Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam gyakran nem...

2 éves kisfiam gyakran nem nyeli le az ételt, hanem tartogatja a szájában. Miért lehet ez? Van valami jó tanácsotok, hogyan szoktathatnánk le?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
sZerintem nEm izlik neki. Szófogadó gyerek? Gondolom leülteted, mert ebéd van, ő meg szófogadó és eszik, mert itt az ebédidő. De vagy nem éhes vagy nem izlik neki. Csak nem mondja. Biztos nálad is sarkallatos pont az evés. Tudsz baromi ideges lenni, ha nem eszik? Ezt ő is tudja, balhét nem akar, inkàbb eszik, de nem esik jól. Ha éhes lenne ugy igazán, falna, nem tartogatná a kaját a szájában. Próbáld ki, hogy nem adsz pl tizórait, hogy eszi meg az ebèdet. Se keksz, se ropi se joghurt. Ugyanez délután. Tuti normálisan fog enni.
2010. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdés: milyen ételt nem aakrt megenni? Lehet pont azt utálja...
2010. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy utálná, mivel sokszor azt nem nyeli le, amit pont ő kér, a kedvenceit. Azt sem mondhatnám, hogy nem eszi meg, csak tartogatja a szájában, és később nyeli le. Egyébként szófogadó gyerkőc, de nem erőltetem az evést (egyébként jó evő), ha nem éhes, akkor kicsit várunk az étkezéssel, amíg szól, hogy enne.
2010. júl. 18. 22:25
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nem nasizik, és nem balhéztam még soha, hogy miért nem eszik. Anno velem a nagymamám balhézott, én megfogadtam, hogy sosem fogok. Mint írtam, jó evő, tehát nem azzal van a baj, hogy nem eszik eleget, csak azzal, hogy néha nem azonnal nyeli le a kaját, hanem tartogat. Sőt, már elfogyott a tányérján lévő étel, a szája tele de kér még. Várnék még válaszokat!
2010. júl. 18. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:
2 és fél éves a kisfiam,ugyanezt csinálta egy darabig,volt hogy 10 percig is a szájában tartotta a falatot,néhányszor normálisan rászóltam hogy ne csinálja,mintha meg sem hallotta volna,aztán nem volt kedvem vele veszekedni,ráhagytam és már egy jó ideje nem vettem észre hogy csinálná.Egyébként gyerekkoromban én is ugyanezt csináltam,de nem tudom miért,valószínűleg nincs rá normális magyarázat.Szerintem nincs összefüggésben az éhséggel.Sőt,szerintem is inkább azokat a kajákat tartotta bent amit szeret.
2010. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
most, hogy belegondolok, állítólag én is ezt csináltam anno.
2010. júl. 19. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
tegnapi 22,40-es vagyok,elfelejtettem írni,hogy a kajabenntartás helyett felvette a cicicsipkedést mint "jó" szokást!
2010. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! hát a 20 hónapos fiam ugyanez!! mindent kér, szépne meg is rágja, és egy idő kiköpi! nem nyeli le! én már kivagyok ettől teljesen, annyi jó dolgot ehetne már, és szinte semmi nem nyel le. pedig semmi bajanincsen. nem értem énsem, de az őrületbe kerget...
2010. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egy után bocsi, az kimaradt. szóval jo sokáig rágja aztán kipakolja nekem...
2010. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lányomnak is pont 2 év körül volt egy ilyen korszaka. A mandarinnal kezdődött, csak ott volt a szájába, és nem nyelte le, de nem is engedte kivenni. Aztán nem kapott mandarint, de csinálta mással is. Hússal, bármivel. Volt, hogy egy idő után engedte kivenni a szájából (mert kiköpni nem tudta), de volt hogy csak harc és hiszti árán tudtam kivenni . Benne nem hagytam, féltem, hogy félrenyeli.

Nálunk sem vettem észre, hogy mért csinálja. Az addig szeretett ételekkel is csinálta, kérdeztem, hogy nem ízlik? de mindig azt mondta, hogy ízlik.

Szóval passz...

Elmúlt.

2010. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!