Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 9 éves...

Normális, hogy a 9 éves lányom ennyire ignorálja a kistestvérét vagy vigyem gyerekpszichológushoz?

Figyelt kérdés

9 éves lányom és 9 hónapos fiam van.

A lányom az elejétől kezdve így viselkedik vele, csak sokáig hittem abban, hogy változni fog, megszokja az új helyzetet, de minimális javulás sincs.

Szóval mikor a férjem behozta a kórházba, meg sem nézte magától, csak velem foglalkozott. Mikor kérdeztük, mit szól hozzá, annyit mondott "milyen pici!". Aztán itthon sem mutatott semmi érdelődést irányába, rá sem néz, nem megy be a szobájába, csak ha kérem rá. Szerintem ha nem erőltetjük, a 9 hónap alatt bele sem nézett volna a kiságyba vagy babakocsiba. Abszolút hidegen hagyja. Nem értem... Nem féltékeny amúgy. Nincs is miért. Én szülés után gyorsan felépültem, gyorsan csináltunk együtt programokat, az apja is viszi ugyanúgy csak őt jobbra-balra. Itthon is foglalkozunk csak vele. Nem utálja, egyszerűen úgy viselkedik vele, mintha nem is lenne.

Próbálom belevonni a baba ellátásba. Pl. segítsen fürdetésnél hozza ide ezt meg azt, akkor mutatom neki, hogy mivel játszik, hogyan tornázunk. Nézi, hozza, csinálja, de olyan unottan és robotosan, hogy megsajnálom és mondom, menjen játszani.

Nem problémás, szinte mintagyerek. Picit nagyobb a szája az átlagnál, de szeret tanulni, jók az eredményei, sok barátja van és szeretik az iskolában is.

Teljesen tanácstalan vagyok.


2019. nov. 21. 19:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
27%
Én elég kevés embert ismerek, aki szereti a testvérét.
2019. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%
Semmi köze a korkülönbségnek! Más a személyisége! 2 évvel idősebb a tesóm. Gyerekkorunkban folyton martuk, bántottuk egymást.
2019. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%
Goldmund, szerintem nincs igazad. 3 év van köztem és az öcsém közt, de engem sem érdekelt az öcsém sosem, sem a húgom, sem a legkisebb öcsém. A mai napig nem bírom a gyerekeket. Akkor kezdtem el megkedvelni a tesóimat, ahogy kb 15-16 évesek lettek. Ja és én is játszottam játékbabával.
2019. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem a korkülönbség a baj.

Nàlunk 12 éves volt a nagy fiú amikor a pici lány született (fèltesók, apa közös) és nagyon szereti a kicsit, gagyog neki kb születésètől, szórakoztatja, "dicsekszik" vele másoknak, a kislány meg neki tartogatta az első szociàlis mosolyt, az első sikítva kacagó üdvözlést, őt ismerte először fel fotón.


Szóval en a helyedben elvinném a lányt pszichológushoz, egy világjátèk soràn pl csomó minden kiderül. Kell, hogy legyen ok szerintem.

2019. nov. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
79%

Itt nem korkülönbség baj egyszerűen nem érdekli kisbaba,ő még semmit nem tud vele kezdeni hagyd hagy játszom nem kell segítenie baba körül sem az ti dolgotok.


Kiskorkülönbség sem garancia semmire nálunk fiúk tényleg kis korkülönbségel születtek és nem jönnek igazán ki egymással,hugukat aki viszont más korosztály, fiatalabb fiam imádja nagy barátok,az idősebb fiam is kedveli húgát .

2019. nov. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy a korkülönbség a baj. Nem is értem miért kell egyből a kérdezőben lelkiismeret furdalást kelteni, hogy ez az ő hiábaja, előbb kellett volna szülni, de hát ha dolgozni akart gyerek helyett, akkor kb így járt... Senkinek nincs köze ahhoz, hogy ki hány évesen szül és miért.

Köztem és a húgom között is 9,5 ev van és imádtam/imádom. Mindig játszottam vele, gagyogtam neki, tologattam a babakocsiban stb. Nagyon közel állunk egymáshoz és egy csomó mindent csinálunk együtt.

Ellenben van egy rakat olyan barátom, akiknél 1-2-3 év a korkülönbség és kicsiként megállás nélkül veszekedtek, marták egymást. Sokan közülük nem is lettek jó testvérek felnőttként sem. Nem ezen múlik a dolog!

2019. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
4%

Kedves #14es, igen, van ok, mégpedig az, hogy más a személyisègetek. Nem mindenki fogja körbeugrálni a testvérét. Nem kell mindenért pszichológushoz rohanni, pláne nem ilyenért.

Kérdező, lehet később változni fog a helyzet, lehet nem, de semmiképp se erőltessétek. Nem kell segítenie a dolgokban, azzal csak kb házimunkaként fogja megélni a dolgot, majd nyit a gyerek felé, ha akar. De hogy mondja ellenpéldát is: köztem és az öcsém között ugyanennyi korkülönbség van. Onnantól, hogy megszületett, minden percben együtt voltunk, szinte elválaszthatatlanok voltunk, imádtuk egymást. Aztán kb 5-6-7 éves kora körül teljesen kiütköztek a személyiségi (és nevelési) különbségek, többet nem tudtuk elviselni egymást, mindennaposak voltak az üvöltve ajtócsapkodások. Most felnőtt emberek vagyunk mindketten, rá se nézünk a másikra, családi összejövetelen is kb távoli idegenekként kezeljük egymást. Ezt csak azért írtam le, hogy rengeteg minden lehet a végkimenetel, lehet nálatok pont fordítva lesz, hogy később szeretik meg egymást. De az is lehet, hogy soha. Csak erőltetni nem szabad semmit.

2019. nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
28%
Ezt a "személyiségfüggő" érvet csak azok a szülők hangoztatják, akik alaposan elbacták a testvérek összeszoktatását. Nem muszáj puszipajtásoknak lenni. De ahol kifejezetten utálják vagy ignorálják egymást a testvérek, ott bizony a szülő rontotta el a dolgot.
2019. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
58%

17. De mi baj lehet abból, ha egy kívülálló szakember megnézi? Legfeljebb azt mondja, minden ok.

Pár hónapos babának milyen személyisége lehet, ami annyira döntő egy 9 éves szemében?

2019. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
78%
18! Mit ront el a szúlő? Magyarázd el, fejtsd ki bővebben! Kérlek! Nem lehet egy gyerekbe nevelni, hogy szeresse a tesóját.
2019. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!