Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthon hagynád a 9 ev körüli...

Otthon hagynád a 9 ev körüli gyermekedet a ket kisebb testverevel?

Figyelt kérdés

9 eves a lanyom,ket kisebb huga 4 es 5 evesek. Ma reggel a az 1 eves kisfiam nagyon magas lázzal ébredt es ugy ereztem jobb ha beviszem az ugyeletre,de olyan hirtelen jott, hogy mar nem tudtam szólni senkinek, hogy vigyazzon a lanyokra. Egy oraja jottünk el otthonrol a kicsivel, beszeltem a nagylanyommal, de aggódok kicsit, nehogy baj legyen.

Szerintetek ennyi idosen mar elég nagy hozza, hogy par órát maradjon otthon?Raadasul ugy hogy a hugaira is vigyaznia kell.


2019. szept. 26. 10:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
92%

Nem. 9 évesen otthon hagynám pár órára egyedül. Hiszen volt is ilyen, hogy iskolából ő már hazaért, mi meg még dolgoztunk. De nem bíznék rá két kisgyereket, nem tennék rá ekkora felelősséget.

Szomszéd nem tudott átugrani? Nem tudtad őket magaddal vinni?

2019. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
96%

A hirtelen magas láz amúgy sem a "jujj szaladjunk gyorsan orvoshoz vele" kategória, ezt négy gyerekes anyaként tudhatnád. A lehető legrosszabb neki, ha ilyen állapotban nekiállsz hurcigálni aztán vár lázasan az orvosnál órákig.

Nyugodtan lehetett volna otthon maradni, elkezdeni csillapítani a lázát, és ha már lement egy kicsit a láza (addigra megérkezne egy segítő is), akkor elvinni dokihoz - vagy kihívni hozzá az ügyeletet.

Az utazást amúgy is buktátok, lázas, beteg gyereket nem teszünk ki felesleges utazásnak.

2019. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
98%
Amilyen hülyeségeket tudnak csinálni a 4,5 évesek biztos, hogy nem.
2019. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
98%
Ezek szerint még az ügyeleten vagy? Nem kellene a negyedik gyerekeddel törődni, ahelyett, hogy önigazolást keresel arra, miért hagytál egyedül hármat?
2019. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
98%

Biztos nem! :O

Egyedül maradhatna 1 órára már egyedül, de ilyen kicsi tesókkal tutira nem.

De mivel te már megtetted, szívből kívánom, hogy ne történjen semmi bajuk. Igyekezz haza.

2019. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
90%
A nagyobbikom 9, a kisebbik 5. A nagyot egyedül már simán otthon hagyom néha, de a kicsivel együtt biztos nem merném még. Nálunk is volt már, hogy mind együtt mentünk az ügyeletre...
2019. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
81%

Miután a lázas gyerek miatt az esti utazásnak úgyis lőttek, a helyedben én reggel az iskola- óvoda felé vettem volna az irányt. Így a felügyelet rögtön megoldott lett volna.

Másik: igazán sokat utazunk, de egyszerűen nem fér a fejembe, miért kellene az esti indulás miatt egész nap hiányozni az iskolából? Van valami különleges oka, hogy nem elég ebéd után elhozni őket?

Harmadik: már írták, én sem értem, miért kell ügyeletre vinni egy lázas gyereket. Lázcsillapító gyógyszer kell, és megvárni a gyermekorvosi rendelést. Az ügyeleten semmit sem kezdenek vele. (Igen, tudom, nálatok biztosan másképp volt)

Ja, és még egy. Mit csinálsz, ha az ügyelet tovabbkuld a kórházba? Egész nap felügyelet nélkül lesz a három kisgyerek?

2019. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
97%
semmiképp. Vittem volna mindet magammal.
2019. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
98%
Kamu, provakatív kérdés
2019. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
94%
Épeszű, felnőtt ember nem hagy egy kisgyerekre két másikat. Nyugodtan vihetetted volna mindet magaddal.
2019. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!