Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti hogy reagáltok amikor a...

Ti hogy reagáltok amikor a kisgyereketek nagyon hamar felhuzza magát?

Figyelt kérdés

Pl ma amikor házit irtunk és nem sikerült elsőre egyből neki áll "örjöngeni"


Nem csak ebben a szituban borul ki hanem sajnos nagyon hamar felhergeli magát akármiröl is van szó!

Egyszerűen tehetetlennek érzem magam ilyenkor..


2018. jan. 15. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Kivizsgáltatom.
2018. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs semmi baja..mert ezt csak itthon csinálja.az oviba es a suliba is kisangyal.

Mindenhol máshol tudja magát türtöztetni

2018. jan. 15. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En kezdetek ota azt hangsulyozom, az a lenyeg hogy probalkozik, ne adja fel es ha kudarc is érte, mindig dicsertem hogy de nagyon szuper kitarto volt es ügyesen probalkozott, igy a kudarcélmények attol még, hogy csalodas is, de tul tud lépni.


Vagy amikor maszokarol nem tudott lejönni, lepottyant (nem magasrol) es sirt, akkor fogtam magam es ujrakrzdtuk, sebaj, probalkozunk, segitek, holnap holnaputan is, gyakoroljuk, es igy megy ez, egyezercsak sikerul. Velem egyutt ujra maszott fel-le. Aztan mentunk volna tovabb elindultam, de ö csakazert is egyedul is ujra felmaszott es sikerult egyedul lemaszni es a szürke jatszoteren a szürke hetköznapban, mi örültünk, hogy sajàt magàt is legyözte :)


Egy kis biztatassal sokkal többre képes mindenki, mit amit magàrol hisz. Kudarc eseten pedig nem a sajnalatot erositem, hanem sebaj, probalkozott, az is nagy szo.


Kb a leckével is igy kéne.


Plusz anya tanitott engem arra ha az egesz munkàd kàrba is vész, nem szabad megallni azon keseregni, hajrà kezdjük elölröl gyorsan! Ez tenyleg segit mai nap is.

2018. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Plusz uton utfelen is magyaràzom, pl latod tanuloautovezeto, gyakorol, probalkozik, lassan fordul, nem tud fordulni, lefullad, ujraindit, mindenki igy kezdi, gyakorolni, probalkozni kell.


Vagy öltözesnel, sebaj, anyànak sem ment elsore a cipofuzot megkotni, anya is volt pelenkas. Mindent probalunk probalunk, az a lényeg, hogy csinàld es csinàld. Just do it :)

2018. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5 perces motivacios film, hogy mennyit ér a biztatàs, hogy az ember többre képes mint hitte

[link]

2018. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze en is sokat dicsérem.de amikor eldurran az agya valamin akkor nem hallja meg sajnos..
2018. jan. 15. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Kell próbálkozni, hogy az indulatain tudjon uralkodni, de temperamentum, személyiség kérdése is a dolog, meg ahogy idősödik a gyerek, önuralma is fejlődik, főleg ha felismeri magában ezt a problémát.

Vannak felnőtt emberek is, hasonlóak. Környezetemben is vannak, akiknek hamar eldurran az agyuk.Heves természetűek, indulatosak, de ez nem jelenti azt, hogy agresszívak is.

Vannak indulatkezelő tréningek, már gyerekeknek is, de szerintem majd csak akkor kell pszichológushoz fordulni, ha már felsős lesz, és megérti a helyzetet.

Addig segíteni kell, hogy problémáit tudja kezelni, szidni nem szabad.

Hiszen a gyerekek még nem felnőttek, mindent tanulnak még.

2018. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma végre áttörés jelentkezett..!

Egy ujabb kudarc után szinte már "vártam" hogy keződik egy ujabb dühroham.

És bár láttam hogy belül majd felrobban mérgébe de nem kezdett örjöngeni.

Rá is kérdeztem hogy hogy most ilyen okos volt.és azt mondta hogy: mondogatta magába hogy" kibirom hiszti nélkül.."

Persze nem gondolom hogy mostmár soha többet nem borul ki, de legalább látom hogy képes arra hogy változzon


Köszi a választ mindenkinek

2018. jan. 17. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!