Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szappannal mossátok meg az...

Ti szappannal mossátok meg az esti fürdetésnél az kisgyereketek arcát?

Figyelt kérdés
Én ugyanis nem. A haját gyereksamponnal, a testét szappannal, a füle mögött is, nyakát is, stb., de az arcát (szem-száj-orca) csak a vízzel áttörlöm, mert úgy érzem, ilyen kis finom kisgyerekarcbőrre nem való a szappan. A férjem szerint viszont szappannal kell megmosni minden nap a 3-4 éves kislányunk arcát is. Ti mit gondoltok? (A szappan szó tetszés szerint tusfürdőre cserélhető, csak nekünk a szappan jön be.)
2019. okt. 6. 10:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
A víz szárít, ezért érdemes testápolót használni. A tusfürdő nem oldja ezt meg, és a bacikat se öli meg, gondolom nem fertőtlenítővel fürdötök ti sem. A tusfürdő tipikusan felesleges dolog. De piacra találtak vele, hát tolják.
2019. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Micellás géllel, amivel mi is.
2019. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Vízzel mosom, a sajátomat is vízzel mosom, ha sminkelek, akkor sminklemosoval, de gyereknél ez nem opció.
2019. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Ha nem mosod szappannal idővel zsíros bőre lesz."

És mennyi idővel, ha 3-4 év alatt nem lett az? Egy ekkora gyerek bőre nem zsírosodik a tapasztalataim szerint.

Azt sem értem, aki azt a választ írta, hogy víz szárít, a tusfürdő nem jó semmire, hidratáló krémmel kell kenni.

1. Minek kenni, ha nem száraz?

2. Ha a víz se jó, a tusfürdő semmire se jó, akkor mivel mosakszik? Testápolóval?

3. A szappan zsíros szennyeződések eltávolítasára való, nem baciölő, viszont a bacik nagy részét is lemossuk a szennyeződésekkel. Szóval nem fölösleges szerintem, csak egy kisgyerek arcára túlzásnak érzem.

2019. okt. 6. 12:26
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A fürdővizében van olajos Uriage tusfürdő, azzal a vízzel mosom az arcát is.
2019. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A fürdővízbe teszek szinezékmentes, kamillás, baby tusfürdőt, azt hiszem alverde. Használtunk Gabit is, de nagyon sokáig és még most is időnként gyógyszertári fürdőkenőcsöt használunk. Van hogy én is, mert elég érzékeny a bőröm. Azt nem is értem, hogy miért csak vízzel mossák néhányan a gyerek arcát. Az is tele van szennyeződéssel, szerintem sima vízzel az nem jön le, főleg azzal a kb 30fokossal,amiben ők fürdenek.
2019. okt. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Sima vízzel mosom az arcát. Évek óta. Csak ha rajta marad smink, arcfesték ahhoz kell valami, de az sem szappan szokott lenni.

A szappan szàrítja a bőrt és pont azért fog zsírosodni, hogy újra visszazsírozza magát. Biztos 30 éve is volt micellás víz, meg arclemosó tej,és az itt válaszolókat is azzal fürdették. :-D


Tőlünk nyugatabbra kapaszkodjatok meg, az a tanítás, hogy csak kétnaponta fürdessék a gyereket, mert nem tesz jót a bőrnek.

Én mondjuk szeretek minden nap tisztálkodni, de az arcomat csak vízzel mosom.

2019. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Általában csak vízzel mosom a babáét is meg a sajátomat is. Ha vastagon rászáradt az arcára a kosz, ételmaradék stb, akkor fürdetővel.
2019. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Érzékeny bőrre való fürdetőt használok és azzal kenem be a testét, ha tusol; az arcára ritkán teszek belőle. Gyakrabban kádfürdőzik, akkor néhány pumpányit teszek a vízbe és úgy mosom meg az arcát is, illetve sima vízzel öblítem. Minden fürdetés után testápolózom a bőrén a száraz részeket ( kar, láb).

A szappan szárít és zsíroldó, kifejezetten széklet lemosására való, de én a gyermek fenekét még nem szappanozom, akkor az arcával miért tenném. A túlzott higiéniával csak ártunk a bőrnek, hajnak.

2019. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi Chicco Natural Sensation-t használunk baba/gyerek arc lemosásra.
2020. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!