Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az ilyen ember...

Szerintetek az ilyen ember miért panaszkodik?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó ismerősömről lenne szó! Ma találkoztunk vásárlás közben ahol ott volt a gyermeke aki láthatóan nem élvezte a vásárlást mert kissé hisztisen viselkedett!

A gyerek 2 éves az apja 1 éve messze dolgozik így csak hétvégén vannak együtt másfél napot.

Az anya otthon a gyerekével elmondása alapján non stop..semmi segítsége nincs . Azt mondta egyre fáradtabb és türelmetlenebb és ez sem neki de főleg a gyermeknek abszolút nem jó!

Azt mondta hogy külön egy zuhanyzás is nagy tervezést igényel hogy addig le légyen foglalva ha ez nem jöhet szóba akkor együtt fürdik a gyerekkel mert együtt alszanak így arra sincs esély hogy este alvás után elmenjen mert a gyerek sűrűn megébred mert aktív cicis.

Mondtam hogy mi ugye együtt vagyunk de szegényes körülmények között amire az volt a válasza hogy az is jobb ettől az élethelyzettől mert higgyem el a pénz nem minden.

Mert bizonyára az az élet mennyivel jobb ahol számolgatod a pénzt hogy hó végén is legyen pénz kajára. ..


2019. okt. 10. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen leírtad, hogy miért panaszkodik. Mindenkinek megvan a maga keresztje, hol időhiány, hol pénztelenség, hol betegségek, kinek mi, mindenki azzal bajlódik, ami neki jutott. Szerintem az ilyesfajta dolgok, amiket te írtál, amin lehetne változtatni, ezek egyike sem ad nagyobb okot a panaszkodásra a másiknál. Neki ez a gondja, neked meg az.
2019. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem nyugtat meg, de mindkettőtöket nagyon sajnállak. Tényleg. Legjobbakat.
2019. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a bajod, hogy te nem panaszkodhattál neki.


Mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb.

2019. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik helyzet sem jó, és mindkettőtöknek van oka panaszra.

Hadd panaszkodjon, ez nem verseny, jó ismerősök vagytok te meg elmesélheted neki a te problémáidat. Tudom milyen szegénynek lenni, de hidd el nem direkt nem érti, mi a bajod, hanem el se tudja képzelni milyen az, ha nincs pénz rendes ételre. Én is néha fel-fel emlegettem anno a gimis barátnőmnek, akiknek amúgy tök jól ment/megy, hogy de jó lehet gazdagnak lenni (persze nem így de ez volt a lényege) és teljesen megvolt győződve arról hogy ők nem gazdagok. Neki akkor 20 évesen volt pár milliója a bankban, nekünk meg az élmény a párommal, hogy nem ettünk mást pár hónapig csak fűszerezett tésztát, vajaskenyeret, legolcsóbb felvágottat, zsírszalonnát, paprikás krumplit üresen.


Én megértelek! Nem könnyű. De neki sem lehet, és ha ő nem panaszkodik, neked nem lesz könnyebb. Ha zavar akkor kerüld el, nem muszáj barátkozni.

(Mielőtt bárki megszólna, már nem vagyunk szegények, nem úgy vállaltunk gyereket)

2019. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igaza van, jobb (valamennyire) szegénynek lenni, mint az ha nulla segítséged van és a pároddal se tudsz együtt lenni.
2019. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha lehetne választani, inkább csórón élnék, mind egy idegbeteg, elégedetlen szülővel rossz légkörben.


Pszichés vagy anyagi problémáim legyenek?


Egyértelműen az utolsó! Előbbi rettenet sok pénzt igényel, és az sem biztos, hogy elmúlik valaha, az anyagi gondok viszont nem kísérnek egy életen àt.


Sajna engem mindkettő érintett, ráadásul nem is csak egy, hanem 2 idegbeteg-kikészült szülő szakadt rám, ha visszamehetnék az időben a kiabálásokat és szidásokat mosolyra cserélném ahelyett, hogy megnyerjük a lottó5öst

2019. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszú évek alatt jöttem rá, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. És mindenki azzal kell éljen. Könnyített magán, hogy kimondta. Jelenleg neki ez a legnehezebb amiben van. Egy év múlva meg a dackorszak kezelése lesz a középpont. Neki ez pont ugyanakkora probléma, mint neked a pénz dolga. Mind a kettő ugyanakkora probléma annak aki benne van. Empátia. Nem kell ilyenkor kinek szarabb versenyt rendezni. Meghallgatod, ha kíváncsi, igyekszel tanácsot adni, ha nem, akkor pedig meghallgattad és máris jobban érezheti magát.
2019. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor megtanultam,hogy soha ne panaszkodjak,amikor egyik barátom válasza folyton az volt ,,én is" ,,nekem is"

Tényleg mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.

2019. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!