Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyereketek barátai,...

A kisgyereketek barátai, illetve az ő szülei (k) magáznak vagy tegeznek titeket? Mennyi idősek vagytok?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A lányom 9 éves koráig éltünk Magyarországon, a barátai mind tegeztek, mivel ovis koruk óta ismertem őket, néhányat születésétől fogva. Mikor iskolába mentek, némelyikük elkezdett Reni néninek hívni, de továbbra is tegeztek. A szülőkket mind tegeződtünk, én a tanárnénikkel is. 29 évesen szültem, tehát 30-as voltam.
2019. ápr. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
33 vagyok, ovis gyerkőccel. Tegeződünk a gyerekekkel, szülőkkel és az óvónőkkel is.
2019. ápr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
oviskoruk óta ismerjük egymást, így mindenki mindenkivel tegeződik..
2019. ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Harmincasok vagyunk, és az ovis barátok tegeznek minket. A fiam most megy suliba. Ahogy látom, az oviból suliba menő kisiskolás gyerekek még tegezik a felnőtteket, nem megy olyan gyorsan az átállás, úgyhogy szerintem a sulis osztálytársak is tegezni fognak. Én örülni fogok neki.
2019. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Mind a gyerekekkel, mind a szülőkkel tegező viszonyban vagyunk. 31 vagyok én, a férjem pedig 35.

És kb. 60 éves koromig ne is magázzon engem senki fiatal, vagy kisgyerek. :)

2019. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Már kiskamasz a fiam (felsős), eddig minden barátja tegezett és a keresztnevemen szólított, kivéve egyet. Neki is felajánlottam, hogy nyugodtan tegezhet, de úgy látom, nem tud. Ez sem gond persze, de örülök, ha tegeznek.
2019. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
(Utolsó vagyok.) Kihagytam, hogy a szülőkkel is tegeződünk, 40 körül vagyunk, ahogy a többi szülőtárs is.
2019. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alsós gyerekeim vannak, mindenki mindenkit tegez és csak keresztnéven szólít.

Egy kellemetlen vagy furcsa esetem volt csak ezzel kapcsolatban. A nagyobbik gyerekem egyik osztálytársa, és amúgy jó barátnője anyukája a gyerekeim iskolájában tanít, és ő lett valamilyen tanítőnője a kicsinek is (nem osztályfőnök). Az egyébként jófej anyuka/tanító néni (akivel én értelemszerűen mindig tegeződtem, pedig ez az iskolánkban nem általános szülő-pedagógus viszonyban) pár hét után közölte velem, hogy az oviból épp kikerült gyerekemet most már igazán megtaníthatnám normálisan magázódni, mert nem őriztek együtt disznót... Úgy, hogy közben az ő kislánya mindig is kérdés nélkül tegezett engem. Furi.

2019. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
51%

Mindhárom lányom minden barátja, ismerőse, osztálytársa és a szüleik is tegeznek. Nálunk ez az alap. Úgy gondolom a tiszteletet tegezve is meg lehet adni a másik embernek, és szidni is lehet magázva.

41/F

2019. ápr. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!