Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elítélendö-e, ha (pedagogus)...

Elítélendö-e, ha (pedagogus) apuka tanul a gyerköccel?

Figyelt kérdés
Anya nem pedagogus, de tobb diplomaja is van. ( nem bufe-ruhatar, komoly)
2019. szept. 10. 12:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze,ezért börtön jár.


Most ez komoly kérdés???

2019. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Teljesen komoly. Nyilvan nem bortonre gondoltam. Hanem arra, hogy jogosan szoljak-e meg az anyat ebben az esetben.
2019. szept. 10. 12:16
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

?????


Èn is csak lesek nagyot, hogy miért lenne elítélendö, hogy apuka is foglalkozik a gyerekkel???


Nem elítélendö, az az elítélendö, hogy ha az apuka nem foglalkozik, nem tanul a gyerekkel.


Az, hogy valaki többet tanult vagy kevesebbet az nem számít. Nekem egy diplomám sincsen de napi szinten nézzük át a tananyagot, szerencsére nem kell velük leülni tanulni, mert mindegyik szuper, de ha kellene diploma nélkül is megtudom oldani.

Férjemnek még érettségie sincsen, de ha kell ö nézi át a leckét velük, és ö is pont olyan értelmes mint te diplomásként...

2019. szept. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hagyjuk már ezt! Komolyan magadra veszel olyan beszólást, ahol elítélnek amiatt, hogy az apja is foglalkozik a gyerekkel? Lépj túl rajta.
2019. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Szivesen tanulnek vele, de az apja lecsapott ra, nem tudom maskent megfogalmazni, mivel kb ez tortent.

Egyesek ebbol arra kovetkeztetnek, hogy nem torodom vele.

Lenyegtelen a diploma, csak azert irtam, mert nem a kepessegekkel van gond.

Amugy siman tapasztalom, hogy nehany szulonek ( vegzettsegtol fuggetlenul, de kevesbe kepzett eseten talan(?) gyakrabban) meggyulik a baja akar egy 4. osztalyos matek hazival. Nem banto vagy dicsekvo celzattal irtam.

2019. szept. 10. 12:25
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Értem a kérdést!


Nos, természetesen az csak jó, ha egy szülő foglalkozik a gyerekével. Ha van pedagógiai tudása és tapasztalata, az még jobb.

Inkább azt szokták mondani, hogy ha a gyerek gyengén teljesít valamiből, a szülő pedig (jövője miatt aggódva) küzdene a jobb jegyért, akkor nagy általánosságban nem szerencsés, ha ő a korrepetítor. Mert nagyon sokszor oda vezet ez, hogy a gyerekkel türelmetlen lesz ("Még ezt sem tudod?"), és a gyerek meg fogja utálni az együtt-tanulást. Így viszont nem lesz hatékony a dolog, amitől csak még dühösebb, idegesebb lesz a szülő. Ez egy ördögi kör. Ilyenkor szokott segíteni, ha egy idegen korrepetálja. Aki pusztán attól, hogy idegen, máris mást tud kiváltani a gyerekből. Ha pl. egy 14-17 éves lázadó kamaszt egy 20-23 éves egyetemista korrepetál, akkor még lelkileg is sokkal közelebb érzi magához, és jobban elfogadja őt, mint a szüleit, akivel eleve folyton vitái vannak.


Szóval, ha működik, OK; de nem kell meglepődni és bármelyik felet hibáztatni, ha nem működik a szülő-gyerek együtt-tanulás.

2019. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Sajnos annyi bantast kapok, hogy eloszor elgondolkodom rajta, hogy hibas vagyok-e. Arra jutottam, hogy NEM. Azert megkerdezem mas velemenyet is. Hatha valamit nem vettem figyelembe.
2019. szept. 10. 12:26
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Persze, valahol ez halalbüntetéssel is felér.

Nálunk felesben lesz. Amiből apuka jobb ő segít, amiből én én segítek. Amúgy is azon fog múlni ki van otthon delután, mert váltani fogjuk egymást. Ettől nem hiszem, hogy szaranya lennék.

2019. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Hmm... diplomás emberek nem tudják erre a kérdésre a választ?
2019. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A két kezemet összeteszem, hogy a villamosmérnök apukám segített fizikát tanulni gimiben, mert szerintem még mindig ott tartanék. Ha van ilyen lehetőség, ki kell használni.
2019. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!