Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejtetvesség kezelése, sírás...

Fejtetvesség kezelése, sírás nélkül? Serke leoldása a hajszállakról?

Figyelt kérdés

Tegnap este serkét találtam a lányom hajában, ma reggel óta ezzel játszunk, írtó szer, fésű, bogarászás.

Szépen lekezeltem az egész családott, de!

A serkék leoldása, amit ha van rá mód gyorsítani, a srácok rövid haj, pillanatok alatt átnézhető/fésülhető, de a kislány vékony sok hosszú hajacskája. Szegény amíg ezzel a spéci fésüvel fésültem nagyon sírt, és megértem, én csak magamban káromkodtam. Kezelés előtt 10-20serke volt a hajában, utána csak egyet találtam.

Jó lenne, akár régi praktika, amivel leoldható a serke a hajról, és "nem kell bogarászni". Népi trükkök praktikák, bármi, ami gyorsítja ezeknek a kiírtását.

Paranit sampont használtam most.

Köszi a választ


2019. szept. 15. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Én nem sírattatnám. Naponta néhány percet nézném, fésülném amíg engedi, körömmel lehúzkálnám a serkét, de ha sír, abbahagynám. A szer megöli a serkét is, esetleg esztétikailag zavaró a serke, de én nem "kínoznám" órákat az biztos. Más praktika nincs egyébként, nem fog csak úgy lepotyogni a serke.
2019. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ciki, nem ciki, én leültettem a tévé elé. Így legalább elvolt.

Nekünk semmi más "népi praktika" (ecetes fésű és társai) nem jött be sajnos.

2019. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is leültettem már, de nagyon zavarja.


Addig nem mehet közösségbe, iskolába, amíg serke van a hajában. Én magam bízom a gyártóban, hogy két kezeléssel ko a tetvesség.

Lehet ez nem is a fáj, hanem máshogy fáj neki.

2019. szept. 15. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Ki kell bírni sajnos.
2019. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez furi, ki mondta, hogy addig nem mehet iskolába? Amikor az én lányom hajában találtak, a tanítónő közölte, hogy lekezelem, és másnap jönnie kell. A serkéket csak egy hét múlva, a második kezelés után ellenőrizte a védőnő, de addig is járt suliba.
2019. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért is lettem 0% kedves kérdező? Kérdeztél, én válaszoltam.
2019. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Nalunk csak a legkisebb lany szedi ossze csak ... Miert nem tudom ...


Na szoval sima irtoszer hetente lekezelve

A serkekkel nem bajlodtam, este a kezeles utan hajvagas 😁

Amugy is utalja a hosszut nem szereti fesulni gumizni igy csajos pixie fizurat kapott abbol meg gyorsan leszedheto.

2019. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontoz, én nem használom ezeket.
2019. szept. 15. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok, többször hazavittem már sajnos a tetvet, és nekem nincs aki huzogassa. ☹️ Az ecet bevallt, atoblitem a szer után, és leoldja a kotoanyagot. Büdös, csíp és mar, de működik!
2019. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!