Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, ti hogy reagalnátok...

Szülők, ti hogy reagalnátok ha egy idegen így rászólna a gyereketekre?

Figyelt kérdés
Ma délután a szomszéd gyerek (kb 9-11éves) kint bringázott az utcában a barátaival, és megláttam amint rádobja a bicaját az autómra. Erre erélyesebben rászóltam, hogy "miért dobod a biciklit az autóra? nem apád vette!" Anyuka is a közelben volt, és fültanúja volt mindennek. Ordibálva kiszaladt, és lehordott mindennek amiért kioktattam a fiát. Azzal fenyegetett, hogy feljelent amiért inzultálom a gyereket.

2019. máj. 28. 20:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
3évem lakom itt, tőlük két háznyira, minden nap találkozom a gyerekkel, de még soha sem köszönt. Ez milyen nevélsről árulkodik?
2019. máj. 28. 20:12
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos a tapasztalat, hogy az a szülő aki nem szól rá a saját kölykére az így reagál ha más megteszi helyette.

Neked csak annyit kellett volna mondanod: rendben, de akkor te meg elmagyarázni a rendőrnek, hogy a kölyke hogyan próbált kárt tenni az autódban.

2019. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem győznék bocsánatot kérni és rohadtul nyakonvágnám a gyereket!
2019. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Te is tudod, hogy igazad van, ne csinálj ebből lelkiismereti válságot!
2019. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Számomra ez annyira durva..


Szülőként elnézést kertem volna..

Amúgy, ha van karc, és tanú, akkor feljelentheted...


Aztán nezhetne a kedves anyuka, hogy ez az "inzultálás" vagy más vagyontárgyban való szándékos akárokozás nagyobb vétség-e

2019. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az anyagi kár jelentéktelen, mert egy 20éves autóról van szó, aminek értéke max 300ezer. De akkoris bosszant, hogy rongálják a tulajdonomat. Lehetett volna akár 3milliós autó is, a gyerek valószínüleg ugyanúgy radobta volna a bringát.
2019. máj. 28. 20:30
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Hat en a gyerekemnek magyaraztam volna el,hogy ilyet nem tehet.. Toled pedig suru elnezeseket kertem volna..az eszem megall..
2019. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Megelőztem volna az illetőt, és én szólok rá azonnal a gyerekemre! Ha nem vagyok ott, és ilyet tesz, jogos a felháborodás, jogosan szólt rá, és még én is elbeszélgettem volna vele.


AZt viszont nem engedem, hogy egy idegen abba szóljon bele, hogy visel-e sapkát a gyerekem, vagy hány réteg ruha van rajta:)

2019. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Odamentem volna, gyerekkel együtt és nagy bocsánatkérés lett volna, otthon meg fejmosás arról, hogy nem rongáljuk meg se viccből se “ véletlen” más tulajdonát.
2019. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
nekem ez így erős, a "nem apád vette" akár személyeskedés is lehet. Igen, oda lehet szólni, hogy "hé, gyerek, vigyázz! megkarcolod/tönkre teszed/stb" És utána csúnyán nézni anyukára, hogy értse, nem volt ez így rendben. De amit mondtál, az alapján én is neked estem volna.
2019. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!