:30
 26/43 A kérdező kommentje:
Mellesleg attól meg hogy a felnőttek is lehetnek lelkileg károsultak, nem hiszem hogy el kéne menni amellett ha egy gyerek érzékenysége már kezelhetetlen méreteket ölt.
2019. júl. 30. 11:32
 27/43 anonim ***** válasza:
85%
Te nem vagy túl okos igaz? :) Képzeld tudom hogy ez itt a gyerekvállalás témakör, de attól a kérdésed úgy ökörség ahogy van, már leírtam miért. Nem én tehetek róla hogy te csak a magadét tudod ismételgetni mint egy papagáj, és nem tudod értelmezni a leírtakat.
2019. júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
26%
Pont azért van ennyi lelkileg sérült, konfliktuskerülő, nyomi felnőtt mert gyerekkorban elrontják őket. Ezt kéne megelőzni a megfelelő mintával.
2019. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
84%

Ja majd az ilyen másokat nyominak nevező primitív ember jól elintézi a mintát, nem?

Pont a hozzád hasonlók miatt olyanok az emberek amilyenek. Miattatok, akik mindent olyan kva jól tudtok, és habzó szájjal minősítgetnek másokat- gyerekeket, felnőtteket-, ahelyett, hogy a tökéletes konfliktuskereső nem nyominger életetekkel foglalkoznátok.

2019. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Én fújom a magamét, jó vicc. Kedves kötekedő válaszoló, kérlek fogadd meg a saját tanácsodat!
2019. júl. 30. 11:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!