Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek a gyerek hány...

Szerintetek a gyerek hány éves koráig oké, ha vele fürdik néha az egyik szülő?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 21:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy a családban normálisnak tekintik.

Van, ahol soha nemfürdenek együtt, meg van, ahol az egész család minden gond nélkül fürdik együtt, ha úgy adódik.

Egyik sem gond önmagában nézve, amíg senki nem érzi problémásnak.

2019. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
4,5 éves a lányom,van,hogy együtt zuhanyzunk. Ha kádban fürdik néha,akkor az apjával,de ő fürdőgatyában van. Egy egészségesen fejlődő gyermekben kialakul a szeméremérzet és ő maga jelzi,hogy már nem szeretné. Kinek mikor,de általában kisiskolás korra. Ezt mindig,minden esetben tiszteletben kell tartani.
2019. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
10%

Apát és lányát én nem fürdetném együtt.

Amúgy mi próbàltuk a lányunkkal, kb 3-4 hónaposan az apával fürdést, és nekem nagyon bizarr volt, már bocsánat, hogy ül apja fedetlen kukival a kádban, és a kisbaba meg ott "lebeg" felette.

Én nem bánom, hogy a párom sem reklamálta többet ezt a programot.

2019. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem, mi ebben a bizarr, mondjuk fiam van. De hol egyikőnkkel, hol másikunkkal fürdik a 4 éves. Szerintem kb iskolás korig ez okés, vagy amíg ő nem jelez.
2019. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%
Soha nem az
2019. aug. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Hoppá, ilyen megdöbbentő válaszolokra nem számítottam...

3-as, nálatok az apuka álló kukival mászik be a kádba? Vagy nem értem... Én nem azt kérdeztem, hogy játszik-e a gyerek a szülő nemiszervével. Akkor meg hol a különbség?

Ha azt mondod, hogy az gáz, hogy apa lába között lóg valami, akkor az miért nem gáz, hogy anya lába között egy vágás van?

Jó lenne, ha erre válaszolnál.

2019. aug. 15. 10:08
 7/27 anonim ***** válasza:
97%

Én azt sem értem, ahol apa fürdőnadrágban ül a kádba...


Miért félünk a gyereknek beszélni ilyen alap dolgokról, hogy fiú-lány, kuki-nuni vagy bármilyen szavakat használhat az ember? A finomhangolás (nemi különbözőségek) meg ráérnek. Az enyém 4,5 éves, de nem rejtegetünk előle semmit, nem hazudunk neki, a saját szintjén elmondunk neki mindent (pl hogy került a baba anya pocakjába etc).

2019. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

6. Nem állt a kukija szerencsére. Szerintem az anya-fia együttfürdés se jó, de fiam nincs.

Nem értem, mért fura, hogy nekem fura. Én se láttam kis koromban apukámat meztelenül, de anyut se nagyon (amikor szoptatott, nyilván láttam a mellét, de arra nem emlèkszem).

Én a tisztálkodást intim dolognak tartom. Nekem a párok egymás elòtt meztelenkedése is fura. Aktus alatt oké persze.

2019. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Pont azért, mivel egy kisgyerek nem tud egyedül felöltözni, ezért mindenképp kell lásd őt meztelenül - azaz ő ki van neki téve, hogy meztelen legyen előtted. Így amúgy őt is megilleti a jog, hogy ő is lássa meztelenül a szülőjét és mivel a knyhában tényleg furcsa lenne meztelenül enni egy vajaskenyeret, ezért a legjobb alkalom rá a fürdés.

A gyerekeknek is meg kell ismerni a másik nemet (itt értem azt, hogy mi a különbség egy fiú és egy lány között) és egy kislánynak ha nincs fiútestvére, erre egy édesapa az egyetlen, aki igazán alkalmas. Mivel egy gyerek az édesanyjából és az édesapjából "keletkezett". És pont emiatt egy nevelőapa meztelenül látása szerintem pont olyan, mintha a gyerek a sarki fűszerest látná meztelenül.

2019. aug. 15. 11:00
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ok, de Te megkérdeztél másokat, hogy mit gondolnak. Ők elmondták.
2019. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!