Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm rendszeresen rácsap...

Barátnőm rendszeresen rácsap a gyerekére, ordibál vele, rángatja. Hogyan tudnék rá hatni, hogy ne tegye? Egyáltalán beleszólhatok?

Figyelt kérdés

Senki nevelési szokásaiba nem szeretek beleszólni, nem is szoktam sose, magánügyként kezelem! De mivel sokat vagyunk együtt és a kicsi már egyre "csintalanabb", nekem nagyon kellemetlen ezt nézni, a gyerekem sem tudja, mi történik ilyenkor, görbül le a szája :-( Anyuka ordibál, rángatja a gyereket, lever rá egy sorozatot, a gyerek meg sikít, üvölt. És az utcán is ez megy :-( 2 évesek a gyerekeink, az enyém megérti, ha határozottan rászólok, de a másik kislány elszökik, borogat a boltban, mintha már direkt provokálná az anyját. Egyszer már volt ez téma közöttünk, azt mondta, hogy szerinte semmi rossz nincs benne, ha így bünteti, de közben meg folyton panaszkodik, hogy nem tudja mit csináljon, nem bír a gyerekével.

Mit tegyek? Engem sokat ütöttek kiskoromban, az ilyen látványtól nagyon feszült leszek, ideges, legszívesebben otthagynám őket.


2010. júl. 18. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Én meg ott is hagynám őket... Beszélj vele, mondd, hogy tudod, hogy semmi közöd hozzá, DE mivel sokat vagytok együtt, úgy látod, hogy nem úgy bánik a gyerekkel, ahogy kellene. Mondd el azt is, hogy téged is ütöttek kiskorodban. Ha nem tud változtatni, többé nem sétálsz velük, mert téged ez nagyon idegesít.
2010. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szóba hoztam már egyszer a témát és azt mondta, hogy nekem könnyű, mert hallgat rám a gyerekem, de az övé ilyen rossz, nem ért a szép szóból, muszáj rácsapni, hogy magához térjen. Ne aggódjak, nem lesz tőle semmi baja! :-S


De az a gond, hogy 5 perc után folytatja a gyerek ott, ahol abbahagyta!

2010. júl. 18. 11:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg adhatsz javaslatot az anyukának. Mondd azt, hogy egy műsorban láttad, egy szakember javasolta ezt az ilyen problémás esetekre. (Valóban, mert én ott láttam, meg tanultam is, pszichopedagógus vagyok.)

Az anyuka agresszív kitöréseit a kislány gyengeségnek,sebezhetőségnek észleli (így is van). Át akarja venni az uralmat az anyja fölött, próbálgatja hatalmát. Ha az anyuka kimutatja tehetetlenségét azzal, hogy kiabál, dühös lesz, odacsap, stb, akkor a gyerek továbbra is ezt fogja csinálni egyre erőteljesebben.

A megoldás erre az lenne, hogy amikor a gyerek így viselkedik, az anyuka ne vegyen róla tudomást. Ha nyilvános helyen csinálja a gyerek, hívja féle, nyugodt hangnemben szóljon hozzá, és mondja azt,hogy ezt nem csináljuk, mert ha ezt csináljuk, akkor hazamegyünk,és nem lesz "pl. fagyi, játék, stb.".

Először is szabályokat kell kialakítani, amiket be kell tartani maradéktalanul, nem szabad egy érzelmi elbizonytaalanodásnak sem lennie az anyuka részéről (a kicsi mindig résen van. keresi és várja az anya gyenge pontját).

Pár hét után minden helyre fog jönni, de az erőszakot NEM SZABAD alkalmazni. Sem érzelmi zsarolást. Szabályokat kell alkotni, amiket elvárunk a gyerektől (és az anya is tartsa magát ahhoz), de nem zsaroljuk egy alkalmas pillanatban.

2010. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, a gyengeséggel lehet a baj. Pl. ha megyünk valahova és a gyerek út közben ki akar jönni a babakocsiból, akkor elkezd neki könyörögni, hogy jajj, nyuszikám, de most ne gyere már ki, mert sietünk. A gyerek ordít, ő megáll és könyörgő hangon mondja, hogy de miért akarsz most kijönni, légyszi maradj már bent. Miközben tovább is lehetne menni, tudomást nem véve erről a hisztiről. Ha egyszer nem lehet, akkor nem lehet, nincs apelláta! A gyerek folytatja, aztán vagy kiveszi (nem tudom miért!), vagy ha olyan napja van, rácsap és üvölti, hogy fejezze be! :-S Nem is tudom, hogy reagáljak ilyenkor, de nagyon kellemetlen! Adtam már tanácsokat, hogy ne így, inkább úgy csinálja, de azt mondja, hogy én nem tudhatom, mert nem olyan a gyerekem.


Lehet, megpróbálkozok ezzel a pszichológiai magyarázzattal, hogy miért viselkedhet így a lánya. Köszi

2010. júl. 18. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

elképzelhető hogy más típusú gyerek van, mint neked, mondjuk makacsabb, vagy hiszitsebb, alapból temepramentumosabb...de a verés annál inkább nem megoldás! minél akaratosabb egy gyerek, annál nyugodtabban kéne reagálni egy hisztire, mert csak felerősíti az eleve meglevő agressziót a gyerekben....és ráadásul mint a mellékeét ábra mutatja, nem is hatásos egyáltalán. következetesen és nyugodtan kéne reagálnia a barátnődnek, beígérni valami retorziót, ha nem hagyja a bba a kislánya, mondjuk: ha nem hagyod abba a kiabálást, vagy nem jössz ide most azonnal, akkor hazamegyünk. és be is kell tartani. ezt párszor eljátsszák hasonló esetekben is, garantáltan meglesz az eredménye. az üvöltésnek meg az lesz az eredméyn,e hogy a gyerek idegbeteg lesz, és még 5 éves korában sem lehet majd kezelni.

ezt mondd meg a barátnődnek. én a helyedben elmondanám ezt neki, plsuz azt is, hogy végeredményben azt csinál amit akar, de ha ez nem változik, akkor nincs több séta. mert a te gyerekednek sem tesz jót, hogy állandóan ezzel kell szembesülnie.

2010. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
A gyerek teljesen össze van zavarodva. Amig anyu agressziv, ordit, ez igy is marad, csak rosszabb lesz. Mond neki hogy azért nem hallgat rá, mert ordit és csapkod egész nap. Mindenért. Ha pakol a boltban, egyszerűen nem vesszük ki a kocsiból. Ha rossz, lefogjuk a kezét és leszidjuk. Teljesen felesleges ütni.
2010. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
A verés monden formáját büntetik. Én így tudom. De a lényeg nem ez. Ha én lennék a helyedbe, én simán ott hagynám őket. Sem nekem, sem a gyerekemnek nincs erre a látványra, viselkedésre szüksége. Akármennyire is a barátnőm az anyuka. De én nem vagyok a helyedben.
2010. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Mennyi farizeus álszent komment."Hagyd ott!" a barátnődet csak azért mert másképp vélekedik a gyereknevelésről.... Idióta! Szerintem próbálj meg konkrét tanácsokat adni, de azért azt se felejtsük el, hogy akinek lagymatag, higgadt szófogadó gyereke van vagy akinek nincs és úgy dumál annak fogalma sincs arról milyen nehéz annak akinek esetleg szófogadatlan örökmozgó ne adj isten hiperaktív és mellette még van tesó segítség meg nulla. És a türelem is véges főleg ha valakinek abszolút nem ilyen a habitusa. Prédikálni könnyű.
2010. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Örökmozgó fiam van. A leánykám meg a nyugalom szigete. Ő csai egyszer kapott hisztirohamot 2 évesen, azóta sem. A fiam más tészta. Na de attól, hogy örökmozgó, még lehet szófogadó. A fiam is az mikor meg mégsem, akkor elbeszélgetek vele, hogy mi nem lesz, ha nem bir magával. A minap a hugomnál voltunk a munkahelyén (fodrász) és a fiam nem birt magával.Kivittem az üzletből, és mikor bementünk vissza (beszélgetés után) mint akit kicseréltek. Az öcsém megkérdezte, hogy megvertem a gyereket? van mi van vele? és mikor mondtam neki, hogy nem,ő kijelentete, hogy "ezt nekem is meg kell tanitanod. Ez nagyon menő!" Az utóbbit szó szerint idéztem. :)) nem mondom, hogy nagy ász vagyok gyereknevelésből, de nekünk ez vált be.
2010. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Örüljön mindenki aki nincs hasonló helyzetben mint a kérdés kiírójának barátnője,valószínűleg ő is valamit kicsit rosszul csinál,de nem lehet mindenki példás szülő,tökéletesen működő bevált nevelési készségekkel megáldott szent,aki még soha egy újjal nem nyúlt a gyermekéhez mert Úristen mi lesz,ha néha rácsapok a kezére vagy a fenekére.Elítélem azokat akik agyba-főbe verik a gyereküket,de minden gyerek más,és persze minden szülő is,vannak olyan szülők akik gyereküket csak örökmozgónak,életrevalónak látják aki közben meg simán lökdösi,dobálja a másik gyereket(amikor persze anyuka ,apuka nincs ott),más szülő meg már azért is ráripakodik a gyerekére ha az elejt egy tollpihét.Az én fiam olyan aranygyerek a bölcsiben ,játszótéren,nagymamánál hogy jobbat már nem is lehetne találni,de mikor velünk van mintha száz ördög bújna belé,ha türelmesen kérek tőle valamit,nem egyszer, meg sem hallja,vagy kinevet,ha határozottan közelítem meg a dolgot,hátat fordít vagy megüt,megrúg(még mindig nem ütöttem meg),ha büntetem(pl.sarokba állítom)5 percig nyugi van,megmagyarázom miért volt ott,5 perc múlva kezdődik előlről.Na kérdem én okos emberek,könyvből nevelők,nyugodt szülők még nyugodtabb gyerekekkel megáldva ti mit csinálnátok az én helyemben ezután?????Jaaa,főleg ha nem otthon vagytok négy fal között ahol a kutya sem látja hogy ti milyen példásan nevelitek a gyermeketeket,hanem emberek közt boltban,utcán!!!????
2010. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!