Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti gyerkőcötök meddig járkált...

Ti gyerkőcötök meddig járkált át hozzátok éjszaka? Mi a megoldás erre?

Figyelt kérdés

3 éves lesz áprilisban, 2 éves koráig borzasztó alvó volt, voltak éjszakáink hogy 10x kelt, de aztán 2 éves korában jobb lett, de még mindig kel éjszaka, nem bír egyedül aludni.

Ez úgy működik hogy elalszik 9 körül, éjfél körül már mint egy kakkukos óra elkezd mocorogni, majd 1 óra körül kiabál hogy menjünk érte, aztán átjön és reggelig alszik.

Ezzel csak az a gond hogy nem tudok átaludni egy éjszakát se, kettő meg hogy 3-an nem férünk el így a férjem ilyenkor áthozza és átmegy a kisszobába aludni, ami őt nem zavarja de azért nem mehet ez így örökké.

Próbáltam már azt hogy az ágyában visszaaltatom de 1 órás sírás után feladtam.

Folyékonyan beszél, egyszerűen csak azt mondja az a baja hogy nincs anya ott éjszaka.

Elalváshoz az oké hogy kellek,csak én altathatom el, én is szeretek összebújni vele este mesét olvasni, énekelek neki míg el nem alszik, de 3 évesen lassan már jó lenne ha átaludná az éjszakát.

Egyáltalán mire kel fel? Én se kelek fel az éjszaka közepén csak úgy.

Vagy ez már rossz szokás csak?

Hagyjam így majd az idő megoldja?

Nagyon anyás amúgy, amit élvezek csak már jó lenne a saját ágyában aludna mindenki.

Minden elalváskor elmesélem neki,felsorolom a családtagokat hogy mindenki a saját ágyában alszik, reggel ha világos a redőny bejöhet hozzám, reggel találkozunk stb., meg is ígéri hogy reggel fog csak átjönni de sose jön össze a dolog.

Még napközben is ha eltűnök egyik helyiségből a másikba ordít utánam, olyan mint egy végeláthatatlan szeparációs szorongása lenne.

Imádom hogy imád, imádom őt is, de erről le fog valaha szokni?


2019. jan. 17. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

8 éve nem aludtam át egyetlen éjszakát sem, ha otthon volt a gyerek. éjfél körül nyugtalankodni kezd, akkor megyek én mellé. Abszolút bújuk, tehát érezhetően kellek neki. Gondolom, majd azért idővel ciki lesz a dolog, akkor mindenki aludhat végre a helyén.

Egyébként a fiam pavoros, azért a gyakori felriadás, és pont ezért szokta meg, hogy mindig ott vagyok, mert az első másodperceket elkapva gyakran meg lehet nyugtatni, de ha azt lekésem, van, hogy az egész éjszakának lőttek.

2019. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, még sokáig.
2019. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi kisebbikünk 2 éves korában kapott új nagy ágyat (akkor még 4-5x kelt) és ment át a gyerekszobába, és onnantól átjárt. Néha ő befeküdt közénk, néha én mentem át mellé, aztán ha nem bírtam, átosontam ide vagy oda - szóval kergetőztünk :) Mondjuk nem kiabált, csak megjelent és befúrta magát. Aztán 3 évesen már csak 1x-2x kelt, 4 évesen már csak egyszer, hajnalban jelent meg, majd elég lett, ha altatáskor csak a kezét fogom... Aztán csak leszokott arról is és a kelésről is. Egyszer minden elmúlik :)
2019. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6 évesen szokott le róla, mikor megszületett a kistesója, de még így is van néha, hogy velem akar aludni.
2019. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

A nagy 12 éves koráig, a tesó 9 éves koráig.

16 évig csak akkor volt gyerekmentes éjjelem ha mamánál voltak.

2019. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már elsős volt, de ha rosszat álmodott, (havi 1-2 alkalom) még 7 évesen is átjött. Húzta a kezével a takaróját, bevackolta magát kettőnk közé, nyakig betakarózott, és durmolt tovább. Elég volt ötöt simizni a buksiján, hogy visszaaludjon.
2019. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 eves, es még sokszor átjár hajbalban.
2019. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 7-8 éves koromig behúztam anyukám mellé a játszós szivacsmatracot és ott aludtam mellette a földön. Sosem ébresztettem föl őket, de így is ki volt akadva, hogy olyan vagyok mint egy kutya, hogy a földön alszom.
2019. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!