Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van ilyen sok túl...

Miért van ilyen sok túl érzékeny gyerek?

Figyelt kérdés

Miért nem tanulják meg kezelni az apró kudarcokat? (Pl. Nem kell sírni ha rászól a tanárnéni) Vagy túllépni azon, ha éppen nem velük foglalkoznak? (Pl. Gyerektársak mást akarnak játszani mint ő, ezért nem vele játszanak)

Egy apró csúfolódás miatt sem kéne elpityeredni. (Pl. Szemüveg miatt.)


2019. júl. 29. 16:58
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
84%

Mit fogadjak meg?

Nem én írtam ki kérdést, aminek a "majdénjólmegmondom" a célja, meg az hogy másokat fikázz, név és arc nélkül nagy mellénnyel. Törődj a magad dolgával. Ha már olyan IQ nuku vagy hogy pár soros mondatokat nem vagy képes értelmezni, és felfogni.

Azért remélem nincs gyereked.

2019. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
23%
De utolsó, netán tagadod, hogy sok a nem normális felnőtt, aminek főleg az elrontott nevelés az oka?
2019. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
79%

Ki dönti el, ki a nem normális? Te?

Meg kit nevezel te egyáltalán nem normálisnak? Aki érzékenyebb mint te, vagy nem olyan társaságközpontú mint te? És milyen alapon?

Szerintem meg pont az olyan emberek a nem normálisak mint te meg a kérdező, akik megállás nélkül másokkal vagytok elfoglalva.

2019. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
89%
Te is elférsz kérdező, még jó hogy ilyen képzett pszichológusok színesítik a mindennapjainkat, mint te :)
2019. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
15%
Az a nem normális, aki nem tud beilleszkedni, nem tud kommunikálni, nem szívesen alakít ki vele senki sem kapcsolatot, mert sertodekeny, nincs önkritikája, rosszindulatú, árad belőle a negatívum, mindig másokat hibáztat mindenért. Ezek mind olyan tulajdonságok amik a nem megfelelő nevelés miatt alakulnak ki, és magának az egyénnek sem jó, szenved tőle.
2019. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
89%

Annyira jó, hogy te mindent tudsz mindenkiről. Na épp erről beszéltem: mikor ismeretlenül ítélkezünk, és mondjuk meg a tuti másokról: ha egy felnőtt ember ilyen, amit írtál annak lehetnek előzményei, valamilyen komoly trauma, gyerekkori élmény.

A legegyszerűbb a tökéletes kis életedből odaszúrni a másiknak, akinek sem a múltjáról, gyerekkoráról, családjáról nem tudsz semmit. De azért nemes egyszerűséggel "nem normálisnak" titulálod. Gratulálok.

Hihetetlen milyen érzelminyomorék emberek élnek közöttünk, és akkor még szentül meg vannak róla győződve hogy ők milyen tökéletesek, már-már etalonok.

Még jó, hogy benned nincs hiba, de tényleg.

2019. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Értem, világos XD
2019. júl. 30. 13:09
 38/43 anonim ***** válasza:
20%
De itt most kisgyerek viselkedése volt a fő téma.. és az abból levezetett felnőttkori viselkedés. Nem mindenkinek van egetverő gyerekkori traumája.
2019. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező te áruld már mit gügyögsz ide be nekem? Neked nem tűnik fel, hogy nem veled beszélgetek te nagyon ostoba?
2019. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
88%

"Nem mindenkinek van egetverő gyerekkori traumája."


Erre az egybites megállapításra egyedül jöttél rá? Honnan tudod kinek van, és kinek nincs? Mit tudsz te bárki életéről? Szerintem nem is hinnéd, hány embernek van ilyen-olyan baja, ami elég rendesen meghatározza a jellemét. De hogy ebbe belegondolj, mondjuk több ésszel kéne rendelkezni, mint ami egy sültkrumplinak van. Igazából vicces ahogy próbálok értelmes párbeszédet levezetni veled :) Szerintem beszélgessetek privátba az ikszdézős 12 éves kérdezővel, az EQ meg az IQ szintetek is tökre megegyezik.

2019. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!