Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a megoldás? Más is volt így?

Mi a megoldás? Más is volt így?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiúnk 3 éves lesz októberben...

Még nem beszél (1 szót sem)

Játék abból áll,hogy leülök vele játszani 5perc és eldobál mindent.Ha leülök mellé lefekszik rugdos vagy a fejemre próbál mászni.Ha valamire azt mondjuk neki 10x,hogy nem 11x is azt csinálja amit nem szabad.Próbáltam már türelmesen,kedvesen megértően szeretettel,ölelessel.Volt,hogy kapott a fenekére vagy ha meghúzza a hajam meghúztam neki,hogy "látod ez fáj senki haját nem húzzuk" de nem hatotta meg.Nem akar egyedül enni sem villa,sem kanállal.Nagyon szomorúak vagyunk és mar nem tudom mit tehetnénk.Foglalkozunk vele,játszunk élményeket gyüjtünk.Természetesen mint minden családban nálunk is van rossz nap stb...Társasághiánya van?Van egy 7 hetes huga de nem tudom testvérféltékenységre sem fogni a dolgot hisz előtte is ilyen volt.🤔


2019. aug. 7. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem van valami baja. Nem vitted sehova eddig? Nemrég hívtam a területi korai fejlesztöt, teljesen jófejek voltak, ingyen van, el kell küldeni neten egy kérdőívet kitöltve, ami a honlapjukon van, azt mondták pár hónapot kell várni, lehet nektek annyit sem, mert egy 3 éves általában már beszél, de ha azt nem is, ennél értelmesebb dolgokat játszik.
2019. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Védőnő, gyerekorvos mit mond? A 3 éves státuszon mi volt? Helyi pedagógiai Szakszolgálathoz elviheted.
2019. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Hallása, látása volt vizsgálva? Hol laksz?
2019. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Azert annyira nem rossz a helyzet szerintem, apukambol kiindulva, aki 3 evesen szolalt meg eloszor, de azota be nem all a szaja, ami neha mar irritalo is tud lenni, raadasul tanarember, szoval meloban is csak egyfolytaban beszel! :D

Azonban mihamarabb kellene szakertoi segitseget hivnod,nehogy valami megis alljon a dolgok hatterebe!!

2019. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Mellesleg a fiam nem hülye csupán rendetlen és rossz sokszor.

Nem 1 éves szintjén van hisz akkor nem hiszem,hogy kirakna kirakót stb...Mert nem minden másodopercben ilyen!A megkésett beszédfejlődés miatt pedig még nem aggódom inkább mivel németo.-ban lakunk 1 nyelvet hall.Amúgy meg a rosszindulat sugárzik néhany válaszból.☺ Örülök ha te beadtad a gyereked 1 évesen akár bölcsibe gondolom 3 évesen már Andersen meséket olvasott magának.

2019. aug. 7. 16:53
 6/12 A kérdező kommentje:
*2 nyelvet hall
2019. aug. 7. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem, de 2 évesen már beszélt kerek egész mondatokban.
2019. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Örülj neki.De gondolom ti Magyarországon laktok.Igy csak az anyanyelvét hallotta.
2019. aug. 7. 17:27
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Gyógypedagógusként mondom, hogy valószínűleg tényleg lehet valami gond a gyerekkel. Pl. egy magasan funkcionáló 3 éves autista is képes egy kirakót kirakni, sőt akár olvasni is még sincs vele minden rendben. Itt szerintem senki sem akart bántani,de a tagadás sosem vezet jóra. Minél hamarabb kap fejlesztést, annál jobb lesz később neki.
2019. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kétnyelvű gyerek később fog elkezdeni beszélni, jóval nehezebb neki, ezt érdemes lett volna beleírnod magába a kérdésbe is.
2019. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!