Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kislányom még nem...

2.5 éves kislányom még nem beszél. Keveset gügyög. Mire gyanakodjak?

Figyelt kérdés
Minden másban nagyon ügyes, 5 hónaposan ült és egy évesen ment. Ügyesen lépcsőzik, szinte soha el sem esett, ha igen, akkor is ügyesen, semmi baja nem lett. Finommotorikája ugyanúgy fejlett, cipőfűzőt dug át a lyukon, már fél éve, az ilyesfajta játékok is jól mennek neki. Azért írom ezt mind le, mert úgy olvastam, hogy a mozgások a későbbi képességek alapját képezik.
2019. aug. 8. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez így baj, én már vittem volna korábban.
2019. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Pont most kell vinni, ha csak halandzsát gügyög és nem szavakra hasonlító dolgokat.


Hallásvizsgálat, és fejlődéspszichológus

2019. aug. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azt is észrevettem, hogy mintha halkabb, csendesebb lenne. Lehet, hogy a természete is változik.
2019. aug. 9. 07:25
 14/16 anonim ***** válasza:

papa, mama, apa, ilyeneket sem mond? SEMMIT, ami köthető valamihez?

Fiam is csak 6 db szót tudott 2 évesen, és kb 3 évesen kezdett beszélni, de néhány szava már volt ennyi idősen (apa, nyanya-anya, mama, papa, titá-traktor, átó-autó)


Ha 1 szava sincs, akkor tényleg valami nincs rendben.

2019. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

# 4 vagyok, nálunk a nagyobb tényleg csak azt mondta, hogy "e-e-e" és mutogatott, a kisebb meg azt mindenre, hogy "anya", de azt már egy évesen és annyi is maradt még másfél évig, bár ő mondjuk énekelt is halandzsázva, és a beszéd dallamát utánozta :) És mindketten elég sokáig másztak (a nagy 7 hós korától, majd 9 hósan elindult, de csak 16 hósan járt egyedül - sosem vittem kézen fogva, nem is volt hajlandó -, a kicsi azért egy évesen már szaladt), ráadásul bölcsisek is voltak 2 éves koruktól. Gyerekorvos nem küldte őket fejlesztésre (az elsőnél még nem is volt így elterjedve, a másodikban meg már én bíztam, bár azért ott is rákérdeztem a dokinál), csak hallásvizsgálaton voltunk. A nagyobb azóta negyedikes (ráadásul nyári 6 évesen kezdte), kitünő, sokfélét sportol, zenél is és sok barátja van. A kicsi még középsős, de azért ő is értelmes :)

Gondolom, sokszor hasznos a fejlesztés és persze az ember elviszi őket bárhová, nehogy valamit rosszul csináljon, de gyanús, hogy a többség magától is ugyanakkor kezdene beszélni, azaz valamikor 3 éves kora előtt, mint amire elfogy a szülő türelme és fejleszteni kezdik. De ezt nem a fejlesztés ellen írom, csak népi megfigyelésem.

2019. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Égyébként azt érti amit te mondasz neki? Pl. menj oda, csináld ezt, stb.
2019. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!