Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthon hagynád a 9 ev körüli...

Otthon hagynád a 9 ev körüli gyermekedet a ket kisebb testverevel?

Figyelt kérdés

9 eves a lanyom,ket kisebb huga 4 es 5 evesek. Ma reggel a az 1 eves kisfiam nagyon magas lázzal ébredt es ugy ereztem jobb ha beviszem az ugyeletre,de olyan hirtelen jott, hogy mar nem tudtam szólni senkinek, hogy vigyazzon a lanyokra. Egy oraja jottünk el otthonrol a kicsivel, beszeltem a nagylanyommal, de aggódok kicsit, nehogy baj legyen.

Szerintetek ennyi idosen mar elég nagy hozza, hogy par órát maradjon otthon?Raadasul ugy hogy a hugaira is vigyaznia kell.


2019. szept. 26. 10:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
2019. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Mielőtt válaszolnék a kérdeseitekre leírom, hogy semmi bajuk nem történt,2 órát voltak egyedül.

A kicsivel nem rögtön indultam az ügyeletre,akkor már órák óta ébren volt,kapott lázcsillapítót és úgy volt 41 fok felett a láza, emiatt döntöttem úgy, hogy beviszem.

Az teljesen jogos kérdés volt az egyikőtöktől, hogy miért nem vittem be a nagyobbakat oviba,suliba. Ez lett volna nyilván az ésszerű, de annyira pánikban voltam(plusz közbe bealudt az 5 évesem,nem akartam felkelteni),hogy ez eszembe se jutott.

A szomszéd anyukát kérdeztem rájuk tud-e nézni,de nem voltak otthon.2 oraval később ért haza a kisfiával és akkor ott volt már a 3 gyerekkel.

Nyilvánvalóan egyébként nem csinálnék ilyet, de ez sürgős eset volt, pont emiatt írtam ki a kérdést is, de ahogy látom senki nem hagyta volna őket egyedül még ennyi időre sem.

2019. szept. 27. 00:19
 23/41 anonim ***** válasza:
41%

41 felett??? 🤣🤣

Az a klinikai halál, de mindegy. Ahhoz már mentőt is hívhatsz, hisz mozogni sem bírná 41 fokkal.

Legközelebb jobb kamut találj ki.

2019. szept. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
68%

23!


Ez nem igaz. Az én gyerekemnek egyszer 42 fokos láza volt. Felhívtam az ügyeletet, azt mondták semmi pánik, csináljak hűtőfürdőt, és ha fél óra alatt nem megy 40 alá, akkor vigyem az ugyeletre. Kicsiknél elofordulhat hirtelen nagyon magas láz

2019. szept. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de egy 4 gyerekes anyukának kellene annyi eszének lennie, hogy 41 fokos láz esetén nem rohangál, mint pók a falon, hanem hűtőfürdővel leviszi a lázat, ha már a gyógyszer nem hat.

Ennyi! Az ügyeletben meg ültek még 2 órát a semmiért.

2019. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Enyémnek is ment már egyszer 41 fok fölé, de hűtőfürdő hál'Istennek levitte. Szerintem jobb ilyenkor kihívni az ügyeletet, ha meg nem hajlandók kijönni, akkor mind menjetek, mert simán küldhetnek tovább kórházba. Nálunk is a nagy 9 és már otthon lehet hagyni, ha meg nyomkodhat is valamit kb. ugyanabban a pózban fogom találni, na meg felhív engem, apját vagy a tűzoltókat is, a kisebb 5 évesem viszont nem bíznám rá, mert vagy nem figyelne rá, az meg még simán ugrál az ágyon vagy szerel, épít bármi veszélyeset vagy indul el sutyiban utánunk, vagy csinál azért valami bosszantást, hogy figyeljen rá végre a nagyobb, és annak sincs általában jó vége.
2019. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Nyilván megpróbaltam mindent, azért volt mar tapasztalatom ilyenben 9 ev alatt. Nem akartam mentot hivni mert egy 15-20 perc a kórház tolunk, mire kier a mentő mar odaérünk.

De ugy látom vannak akik jobban tudják🤷

A fő ok egyebkent az volt, hogy ugy lattam nehezebben veszi a levegőt es sípoló hangot ad ki.

A kisfiam jobban van mar,de még mindig 40 feletti a laza.

2019. szept. 27. 08:33
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem ,de neked is lehetett volna annyi eszed hogy nem hagyod ott 2 kisebbet a nagyobbra ,9 évest ott lehet hagyni 1-2 órára egyedül ,de nem úgy hogy vigyázzon a kisebbekre is.
2019. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
9 évesen már bőven vigyáztam az újszülött kisöcsémre. Simán rá lehet bízni, ha nem életképtelenre neveled ami manapság nagy divat.
2019. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
90%
#29 Az meg sem fordul a fejedben, hogy történhet baleset, bármi?? Ez nem azon múlik, hogy a 9 éves mennyire “életképes”. Ha nagy a baj, egy 9 éves nem tud rajta segíteni, bármennyire is talpraesett.
2019. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!