Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy 6 éves...

Mit lehet kezdeni egy 6 éves ovis gyerekkel, ha nem lehet egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Nem marad egyedül a szobába vagy a teraszon, pedig ott vagyunk mi is a lakásban. Folyton a nyakunkon lóg a fiam. Nem lehet fél percre se egyedül hagyni mesét nézni v rajzolni.

Ha wcre megyek, ott áll az ajtó előtt...

Már az agyamra megy. És nem tudja elmondani, h mitől fél!


Kimegyek a szobából a konyhába, azonnal követ.


Valaki segítsen!



2019. aug. 10. 07:42
1 2
 11/15 Andi80018 ***** válasza:
70%
Biztos, hogy fél? Nem lehet, hogy csak azt akarja, hogy állandóan foglalkozzatok vele? Egyébként van tb alapú pszichológiai tanácsadás is, illetve védőnő is tudna lehet segíteni. Este hogy tud egyedül maradni a szobájában, meg éjjel? Akkor gondolom nem vagy vele.
2019. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Velünk alszik, köztünk. Nem hajlandó külön aludni. Ha felkelünk mellőle, pár perc és jön ő is félálomban...


Felnőtt dolgokról való beszélgetés alatt azt értem, h ketten beszéljünknyugodtan mindenről vagy akár magáról a gyerekről. Nem kell tudniamindent egy gyereknek. Meg folyton bele kérdez a beszélgetésünkben, mert nem tudja miről van szó stb stb. Nagyon zavaró tud lenni, hiába a gyerekem és szeretem!

2019. aug. 10. 11:34
 13/15 Andi80018 ***** válasza:
89%

Aha, gondoltam. Biztos le fognak szólni,de kb 90%-ban meg vagyok győződve, hogy a gyerek úgy néz titeket hülyének, ahogy nem szégyell! :-) Ilyen nincs, hogy hat évesen nem alszik egyedül, a saját ágyában.

Nálunk is ment ebben a korban a belebeszélés, amikor az apjával beszéltem, de ez le lett állítva, és megtanulta, hogy akkor beszéljen, amikor más nem. Ez csak egy példa. Volt olyan, hogy mondjuk rosszat álmodott, és átjött, de egyből vissza is lett kísérve, miután látta, hogy nincs gáz. Szerintem a gyerek folyamatosan tőletek várja el, hogy foglalkozzatok vele, nem önálló. Erre rá kell szoktatni, ne legyen már muja gyerek. Szóval először is én kideríteném, van-e mentális gond, tényleg vannak-e félelmei, de én nem hinném, ez félrevezetés. Látja, hogy működik, és csinálja.

2019. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Az en fiam is ilyen. Egyke, meg mostanaban szorong is (apukam agydaganatos, jarok sokat korhazba, imadott papatol tart miota beteg es a betegsegtol fel hogy elkapja) :(

Szoval mindig is tarsasagkereso volt, es foleg rajtam log, mert az apjat kevesebbet latja.

Sajnos telefont adok a kezebe, ha nyugit akarok, vagy eppen porszivozni, fozni, hazimunkat csinalni, kis nyugiba lenni, enni egy falatot, inni csak egy pohar bort.

Van olyan jo kis modszer meg, hogy athivni egy kis baratot (ovistarsat) akkor azido alatt nyugi van...

Sajnos az online jatekok is okozhatnak szorongast persze, korlatozni kell a jatekok koret (pacman, zongora, zenekeszito jatekokat engedek jnkabb)


Nincsenek nevelesi eszkozok erre, vannak ilyen gyerekek.

Neha adj telefont a kezebe , azzal ellesz. Csunya dolog, de ez van, azok akik nagyszulokkel kozos csaladban elnek, nem is ertik ezt, a mázlisták.... :)

2019. aug. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Van tabletje, azon szokott játszani. :)
2019. aug. 17. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!