Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le a gyereket...

Hogy szoktassam le a gyereket az utcan szaladgalasrol?

Figyelt kérdés

Naponta megyünk olyan helyre ahol szabadon játszhat. (park, játszótér, jatszohaz legalabb napi masfel- 2ora, plusz seta)


Mozog eleget. Jo alvo, nem egy hisztis kisgyerek.


Meg pici ezert sem erőltettem eddig a dolgot. (2 éves lesz jövő hónapban)

Most viszont mar szeretném ha boltban, forgalmas utcan vagy ugy általában ahol mi sem szaladgalunk, látnám legalabb a reménysugarat, hogy a gyerek nem szalad el ha kiengedem a kocsibol hanem melletem setal. Vagy ha nem mellettem akkor is setal es nem fut.


Ha megfogom a kezet, azonnal hanyatt vagja magat, de minimum leül.


Akinek ilyen futos gyereke van, megis hogy tanítsam meg arra, hogy nem csak futva lehet közlekedni? Vagy ezt kinovi? Neha ha szolok azért megall.. Aztan ujra elszalad.



2019. aug. 10. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk kötelező a kézfogás. Ha földre veri magát, megvárom, míg elmúlik, de egy lépést nem teszek szaladó gyerekkel úttest mellett.
2019. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Várd meg, amíg akkora lesz, hogy felfogja. Addig erővel tudod csak visszatartani. Kösd a hátadra, tedd babakocsiba, vagy erősen fogd a kezét.


A 2 évesek nem szoktak az anyjuk mellett sétálgatni és parancsszóra megállni, felnőttesen viselkedni, mert nem képesek rá élettanilag.

2019. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1es, en sem hagyom. Szaladok utána, te sem gondolod h ennyire bator anyuka lennék, hogy hagyom. Természetesen en is ha kell otvenszer is felallitom aztan ha otvenegy alkalommal se megy a kezenfogva akkor babakocsi lesz. Plazaban meg olyan helyen ahol max engem hoz kellemetlen helyzetbe de auto vagy egyéb nem veszélyezteti mondjuk 5meterre elszaladhat, majd elkapom.


2, tehat akkor ez még normalis. Valahol sejtettem. Nem szeretnem cibálni, babahámmal vezetni vagy ilyesmi, akkor inkabb meg kicsit kocsizunk. Hordoztam sokaig de nemreg volt egy hasi műtétem, most egy par honap pihenőre vagyok fogva, nincs emelés.

2019. aug. 10. 15:28
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

"Ha megfogom a kezet, azonnal hanyatt vagja magat, de minimum leül."

Ebben az esetben visszaültetni a kocsiba - és irány haza.

Akár naponta többször is.

2019. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hat, nyilván nekem is van eletem, menni kell boltba akarhova, tehat magammal is ki....ok ha hazamegyunk, de persze nyilván megoldás lehet, kerdes mennyire jo, nem kotekedes, mert tapasztalatlan vagyok de mindenhol azt irjak ennyi idos korban nem ertik ezt meg es inkabb tanítani érdemes mint büntetni. Csak hát hogy tanitgassam ha ilyen besózott seggu mi meg eleg sz@r helyen elunk forgalom szempontjabol.
2019. aug. 10. 16:42
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos ez ilyen, az én egyik gyerekem menni nem volt hajlandó (az se kevésbé idegtépő), a másik egy futóbolond. Vele, amikor talán 2 és fél - 3 lett, már meg lehetett beszélni, hogy meddig futhat (pl. következő kapualj vagy kuka, aztán jöjjön vissza), de 2 évesen még csak a túlélés marad és hogy te legyél a makacsabb. Esetleg még kismotor madzaggal, vagy roller, amire ketten felfértek...
2019. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hat igen. Pont a kismotor kapcsan van olyan hogy megyünk 50 metert (mar kezdem elbizni magam) majd a gyerek leszall (jo esetben.. Rosszban leesik, majd rajin h kereke van, akkor leul fél óraig brummog es forgatja majd) felall es elfut. Imadom, de hat ez se jobb max itt nem kell gutnom utana. Nem szoktam neki mondani h menjunk, siessunm stb mert azert azt se akarom, hogy egyszer ne siess aztan gyere siess.. Akkor viszek altalaban motort ha nem megyünk messzire uis, altalaban a vehe az hogy en cipelem.
2019. aug. 10. 17:57
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

14 hónapos volt, mikor viszonylag stabilan járni kezdett. 15 hónaposan kezdtem arra szoktatni, hogy fogja a kezemet séta közben. Nem volt egyszerű, ment volna másfelé, húzta volna ki a kezét, volt, amikor próbált megharapni, de ilyenkor határozottan rászóltam, és nem engedtem el a kezét, hanem mentünk tovább akkor is, ha üvöltött. Először főként nyugisabb helyekre mentünk sétálni, ahol kevesen jártak. 16 hónapos korában vittem boltba, addigra már tudott mellettem sétálni normálisan. Ott meg le kellett szoktatni arról, hogy mindent összefogjon. Lassan (szeptemberben) két éves, végig fogja a kezem, néha még nyúl valamihez, de ha rászólok, rögtön tudja, hogy nem szabad.

Szerintem sosem lehet elég korán kezdeni a tanítást. Attól, hogy picik, még egész ügyesek, sok mindenre képesek. Szerintem sokkal egyszerűbb szoktatni valamire a kezdetektől, mint kis idő elteltével azt mondani, hogy na lányom/fiam, ettől a naptól kezdve így kell csinálnod, mert ami eddig volt, az nem jó.

Gyakorold a kézfogásos sétát olyan helyen, ahol nem tehet kárt semmiben. Nálunk 2-3 hónap volt, míg eljutottunk a boltos témáig. Akkor menj boltba vele, ha már tud sétálni veled, különben totál kikészülsz majd. Próbálj végig határozott lenni, és ne engedj neki.

2019. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Atmentunk ezen a belemharap dolgon is. Nem szoktam elengedni, neha amugy mintha (nagyon halvany mintha) alakulna, de erre most bejott ez a leulok ha megfogod a kezem. 🤷‍♀️ Koszi kitartoan a setak soran minden nap csináljuk, remelem elerjuk amit ti.
2019. aug. 10. 18:47
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

18 hónapos koráig mindig szépen jött mellettem, h nem is fogta a kezem. Most két éves, kiszalad az útra, nem hajlandó fogni a kezem, vettem rollert amin ketten tusunk menni, de leugrál róla ha megunja szóval életveszély.

Futok utána, ha saját járgánnyal megy azt is hanar megunja és akkor azt cipelve loholok utána. Szóval én újra babakocsizok vele. Játszótéren, biztonságos helyen pedig futhat amerre szeretne.

2019. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!