Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a tünetei a méz allergiána...

Mik a tünetei a méz allergiának? És ha fellépnek,3 éves gyereknek mit lehet adni, hogy csökkentsük a tüneteket?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Én mézallergiás vagyok, az nagyon durva tud lenni. 1 liter teában fél csppnyi is allergiás rohamot okoz, kb. pár percen belül. Olyankor eltorzul a fejem, bedagad a szemem és a szám, nekem a torkom is és irány a legközelebbi kórház, telenyomnak szteroidokkal és kálciummal, majd alszom egy napig.

A gyerkőcnek azonnal kálcium kell, lehetőleg nem pezsgőtabletta hanem injekció (iható vészhelyzet esetén) és azonnal indulni a kórházba. Mit tapasztaltál amiből arra következtetsz hogy mézallergiája van ?

2008. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

calcimusk,remélem jól irtam,azonnal iható,kis ampullában van,gyereknek 5 ml kell azt hiszem,és hivd a mentőt,amennyiben ugyanazon tünetek vannak,mint az előttem válaszolónak,akár életveszélyes is lehet,és 24 órás megfigyelés szükséges utána,az anaflaxiás sokk(nem bizti h jó irtam) 24 órán belül ujra felléphet,általában egy napos megfigyelés az inetnziv osztályon.

Allergiás tünet még:

tüsszögés, piros pöttyök,un.csalánkiütés,eldagad valamelyik testrésze...legveszélyesebb ha torok dagad,fulladást okozhat.

2008. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerencsére nem súlyos neki, és a leírtak alapján nem hiszem hogy az lenne, csak gyanús volt. Néhány napja magas láza van, köhögés, nátha, és ami fura, hogy amikor felmegy a láza a szája is megduzzad, a nyelve nem, eddig még ilyen nem volt. Azt hittük, hogy allergiás lett valamire, pl. mézes hársfatea vagy a paracetamol, de nem, mert ha elhagyjuk ezeket, akkor is megduzzad a szája, ha felmegy a láza.
2008. nov. 15. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem amikor beteg vagyok szintén van dagadásom, mégpedig azért, mert a szervezetem ellenanyagot termel a betegséggel szemben, vagyis túl sok ez az ellenanyag emiatt lesznek allergiás tüneteim. Az első voltam. :-)
2008. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon érdekes, nem gondoltam volna, hogy ilyen is előfordulhat! Köszi a válaszokat.
2008. nov. 16. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!