Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam ha ka nasit, akkor...

A fiam ha ka nasit, akkor csak azt hajlandó enni, mértéket tartani nem tud. Hogy oldjam így meg az ünnepeket, összejöveteleket?

Figyelt kérdés
Ha nem kap, 1-2napig hisztizik, de utána eszik rendes ételt, szinte mindegy hogy mi az. De ha akár egy nagyon kicsi nasit is kap, utána még többért kezd el hisztizni. Ha szigorú nasitilalom van, akkor meg nem hisztizik. De azért még sem mondhatom neki,hogy mostantól nem megyünk több szülinapra, vagy ne kapjon semmit pl. Mikulásra. Hogy tanítsam meg, hogy hiszti nélkül is tudjon mértéket tartani? 4 éves.
2019. okt. 16. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A Télapó nem csokigyárban dolgozik. Hozzon banánt, madarint, mogyorót. Sütit gobdolom ebéd után kap, addig nem is kell tudnia, hogy lesz.
2019. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom ilyen. Annyit eszik amennyit kap. A többi el van rakva. Ha megyünk valahova akkor is van egy pont ahol azt mondom ennyi és nem több. Hiszti esetén, felálltam, hogy akkor öltözünk és megyünk. Te is legyél erélyes. Ő érdeke.
2019. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod mennyit lehet és utána nem kap, akármit is csinál. 4 évesnek már van esze, fel tudja fogni, hogy ez a szabály, van egy határ. Ha hiszti után kap még, akkor ezt tanulja meg, ha pedig nem, akkor azt. Következetesség kell és kész. Meg kell tenni vendégségben is. 1 szelet torta, nem több. Ha nyávog a másodikért, akkor sem. És ha nem hagyja abba, akkor el kell köszönni és hazamenni. Ez egy ilyen időszak. Kipróbálja meddig mehet el és mikor irányíthat ő. Rajtad áll, senki máson.
2019. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Elteszed és mindennap max egyet adsz neki. Hollandiában elek, november 11 Sintmaarten napja, kb Halloween -szerű ünnep. A gyerekek kis lámpással mennek a hazákhoz, énekeknek és ezért édességet kapnak. Több kilónyit is összegyűjtenek. Másnap a suliba vihetnek belőle pár szemet, de amúgy csak naponta egyet kapnak. 4-10 éves korosztály jár és már a kocáik is felfogják, higy egy napra egy jár. Nem atomfizika ezt elmagyarazni
2019. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Ezt már babakorában kellett volna elkezdeni, nem most. Az én lányom 2 éves, ha elmegyünk a boltba tudja, hogy 1 db édességet választhat, nem többet. Mikor hisztizett, visszaraktam amit választott, és kivittem a bolt elé, amíg hisztizett folyamatosan magyaráztam mit várok el tőle, ha kellett 15x eljátszottam ezt vele. KB fél év kellett, hogy megértse, de ma már csak ritkán van hiszti több édességért, leginkább akkor, ha fáradt.


Még most is meg tudod ezt tanítani, de mostmár több időt fog igénybe venni, és sokkal kitartóbbnak kell lenni. Ne félj a hisztitől, légy következetes, vidd el a hiszti forrásától, addig magyarázd, hogy mit vársz el tőle, míg abba nem hagyja a hisztit, és ha kell játszd el vele ugyanezt 20x is. Majd meglátom, hogy egyre könnyebb lesz, és egyre kevesebb lesz a hiszti, majd pedig elmúlik teljesen.

2019. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy szabályoztam be h rendes kaja után van csak nasi. Kivétel ha beteg akkor örülök ha eszik, ne tömény csokira gondolj, dörmi maci pl. Ha sok édeset eszik ő se akar mást enni.
2019. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

6

Azért a tömény csoki semmivel sem rosszabb, mint a "dörmi maci", aminek az összetevői rettenetesek. Ez gyakori tévhit, mint a "tejszelet" nem szemét kaja (de, az, csak átvernek a nevével), a túrórudi nem agyoncukrozott szemét kaja (de, az), és joghurtnak minősülve egészségesnek tűnik az a "gyümölcsjoghurt", ami jó esetben csak cukorral és színezékkel van tele, rosszabb eseten minden mással is.


Ezzel nem árt tisztában lenned.

2019. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de te szoktattad rá a káros szokásra, most le akarod szoktatni de a gyerek szenved miatta. Nagyon ritkán kapjon csak, tényleg unnepekkor, és mindig mondd el, hogy pl a sütiből egy van, mert ELFOGYOTT. Ne gondold azt, hogy a gyerek hisztizik, mert olyankor neki valós érzelme van, hiszen a felnőttek is nagyon nehezen tudják megállni, hiszen finom. Sajnos kitoltad az ingerküszöbét, miért érné be savanykásabb gyümölccsel vagy egészséges nasival, amikor volt múltkor is finom édes (pl) cukor vagy amit adsz neki. Ő csak úgy reagál, amit te tanítottál neki. Ez nem szimpla hatalmi harc, hanem biológiai és szellemi is, hiszen a finom édes ízekre rá lehet kattanni, egyfajta drog. Függőséget okoz. Ne adj neki egyáltalán, nincs egy darab indok az édesség mellet, káros hatása annál inkább. Ő még csak egy kisgyerek, kíméletes módon szoktasd le, ha már rászoktattad...
2019. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Namost először is, a mértéktartàst nyilvàn nem lehet egyik napról a màsikra " belenevelni" valakibe. Ugyanúgy a gyerek érdeke hatàrt szabni, mint pl mesenézés terén ( és mindkettőnél szàmít a minőség is...). Teljesen mindegy, h mennyit hisztizik, akkor sem kapja meg a 8. nutellàs fànkot, én, mint szülő ezt nyugodtan kijelenthetem neki, az ő szintjén megindokolva. Àtlagos napon nàlunk eleve az a sorrend, h " aki szépen megeszi az ebédet, az kaphat utàna..." , de akàr azt is megmondjuk, hogy most 2 szelet meggyes sütit ehet, de uzsonnàra kaphat majd még egyet. Sosincs az, h addig esszük amíg van a tàlon. Mondjuk a minőségi ( töltetlen/ csoki szerintem az egyik legegészségesebb édesség, sokkal jobb, mint a kekszikék , ilyen - olyan tejszeletek, stb-k. Ünnepnapokon én megengedőbb lennék, ha nagy csalàdi összejövetelen ki van téve egész nap 6 tàlca süti, hàt bànom is én, arra kérném max, h egy kis levest egyen, és sütiből csak annyit, h mindenki màsnak is jusson. De az égegyadta vilàgon semmi baja nem lenne évi 2-3 ilyen naptól.
2019. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
7 köszönöm a felvilágosítást, bár tudok mindről, olvasok összetevőket. Viszont mivel én sem vetem meg ezeket időnként úgy gondolom egészséges ételek mellett nem dől össze a világ ha kicsit nasizunk is. Te cukor liszt és mindenmentes életet élsz? Ha nem akkor nem értem a kifakadásodat, ha igen akkor elnézem, szia
2019. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!