Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is vannak ilyen kérései...

Máshol is vannak ilyen kérései a gyerekének? Vagy én rontottam el valamit nagyon

Figyelt kérdés

9 év alatt sosem foglalkoztunk a márkákkal és az árakkal. Ha kínai ha adidas nem számított. Most már olyan dolgokat kér amit magamnak sem vennék, meg sosem volt még a családban sem.

Kezdve az iphone hozzá 100 ezres kis pöcök füllgató, konzol, drága számítógép. Videós holmik, drága játékok.

Mindenből fortnite mintás kellene neki a suli kezdésre ehhez jön a gucci és társai.

Idióta netes kihívásokat is csinálni akarta de a fahéj evéskor hatalmas leszidást kapott.

Itthon hiába tiltjuk a barátoknál, nagyszülőknél ezeket nézni. Volt olyan barátja aki azért nem jön hozzánk mert itt nincs konzol. Mindezt úgy, hogy egy kis 8 ezres városban élünk.


2019. aug. 11. 22:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

A szüleim soha nem vettek nekem kütyüket vagy extrém drága holmikat. Ha ilyesmire vágytam, arra ott volt a szülinapi, karácsonyi, ballagási... ajándékpénzem. Ebből vettem telefont, laptopot, mp4-et :) és megtanultam kezelni a pénzt, lejjebb adni az igényeimet. Egyik telefonom sem haladta meg a 40 ezret, és nem cseréltem négyhavonta, mint az osztálytársaim, max ha bedöglött x év után. Persze az alap dolgokat, mint pl. a ruhák, cipők, könyvek, tanszerek, kozmetikumok én is megkaptam, főleg alkalmakra.


Ugyanezt vezettük be a gyerekeinknél, bevált. Mindenkinek van egy kis megtakarítása, abból gazdálkodik. Nincs hiszti az iphone-ért vagy a gucci-ért, mert látja, hogy nem tudja megvenni, ennyi :D megbecsüli, amit kap, mert nem halmozunk fel semmit. Zsebpénzt is egy hónapra adunk, attól függően, hogy hanyadikosak, érdekes módon a nagy része szinte mindig megmarad.

2019. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%
Nincs tisztában a pénz értékével. A fő gond természetesen azzal van, hogy eleve ilyen igények merülnek fel, de a haverok, suli, közösség miatt ezt nem lehet kiküszöbölni. A megoldást én ott látom, hogy kicsit helyre kell rázni a fejében a munka és a pénz összefüggését. Kell a 100 ezres kütyü? Tessék megkeresni az árát. Kisebb kerti munkákat ő is meg tud csinálni, be tud segíteni a háztartásban, tudja hozni a (nem túl nehéz) szatyrot a boltból. Kicsi még hozzá? Igen, kicsi még hozzá. De a 100 ezres ketyerékhez, meg a jatékkonzolhoz, meg az iPhone cuccokhoz nem kicsi? Dehogynem, ahhoz is iszonyat kicsi. De ha ez kell, tessék megdolgozni érte. Szerintem a harmadik napi fűnyírás után rögtön nem fog kelleni.
2019. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%
A két előttem szólónak nagyon igaza van. Saját esetemből, sajnos ma már nem az a világ van, mint 20 éve. Akkor is voltak menő cuccok, mindig voltak olyan szülők, akik hitelbe rázva magukat a külcsínyért megvettek minden drága holmit. Én nem kaptam meg nagyon sokmindent, de felnőtt fejjel azt mondom, hogy nem bánom, sőt. Kell az a gyereknek, hogy nem jár minden csak úgy, a pénzért keményen dolgozni kell vagy rohadt nagy lemondásokkal jár. Várandós vagyok, de most aggódok amiatt, hogy a közösség és a többi hülye szülő a kölykével milyen hatást fog gyakorolni az én gyermekemre. Egyedül azzal küszöbölhető ki, hogy az élet valódi értékeire, a családra, a szeretetre, a természet tiszteletére tanítod meg, és nem az anyagiasságra. El kell mondani neki, hogy ő attól nem lesz több, hogy Gucciban meg Iphone-al a kezében lötyög. Ráadásul 9 évesen nagyon fiatal még ezekhez. Tudom, hogy patthelyzet, mert a többi gyerek akkor kiközösítheti stb, de inkább élményekkel gazdagítsd a gyermekkorát, mint tárgyakkal. Ha felnő, sokkal többre fogja értékelni, addig sajnos meg mindig lesznek ilyen időszakok. Ha pedig az a gyerek csak a konzol hiánya miatt nem megy át a gyermekedhez, az pont ugyanolyan felszínes szar, mint a mai legtöbb ember (tisztelet a kivételnek). A gyermekeddel azt kell megértetni, aki csak egy konzol miatt jönne csak át és nem őmiatta, az nem is igazi barát. Érdekember. Nehéz ezeket megértetni egy gyerekkel, de ha jó példát mutatok neki, és megértetitek vele nem ezek a legfontosabb dolgok az életben, talán meg fogja érteni. Én nem hagynám ilyen vloggerek meg mindenféle szenny közösségi média celeb influenszer r*tyi kis p*cs f*st nézni. Káros és elferdíti a gyermekek szemléletét/nézeteit. Sajnos dolgoztatni nem tudod elküldeni 9 évesen, de pl a jó jegyekért pénzt kaphat (persze nem 1000 forintot, hanem mondjuk mivel a matek szívatós azért 500, a rajzért 200 stb, rossz jegyekért ő ad vissza. Nálunk ez ment. Mindig spóroltam és ha valamire szükségem volt megvettem a kis perselypénzemből. Persze előtte hónapokig gyűjtögettem, ahogy most is teszem. Nagyon megfontolok minden jelentős kiadást. És igen, az értékes ajándékokat csak nagyon különleges alkalmakkor kell megvenni, nyilván egy 100 ezrest konzolt nem vennék a gyereknek még szülinapjára sem!! Mint ahogy iphone-t sem, hiszen nekem is kis gyagyim van. A telefon arra kell, hogy felhívjon, ha baj van, vagy te felhívd, nem menőzéshez, meg internetezéshez, játékhoz.
2019. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Lelulnek vele és felajanlanam:

A gucci póló 130000 forint. Megkaphatja de akkor sajnos mostantól nincs apelláta, mindenki zsiroskenyeret eszik, ünnepnapokon jár hozzá hagyma is. A karácsonyi ajándékoknak is lőttek, na mindegy. Téli kabátja se lesz, arra már nem futja, de legyünk pozitivak: mehet a gucci pólóban akkor is. Kicsit átfúj rajta a szél, de nagyon menő! Az osztalykiranulasra sem valószínű, hogy így el fog tudni menni, arra már nem marad pénz, de itthon azért felveheti azt a pólót, majd posztolja instán milyen f@$zagyerek, ahogy itthon ül benne.

Az elkovetkezo tíz szülinapjára sem kap semmit, ez az összevont ajándéka volt. Nyaralni se fogtok tudni menni, és úgy tűnik le kell mondania a haverokkal a mozit. Ja és az autó sem lesz használva, a bérlet is pénz, gyalog mentek mindenhova.


Egyébként tudom ez milyen, engem otodikben kapott el, nagyjából nyolcadikig tartott.

Próbáljátok olyan üzleteket keresni, ahol jobb nevű cuccok vannak, de nem horror áron. Sokszor kinaiban is elkernek annyit egy ruhaert/cipoert, mint máshol. Pl írtad az Adidas, azért az elég jó márkának számít. Keressetek olyan hiressegeket, akik ilyeneket hordanak, ha nekik megteszi, neki miért nem jó?

Amit még javasolni tudok, az egy "játék":

Rajzolsz gyümölcsoktol kezdve csekkeken át az olcsóbb ruhakon keresztül a kért ipoheig mindent és kivagod őket. A hátuljára rairod mindnek az árát. Ez után felirsz egy összeget egy lapra, és neki kell osszevalogatni a szükséges holmiktol indulva a kevésbé fontos cuccokig, hogy mi lesz véve annyi pénzből. Így talán kicsit atlatja a pénz mukodeset.

Utána beszéljétek meg a kimaradt holmikat: miért azok maradtak ki? Mi a hasznuk? Biztos kihagyhato? És amik bekerultek a kosárba, mind feltétlenül szükséges?

Csinalhattok két kategóriát is, egyikbe a mindennapi megélhetését szükséges dolgokkal másikba az általa kivantakkal. Hasonlitsatok össze, hogy ugyanannyi pénzből melyik kategóriában mi mindenre futja.

Meselhetsz neki olyan dolgokról, amiket te is nagyon szeretnél mégvenni, de drágának tartod. Ő hogy érezné magát, ha azért nem kapna rendes holmikat sem, mert te Herendi porcelantkeszletet veszel magadnak, meg gyémánt gyűrűt?

2019. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

9 éves lányom van. Nálunk nincs ilyen. Ha kér is fülhallgatót pl, akkor mind1 milyet veszünk. Nem követelőzik, max néha valamilyen kisebb játékot szeretne, de akkor is tudjja, hogy ezt majd megírja a jézuskának (van egy huga, a látszatot fenntartjuk, hogy van jézuska).

A tied abszolút nem ismeri a pénz értékét, meg kellene vele értetni, hogy nem nyomtatjuk a pénzt, hanem dolgozunk érte.

2019. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%
Nemtudom miez a márka mania.Én egy nagyon szerencsés környezetben nottem fel,mármint iskola,nekünk nem volt olyan hogy te nem adidast horadasz es nem játszunk..de egész felnőtt koromig nem volt ebből gondom.19 éves voltam amikor először kaptam egy puma melegitot.8000 körül volt de en úgy vigyáztam rá mint a szemem fenyere.Sokaltam egy melegitoert annyit.Van egy fiam most megy 3 osztályba es már ott is kinezik azt a gyereket aki nem gucciba vagy nike cipobe van...az eszem eldobom!!Akárki akármit mondd sokkal jobb volt a világ amíg nem ezek a szarok szerint mérték az embereket.A gyereknek megveszem a márkát,nem azért hogy menözzön (nem az a szemelyiseg,szerény,jo lelkű kisfiu) hanem mert jobb minőség,talán tovább is birja de magamnak nem veszek márkás cipőt,ruhát.Megtehetnenk de jo nekem a kinais,piacos cipő ruha is. ( többen lehülyéztek e miatt)
2019. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
Olyan nincs, hogy az a Gucci cipő egy harmadikos gyereken eredeti legyen. Egyszerűen nem vagyok hajlandó elhinni.
2019. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes,nekem eleg jomodu szuleim voltak,megse akartam draga cuccokat. Nalunk a Puma cipo volt a meno kamaszkoromban de egyszeruen nem vitt ra a lelek h annyiert cipot vegyek. Pedig nem voltam nepszeru es ezzel talan menobb lehettem volna.

Inkabb talaljatok neki egy hobbit amiben sikeres es nem az oltozkodese miatt figyelnek ra. Draga cuccot kapjon karacsonyra,szulinapra maximum.

Az en csaladomban is van ilyen elkenyeztetett kis haddnemondjammi. Az enyem remelem nem lesz ilyen.

2019. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!