Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen problémára utal ha egy...

Milyen problémára utal ha egy hároméves gyermek nem érti, amit mondunk neki?

Figyelt kérdés
Nem beszél és szinte csak a megszokásokat ismeri. Ha labdázik ismételgetjük, hogy labda, hozd ide a labdát, dobd nekem a labdát, de semmi. Látszik, hogy fogalma sincs, hogy kihez beszélünk és a mondatok értelmét se fogja fel.
2019. aug. 8. 06:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadóba kell időpontot kérni, ott felmérik, elmondod te észrevételeid, s ezután kap fejlesztéseket! Beszéd indító torna, logopédiai.... Teljesen ingyen van!!! Ha adnak papírt, akkor az Oviba kapja majd meg a fejlesztéseket!Mi is jártunk a lányommal.
2019. aug. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Autizmus és/vagy értelmi fogyatékosság. Sürgősen keress fel egy gyerekpszichiátriát.
2019. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem beszélt a fiam 3 évesen, 3,5 évesen csak tőmondatokban. De az alap dolgokat, hozd ide, mutasd meg stb értette. Neki megkésett a beszéde(kihagyta a mászást).

Ha olyan gondom lett volna mint neked, rég vittem volna kivizsgálásra. Ők többet tudnak mondani.

2019. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Én fiam is 3 évesen kezdett beszélni, pedig akkor már 8 hónapja bölcsibe is járt.

Teljesen egészséges.


De ő addig is mindent megértett, mindent megcsinált, amit kértem. Ezért nem is aggasztott, hogy még nem beszél.


A védőnőnek nem jelezted a 3 éves státuszon? Ő nem mondott erre semmit?

2019. aug. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Meg nem töltötte be a hármat. Majd ősszel. Nekem igazából most tűnt fel, sőt talán azt is ki merem mondani, hogy kisebb korában jobb volt a helyzet. Nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy még nem beszél, kicsit aggasztotta őket, de az volt, hogy még van néhány hónap, majd csak.
2019. aug. 8. 09:42
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a beszéd hiányával szoktak sokszor foglalkozni. Legalábbis tőlem kérdezte a védőnő, hogy figyel-e, amit mondok megcsinálja-e, szóval érti-e amit mondok.

Ha igen, akkor ok, nemsokára úgyis beszélni fog.

2019. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem a beszéd a gond, hanem az, hogy nem is ért meg semmit. A beszéd egy dolog, lehet kicsit megkésett a beszédfejlödése, a legtöbb esetben nem akkora probléma. De nagyjából 1 éves kor fölött elkezdik érteni amit mondasz nekik, 2 évesen mindent értenek, egy 3 éves meg ha belegondolsz nagy ovis, szobatiszta és általában beszél is, megcsinálja amit mond az ovónéni, különben hogyan menne 20 gyerek egyszerre mosdóba, ebédelni, stb. Oviba felvették a fiadat?
2019. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Rokonomék gyerekének egy megfázás után középfülgyulladása lett egymás után többször, kezelték de a végén tubus kellett a gyerek fülébe.Olyan volt a viselkedése tubus előtt, mintha szellemileg visszamaradott lett volna.Sokszor csak nézett és nem reagált, vagy mikor már beszélni tudott sokszor visszakérdezett.Totál nem értette mit mondunk.Végül a fül-orr gégészeten kötöttek ki, ott találtak folyadékot a középfülbe.Azóta teljesen rendbe jött, de kell neki logopédushoz járni annyira kihatott a beszédfejlődésére a dolog.HA nem jártatok fül -orr gégészeten akár ilyen baj is lehet.Beszélj a gyerekorvosotokkal első körben ő majd küld benneteket amerre kell és amerre jónak látja.
2019. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Neki is középfülgyulladása volt márciusban. De úgy veszem észre, hogy hall. Például a nevét van, hogy gond nélkül megérti, odafordul. De van nap, amikor egyáltalán nem reagál rá. Nem jár oviba még.
2019. aug. 8. 13:28
 20/23 anonim ***** válasza:
88%
De lehet hogy nem tisztán hall...
2019. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!