Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az anyukáról, aki bura alatt tartja a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Pl. nagyon ritkán vannak kint, nyáron is bent a lakásban, igaz betegesek, a kislány főleg.

De akkor is, szerintem kell a levegő minden nap egy gyereknek. Játszóra havonta vagy kéthavonta ha leviszi (3 és 5 évesek)!

Fészen is mindig a lakásban készült képek vannak.


2019. aug. 20. 12:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%
Továbbra sem értem mit vársz. Az ő gyerekei, úgy neveli oket, ahogy akarja. Nem veszélyezteti őket. Neked nem tetszik amit csinál. De nem is kell, hogy tetszen. Még mindig nem tudod, hogy miért nem viszi ki őket, egyedül a betegséget írtad, amivel szerintem kb minden normális anya egyet ért, így kell csinálni.
2019. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Utolsó: Sztem olvasd el a kérdést még egyszer és értelmezd. :) Egy szóval se írtam olyat, hogy veszélyezteti (bár a módszerei miatt nem lesz immunrendszerük - ez elég veszélyes).

Leírtam többször az okát, családtag vagyok, tehát tudom, hogy a félelem (mindentől is) miatt nem viszi őket ki!

2019. aug. 20. 15:33
 23/33 anonim ***** válasza:
38%
Csóri gyerekek.Az én unokaöcsém ősszel születtett,zuhogó hóesésben toltam,esőben a pocsolyában tapicskolt,reggel nyolcra bejárta a falut valakivel,ami érdekelte hozzányúlhatott.Leülhetett a homokba,a fűbe,macskák voltak a házban,kint kutya egyéb állatok.A nagyon melegben vagy hidegben,szélben nem volt kint.Semmi baja nem lett tőle.
2019. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
79%

16-os, nyilván! De én a folyamatos fertőtlenítésre céloztam! Arra, hogy kinyírja a gyerekek immunrendszerét, mert mindent hipóz!!! Napi többször fürdeti őket, mert “bacisak”. Teljesen más, ha azért nem viszi valahova, mert csak nincs rá igény, meg tök más, hogy azért, mert retteg, hogy a gyerek koszos lesz és össze szednek valamit. De mégis hetente beteg valamelyik. Volt azoknak már minden féle fertőzéstől kezdve minden! És nem az, hogy kicsit folyik az orruk, hanem mindig nagyon betegek, többször voltak kórházban.

Óvodába kocsival viszi őket amúgy két utcával arrébb!

Nála ez szerintem már betegség.

2019. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%

Legrosszabb esetben azt gondolom az ilyen anyukáról, hogy mentális problémája lehet. Feltételezem, hogy nem akar rosszat a gyerekeinek.


Hol van a gyerekek apja? Ő nem viszi őket sehová?


Vásárolni sem mennek? Bicikli, motorozás?

Te ki vagy a történetben? Honnan tudod, hogy ilyen ritkán mozdulnak ki?

Mondjuk ha betegesek, akkor szerencsére nem viszi őket a játszótérre, hogy fertőzzék a többieket.


Amúgy egy köhintés és én sem viszem oviba a nagyot. Ha már az enyém kezd beteg lenni, akkor a többi gyerek is a csoportból. Mivel megtehetem, hogy otthon maradok vele, nem szenvedtetem őt se és magamat se, hogy esetleg komolyabban elkapja.

2019. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
34%
Elnézve sok anyukát és a kölykeiket az országban, legszívesebben én is búra alatt tartanám a gyereket. A másik dolog pedig, hogy mi a franc köze van itt bárkinek is a másik életéhez ? Ha ennyire unatkozol kérdező, inkább tanulj valamit.
2019. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
59%
Amugy vissza gondolva a gyerekem óvodás korára el kell mondanom, kimondottan utalta a játszóteret. Otthon szeretett rajzolni, festeni, gyurmazni, babazni. Kimondottan kreatív gyerek volt, nagyon jól le tudta magát foglalni egyedül is. Az ismeretségi körben is volt több ilyen típusú gyerek. Biztosan erőszakosan hurcolni kellett volna őket a játszótérre....
2019. aug. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
37%

Irigylem. De jó is lenne mindig itthon! ;)

Ezt gondolom.

Akár az 5 évest is tarthatta volna egész évben otthon a kicsire hivatkozva. Jegyzői felmentést eddig lehetett kérni ilyen indokkal is.

Kerekítő.. stb. feleslegesek, ha otthon éri elég inger. Ha valakinek van testvére, ez 100 %-ban elég szocializációnak. Egykének is max. akkor kell (nem pedig opcionális), ha anyuka-apuka egy mondókat vagy dalt se tud.

Törődj a magad dolgával! Nem, attól hogy rokon vagy, még semmi közöd.

2019. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
34%

Jaj ez az immunrendszer duma nagyon jó... engem pont úgy neveltek fel a szüleim, hogy mennem kellett velük mindenhova, állandóan rángattak magukkal, alig voltunk otthon... beteges vagyok/voltam, rengeteg allergiával, asztmával.

Ezenfelül pedig gyerekként is, felnőtt fejjel is utálok kint lenni, amikor csak tehetem a lakásban lennék. Szóval jól sült el a dolog, tényleg...


Amúgy meg jesszus, ha én azon pörögnék hogy melyik ismerősöm mennyit viszi ki a gyerekeit...kezdjük ott, hogy nem is tudom, mert nem figyelem, mert kit érdekel?

2019. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
37%

Nyáron,júliusban születtem.Ahogy hazaértünk,onnantól végig az árnyékban voltam kint napközben a babakocsiban,a levegőn,sokat is aludtam,nem voltam hasfájós.Ahogy bejött az ősz,normálisan fel voltam öltöztetve,és ugyanúgy sokat kint voltam,de még télen is pici időket.Rendesen ettem,soha nem voltam beteg.

Ez lenne a normális,nem az hogy bezárom a gyereket,és nem merem kivinni a levegőre.Ezekből lesznek aztán a nyámnyila gyerekek,akik mindentől félnek aztán.

2019. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!