Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tetűre valami tartós megoldás?

Tetűre valami tartós megoldás?

Figyelt kérdés

Egy hónapja küzdünk a tetvekkel, és már kezdem nagyon unni. Eddig négyszer kezeltem le a kislányom haját Paranittal, természetesen kimostam- kivasaltam az ágyneműt, magamat is lekezeltem minden alkalommal. A védőnő eddig kétszer igazolta, hogy tetűmentes a gyerek, erre tegnap megint kiszedtem 3 bogarat a hajából.

Tudtok valami jó praktikát arra, hogy végleg megszabadulhassunk tőlük?


2019. okt. 6. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy hétig kétnaponta mosd meg a tetűirtó samponnal és persze fésüld ki a serkekiszedő fésűvel (családtagoknak dettó), utána pedig naponta használj megelőző sprayt reggel induláskor a kész frizurára, hogy ne kapja vissza.

És sajnos nem csak az ágyneműt kellene kimosni 60 fokon (vagy berakni a mélyhűtőbe pár órára), hanem minden mást is, amihez hozzáérhetett a gyerek feje (kabát, sál, sapka, pulcsik, pólók, plüssök, díszpárnák...).

2019. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amint tetűmentes, minden 2. nap használj megelőző sampont!
2019. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ezzel küzdünk. 2 naponta tetűírtó sampon, fésülés. Minden reggel spray. A létező összes párna, plüss takaró, sapi ruhák. Megjárták a fagyasztót is.

Saját magunkkal a férjemmel is ezt csináljuk.

De ha egy valakit nem kezelnek az osztályban visszafertőz mindenkit.

2019. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Levendulaolaj a samponba. Utálják a kis r0hadékok :)

Kitartás!

2019. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!