Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy felfogja...

Mit csináljak, hogy felfogja végre, hogy kötelességei is vannak?

Figyelt kérdés

Fiam 9 éves 3.ba megy. Négyes ötős volt, de rengeteget küszködtem vele,mert kettőből majdnem hármas lett. Napi szinten tanultunk otthon,rengeteget küszködtem vele,mert csak a szórakozás érdekli. Most kötelezőt olvasunk és gyakorolunk. Mindent megért, de makogva olvas. Szamol de pontatlanul. Szépen ír, de századik felszólításra sem figyel az ékezetekre.Unja és lusta.

Számítógép es telefon nincsen. Mit tegyek hogy felfogja, kötelességge teljesíteni????


2019. aug. 13. 06:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Nyári szünet van... miért nem hagyod kicsit békén? Fog eleget tanulni az iskolában és a könyvek felett ülni órákat,ha megkezdődik az iskola. A kötelezőt nyilván olvassa el,de nem kell napi szinten nyüstölni.
2019. aug. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De igen kell mert nem megy a szorzótábla mert munkafüzetet kell kitölteni az olvasónaplóból. Ezért nem hagyom békén meg amúgy se mert szüksége van arra, hogy tanuljon. 2 hónapig pihent..
2019. aug. 13. 07:13
 3/30 anonim ***** válasza:
70%

Nyari szunet van te meg az iskolaval nyaggatod

Gratulalok mert most fogja eletere megutalni az iskolat ...

Hagyd mar pihenni az a gyereket, majd iskola idoboben tanul most szunet van

2019. aug. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy arra nem gondoltál, hogy nem lusta és nem érdekli, hanem mondjuk diszlexiás vagy ilyesmi? Gratulálok, te is remek szülő lehetsz...
2019. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Igen,amelyik 9 éves gyereknek nem megy a szorzó meg nem tud folyékonyan olvasni, az nem lusta hanem gyenge képességű, vagy valami baja van, diszlexia stb.


Esetleg játszatok olyat amivel erősítheti magát, szorzos memória kártyák, ilyesmi. Vannak ilyen videojátékok is, ha az érdekli őt..


A folyékony olvasást meg ugye olvasással lehet gyakorolni, nálunk, mivel én fiam is ilyen egyébként, a harry potter vált be, azóta imád és gyönyörüen olvas. Lehet kapni kifejezetten gyerekeknek, képek is vannak benne és nagyobbak a betűk.

2019. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

Én se értem minek szünetben basztatni a gyereket. Az iskola részéről sem értem ezt a sok hülye feladatot. Kiskoromban sem értettem.


Hogy a fenébe ne unná, mikor jó idő van, játszhatna, mint a kortársai, de neki le kell ülni veled magolni.


Én megértem, hogy jót akarsz, de gondolj bele az ő szemszögéből.


Mormolj el egy imát, hogy nem én voltam a gyereked. Engem nem vett rá soha senki arra, amit nem akartam.

2019. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
Nyár van. Szünet van. Miért kell halálra nyaggatni? Mert majdnem lett egy hármasa? Úristen hogy ez mekkora probléma! Azonnal hívjuk a rendőrséget! Miért is kell kiváló tanulónak lennie ha egyszer nem olyanok a képességei? Ha hármas hát hármas. A kutyát nem fogja érdekelni hogy milyen jegyei voltak. Rajtad kívül persze. Hagyd már szerencsétlent
2019. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Kötelezőt olvasás el de tőbbivel hagyd békén rá érsz vele az utolsó héten gyakorolni szeptemberben úgy is ismétlések kezdenek.
2019. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Ertem. Tehat akkor lennék jo szülő ha beleszarnék az egeszbe. Ha már első héten le marad kit érdekel....

Nem diszlexiás. Teljesen normális csak nem akar.

Erdekes volt egy kerdes ott kozepes volt a gyerek akkor meg anya volt szidva hogy az ő hibája. Ti se tudtok semmit csak a frusztáciotokat ráönteni az emberre és még jobban beledöngölni a padlóba.

A kötelező feladat az kötelező. Enellett napi 10 perc szorzótablaba belehal?

En is utaltam a sulit megis tanulni kellett. Mert akkor mi lesz belőlem? Örulok hogy volt anyám akit erdekelt.


Na itt fejeztem be a gyikolást...

2019. aug. 13. 08:05
 10/30 anonim ***** válasza:
32%

Hat ha egyszer muszaj... Mert ha nem nyustoli, nem lesz kész szeptemberre és rosszul inditja az évet!


Probalj meg mast olvasatni vele, h gyakorolja. Pl egy ropi naplpja, a kötelezőt meg nezesd meg vele, ha lehet. Es ezt többször is..


Szorzótabla meg jatekosan. Iras, mondd h minel jobban odafigyel annal kevesebbet kell írnia. Pl egy hiba, plusz egy mondat. :D

Amugy meg nagy dolog h tanul is... Nem mindenki egyforma képességű.. Plusz nem egesznap tanul..Reggelizik, megy ki jatszani, delben ebedel, kis pihi, tanulhat nyugodtan 1 órát, ugyis dög meleg van kint, délután megint mehet...

2019. aug. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!