Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csalados anyukakat kerdeznek....

Csalados anyukakat kerdeznek. Nalatok hogy van?

Figyelt kérdés
Akiknek van egy ket gyerek vay akar tobb is.A hazimunka, a fozes hogy megy nalatok?Hogy oldjatok meg? Apuka mennyit segit?Esetleg van mas segitsegetek is?Milyen csaladi programot szoktatott tervezni pl.:egy babaval vagy par eves gyerekkel?
2018. nov. 13. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Jelenleg egy 3 éved kislányom van, aki sokat segít a főzésben, igaz összevissza kever és pakol mindent, de zenét is hallgatunk mellé így elég vicces. A nagymamáktól rengeteg segítséget kapunk. A szomszédunkban van egy hasonló korú kislány így ők együtt szoktak játszani. Sokat vagyunk kint a szabadban, akár hidegebb időben is. A telet nehéz megoldani, de ilyenkor a párom hamarabb haza jön egy-két órával. Családi program az abból áll, hogy leülünk beszélgetni a nappaliban közben mellettünk a gyerekek játszanak.
2018. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Két és fél éves kislány, én jelenleg 4 órában dolgozom, a férjem otthonról. Segítségem nincs, a férjem is csak kupit csinál, rendet nem. Ez van, ha kiborulok, válok.
2018. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Kiscsoportos és középső csoportosak a gyerekek. 2 naponta főzök, mert szeretek. Ha nincs rá idő, rendelünk pizzát. Gyerekek oviba esznek, de utána jönnek haza aludni.


Otthonról dolgozom délelőtt és levelező suliba járok. Van minden gép és heti 1 nap 3 órát jön takinő (fürdő wc felmosas). Persze nekem marad a mosás és rendrakas, de így mindig van olyan állapot, hogy bárki betoppanhat. Nagy ház nagy kert.


Férjem itthonról dolgozik 1 hó, utána 2 hét külföld. Ha itthon van mindent segít, fürdetés altatás stb. Ha reggeltől estig suliba vagyok szombaton, egész nap ő gyerekezik.


Ha el vagyok csúszva, jön anyum. Gyerekezik vagy nála alszanak, én meg utol érem magam. Kb heti 1x ittalszik, akkor elmegyünk ketten randira.


Program: könyvtár, játszóház, uszoda, délután udvaron bringa homokozas. Mivel kicsi a korkülönbség, egymással játszanak.


Azért van néha hogy minden osszeszalad és kiborulok. Nem mindig ilyen könnyű, mint leírva 😀

2018. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1, 3: Szerencsesek vagytok, hogy van segitsegetek 🙂


Koszonom a valaszokat :)

Es egyebkent fozni hany napra szoktatok?Vagy olyan anyuka aki nem dolgozik es otthon van a gyerekkel o mindennap foz valamit?

2018. nov. 13. 20:00
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Egy 3,5 éves kislány van, illetve 2 hónap múlva születik az öccse. Most már nagyon könnyű, mert ovis a lányunk. Én itthonról dolgozom kötetlen munkaidővel, férjem heti 2x 24-ezik (ügyelet, aludni is tud közben), illetve maszekol a hétköznapra eső szabadnapjain. Mivel én sokkal többet vagyok itthon, az ilyen mindennapos házimunkákat megcsinálom, mint a főzés, rendrakás, mosogatógép bepakolása, mosás, porszívózás. Reggel viszem oviba a gyereket (addigra apa már elment), hazafele beugrom a boltba. Itthon rendrakás, gyorsan porszívózok, megcsinálom a kaját, elindítom a mosogatógépet. 11-re kb. kész vagyok, akkor ülök le dolgozni. Férjem ha épp maszekos napja van, hazaugrik délben, megebédelünk együtt. Délután dolgozom, fél 4-re megyek a nagylányért, apa 4-5 között ér haza. Ilyenkor vagy az van, hogy lazulunk, együtt vagyunk, játszunk, és este még gyorsban bepakoljuk a nap folyamán keletkezett koszos edényt, rendet rakunk együtt, vagy ha maradt még aznapra melóm, akkor a férjem átveszi az irányítást, én meg dolgozom még kicsit.

Hétvégén ő főz, el is pakol maga után, én a takarítást intézem (fürdőszoba, stb, amit nem csinálok hétköznap), a lányunk közben egyikünknek "segít" :D Meg persze játszunk együtt a gyerkőccel, sétálunk, ilyesmi, illetve az egyik napot anyósoméknál tölti (ezt a gyerek szokta kérni). Ez nekünk ilyen pihinap, együtt is vagyunk kettesben, meg hobbizunk is mindketten. Más segítség nem igazán van, de így ez elég is.

Családi programok: a lányunk nagyon állatkert mániás, jó időben 2-3 havonta tuti állatkertezünk valahol. Most tavaszra van tervben Nyíregyháza, valamelyik állatkerti hotelben 3 napra, így korlátlan a ki-bejárás, ezt a kisbabával is be merem vállalni. Szoktunk a környéken kirándulni, barátokkal találkozunk családostul. Ezeket élvezi a legjobban a gyerkőc, illetve ha van a környéken ilyen családoknak szóló valami, azt meg szoktuk nézni.

2018. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat.Boldog es kiegyensulyozott csaladi eletetek van,jo ilyeneket olvasni 🙂
2018. nov. 13. 20:14
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
1 éves a nagylányom, várom a kicsit, itthon vagyok. A férjem reggel 6 körül megy, este 6 körül jön, a nap nagy részében ketten vagyunk és hárman leszünk majd. Minden nap főzök, 2 naponta mosok, illetve sokat foglalkozom a hobbijaimmal alvásidőben (kézimunka és írás). A férjem csodálatos apa, minden este ő fürdet, vacsizni hármasban szoktunk. Minden hétvégén csinálunk valami programot (állatkert, játszóház, pizzéria, Duna parti séta, stb.). Segítség nincs, csak ha muszáj, pl a nőgyógyászhoz nem rángatom el a lányom, hanem átjön anyukám vigyázni rá, amíg elmegyünk. De ez ha i 1 alkalom, többet nem is hagynám itt. 😊
2018. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Van egy kétéves kislányom, és egy 3,5 éves fiam. Heti 20 órában dolgozom, szerdától szombatig este 6tól, amíg vendég van, vasárnap délelőtt 10től amíg vendég van. Pincèr vagyok. A gyerekek minden hétköznap délelőtt oviban/bölcsiben vannak. Ebéd után elhozom őket. Délelőttönként csinálom a háztartàst. Hétfőn bevásárolok, kedden szaunázok, szerdán ágyat húzok, mosok, főzök, wc-t, fürdőt takarítok. Csütörtökön ha van hivatalos elintézni való, elintézem. Ha nincs, akkor hímzek. Pénteken elpakolom a szerdán kimosott ruhákat, ágyneműt, meg főzök. Szombaton csinálunk valami programot. Természetjárás, játszóház, állatkert, uszoda. Meg persze főzök. Minden este rendet rakunk elalvás előtt. A gyerekektől is megköveteljük, hogy a koszos ruhát a szennyesbe tegyék, pakolják el a játékaikat, evés után pakoljanak el maguk után. Így nem uralkodik el a káosz. Jó barátom a robotporszívó. Majdnem minden nap dolgoztatom.
2018. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

5,5 éves 2,5 éves 5 hónapos lányaink vannak.minden gyerek között dolgoztam,illetve 6 honapos korukban visszamentem,de most ugy néz ki itthon leszek a nyár végéig.

Szóval most itthon vagyok.

Elviszem a nagyokat oviba,bölcsibe. A nagyért délben megyek,a kisebb bölcsiben alszik. 2-3 naponta főzök, délelőtt,amíg a pici alszik. Segitségem a szomszéd néni ő vigyázva picire ha délután van programunk vagy segít takaritani.

A nagyobb lányom 2 nap jár tprna edzésre,egy táncra,illetve beindult a suli elökészitő is,szóval délutánunk nem igazán van.


Délelött takaritok fözök picivel vagyok.


Férjemé a heti egy nagybevásárlás,illetve a kerti munkák,favágás. Rengeteget segit az esti altatásnál is. Mese,fürdetés az övé.


Mikor dolgozom a házi munkában is kiveszi a részét,most természetesrn nincs miből.


Családi program nálunk a játszotér,kutyasétáltatás bármi amit együtt csinálunk,akár a kerti söprpgetés is.

De most például állatkertbe készülünk kikapcsolodás ként. Ez leszca hétvégi program.

2018. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2.5 éves (nem ovis) és egy 5 éves ovisom van. Reggel elviszem a nagyot oviba, utána bevásárolunk a kicsivel. Főzés, takarítás max. 1 óra hossza, addig vagy segít és becsatlakozik, vagy játszik egyedül. Utána lemegyünk sétálni, játszóra, ide-oda. fél2-kor elhozom a nagyobbat és együtt fekszenek le aludni 2-fél4ig délután. Utána uzsonna és megyünk játszani ki. 7kor vacsora, fürdés, alvás legkésőbb fél9.


Apukájuk mindenben segít, de más segítségem nincs. De akármikor át tudja venni őket egy napra, ha én pihennék, és a házimunkákat is kérés és kérdés nélkül megcsinálja, ha ő ér oda előbb (általában heti 1-2 napot ő csinálja helyettem). Más segítségünk nincs, csak egymásra számíthatunk. Felváltva dolgozunk, felváltva pihenünk.


Azért néha jó lenne valaki, aki segít, hogy néha kettesben lehessünk, de ha a kicsi ovis lesz, akkor majd kitalálunk valami jó megoldást :) max. délelőttönként néha.

2018. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!