Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm rendszeresen rácsap...

Barátnőm rendszeresen rácsap a gyerekére, ordibál vele, rángatja. Hogyan tudnék rá hatni, hogy ne tegye? Egyáltalán beleszólhatok?

Figyelt kérdés

Senki nevelési szokásaiba nem szeretek beleszólni, nem is szoktam sose, magánügyként kezelem! De mivel sokat vagyunk együtt és a kicsi már egyre "csintalanabb", nekem nagyon kellemetlen ezt nézni, a gyerekem sem tudja, mi történik ilyenkor, görbül le a szája :-( Anyuka ordibál, rángatja a gyereket, lever rá egy sorozatot, a gyerek meg sikít, üvölt. És az utcán is ez megy :-( 2 évesek a gyerekeink, az enyém megérti, ha határozottan rászólok, de a másik kislány elszökik, borogat a boltban, mintha már direkt provokálná az anyját. Egyszer már volt ez téma közöttünk, azt mondta, hogy szerinte semmi rossz nincs benne, ha így bünteti, de közben meg folyton panaszkodik, hogy nem tudja mit csináljon, nem bír a gyerekével.

Mit tegyek? Engem sokat ütöttek kiskoromban, az ilyen látványtól nagyon feszült leszek, ideges, legszívesebben otthagynám őket.


2010. júl. 18. 10:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom, hogy milyen lehet egy szófogadatlan gyerekkel, mert az enyém megérti, hogy mit várok el tőle, elég, ha határozottan a szemébe nézek és mondom.


Teljesen máshogy neveljük a gyerekeinket, nem mondom, hogy én példás szülő lennék, mert pl. ő azt mondja, hogy én meg túlságosan elanyásítom az enyémet, sokszor összebújúnk, ott járkálok mögötte, nehogy baja legyen, meg ilyenek... :-))


Nem akarok beleszólni a nevelésébe, mert nem igazán szereti a kritikát. Egyszer azt mondja, hogy ezt már nem bírja, hogy ilyen a gyereke, máskor meg azt mondja, hogy ő így szereti, ilyen csintalannak :-S


Lehet, hogy ők nem úgy élik meg ezeket a vitákat, mint én, nem lelkiznek rajta annyit, de én akkor is feszült vagyok, ha veszekedés, pofozkodás van. Nem is értem, hogy lehet idáig eljutni, hogy harcolni kelljen egy gyerekkel meg rángatni, üvöltözni.

2010. júl. 19. 07:18
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet idáig eljutni,hidd el...én is eljutottam,és nagyon utáltam magam.A gyerekeim agresszívak,durvák,és egyre rosszabbak lettek,minél idegesebb voltam,és minél többet megcsaptam őket.Nem vagyok rá büszke.

Hogy mit javasolhatnál,azt hiszem neki kell akarnia a változást,nála kell betelnie a pohárnak ahhoz,hogy fordítani tudjon.

Először is másképp kell szerveznie a napjait,hogy abban mindennek meglegyen a helye és ideje,így anyunak nem csúsznak össze a feladatai,és így egy bosszúság forrás ki is van pipálva.

Ha jól szervez akkor rendszeresen jut magára is ideje,pihenésre,szórakozásra,megint kipipálva egy bosszúság forrás.

Megfelelő szervezéssel apura is jut idő,így a párkapcsolati feszültségek is csökkennek.

És akkor még mindig megmarad az anyagi bizonytalanság,munkahelyi stressz,betegség miatti szorongás,haláleset miatti gyász stb,stb...amin nem tud változtatni,és éppen elég feszültséget okozhat még egy szülőben,és egyáltalán nem teszi nyugodttá,és kiegyensúlyozottá.

A gyerek felé,meg határozott fellépés,és következetesség kell a változáshoz,ezt bizony jól látod.Nem lehetetlen változtatni,csak fel kell ismerni a problémát,akarni kell a változást,és tájékozódni kell nevelési műsorokból,szakirodalomból stb,mint ahogy előttem írták.

Ha szerinted ezt megérti a barátnőd akkor szólj neki szépen,hátha...

De a saját tapasztalatom az,hogy akár milyen jóindulatú is vagy,ha mások nevelésébe akarsz beleszólni,előbb harapja le a fejed,minthogy elgondolkodjon a mondandódon.

2010. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%
az nem igaz, hogy ha az embernek örökmozgó gyereke van és nincs segítsége, akkor az automatikusan feljogosítja arra, hogy verje. és hogy ez az egyetlen megoldás. nekem egy ördögfiókám van, és soha egy percre át nem vette tőlem senki mióta megszületett (20 hónapja), de SOHA nem vertem még meg, és nem is fogom. Nálunk is van földön fetrengős hiszti, egyik fülön be másikon ki rászólás, direkt rosszalkodás, nem sorolom. De abszolút nem látom úgy, hogy veréssel meg tudnám oldani. Sőt, minél szelídebb, és türelmesebb vagyok bele, annál nagyobb hatásfokon tudom nevelni. van egy örök szabály: Az agresszió agressziót szül, és ez az, ami igaz. Ha a gyerek agresszív és visít, csapkod, és azt látja hogy a szülei pont ugyanezt teszik, miért is változna meg? Persze, veréssel be lehet fenyíteni a gyereket, lehet hogy otthon meghúzza magát, aztán majd máshol, óvodában, vagy amikor senki sem látja, meg lehet nézni miket művel....
2010. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Biztos mindenki máshogy éli meg a stresszhelyzeteket, mert nekem is vannak gondjaim, de máshogy dolgozom fel, a gyerekhez türelmes tudok maradni. Inkább a páromon vezetem le, de ő már tudja, hogy nem akarom én bántani, csak anyu most ideges, nemsokára lenyugszik :-)))


Szerintem problémák mindig vannak és lesznek is, ez nem lehet kifogás, hogy ezért nincs elég türelmünk a gyerekekhez. Anyáméknak sem volt sajnos :-(

Tanulni kell egy kis önuralmat, nem szabad engedni, hogy annyira felmenjen a pumpa bennünk, hogy verés legyen a vége. Nem könnyű, de szerintem tanulható a dolog.


Ma is lent voltunk a barátnőmmel, és a gyerek most azt csinálta, hogy szándékosan az úttest felé bandukolt. Már elég messze járt tőlünk, az anyja utána kiabált, hívta vissza, mondta, nem szabad arra menni. De a gyerek ment tovább, miközben folyamatosan nézett hátra és közben vigyorgott! Erre az anyja elkezdett utána szaladni, a gyerek meg direkt begyorsított és kacagva menekült az anyja elől, rá a főútra. Úgy csinált, mintha ez egy fogócska játék lenne, pedig már többször kapott az ilyen viselkedésért. Persze ennek is verés lett a vége :-(

2010. júl. 19. 14:18
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem semmi közöd hozzá
2010. júl. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!