Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 9 éves...

Normális, hogy a 9 éves lányom ennyire ignorálja a kistestvérét vagy vigyem gyerekpszichológushoz?

Figyelt kérdés

9 éves lányom és 9 hónapos fiam van.

A lányom az elejétől kezdve így viselkedik vele, csak sokáig hittem abban, hogy változni fog, megszokja az új helyzetet, de minimális javulás sincs.

Szóval mikor a férjem behozta a kórházba, meg sem nézte magától, csak velem foglalkozott. Mikor kérdeztük, mit szól hozzá, annyit mondott "milyen pici!". Aztán itthon sem mutatott semmi érdelődést irányába, rá sem néz, nem megy be a szobájába, csak ha kérem rá. Szerintem ha nem erőltetjük, a 9 hónap alatt bele sem nézett volna a kiságyba vagy babakocsiba. Abszolút hidegen hagyja. Nem értem... Nem féltékeny amúgy. Nincs is miért. Én szülés után gyorsan felépültem, gyorsan csináltunk együtt programokat, az apja is viszi ugyanúgy csak őt jobbra-balra. Itthon is foglalkozunk csak vele. Nem utálja, egyszerűen úgy viselkedik vele, mintha nem is lenne.

Próbálom belevonni a baba ellátásba. Pl. segítsen fürdetésnél hozza ide ezt meg azt, akkor mutatom neki, hogy mivel játszik, hogyan tornázunk. Nézi, hozza, csinálja, de olyan unottan és robotosan, hogy megsajnálom és mondom, menjen játszani.

Nem problémás, szinte mintagyerek. Picit nagyobb a szája az átlagnál, de szeret tanulni, jók az eredményei, sok barátja van és szeretik az iskolában is.

Teljesen tanácstalan vagyok.


2019. nov. 21. 19:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
És a kicsi még nem indult el felfedezni, főleg a nagy dolgait? Nálunk akkor jött a féltékenykedés, amikor már nem maradt ott, ahová letettük, hanem elkezdett pakolászni... :) De nem is baj, mert lecsengett olyan 1-másfél éves korára és elkezdtek végre együtt játszani.
2019. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
4%
20: ha értenéd, amit írtam, akkor látnád, hogy épp azt mondom, hogy az utálatot lehet beléjük nevelni.
2019. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Kúszik már, de nem piszkálja a dolgait annyira. Nincs is nagyon mit, mert a szobájába nem tud bemenni, amúgy meg a lányom az ideje nagy részében vagy olvas vagy gyöngyöt fűz, de a könyveit nem hagyja elő, a gyöngyökkel pedig tudatosan vigyáz, mert tudja, hogy nem szabad a baba szájába kerülnie. Olyan van, hogy tableten mesét néz vagy játszik a földön fekve és akkor a kicsi mellé kúszik, nyúlkál, de csak kihúzza a kezéből és nézi tovább
2019. nov. 22. 13:32
 24/29 anonim ***** válasza:
22. Értettem. És az utàlatot? Fejtsd ki!
2019. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
36%
#19 atyaég nem a kisbabának más a személyisége, hanem a nagylánynak🤦🏻‍♀️ Biztos sokkal jobban fogja szeretni a gyereket, ha még pszichológushoz is elrángatják emiatt, jól ráijesztve ezzel.
2019. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk unokatestverem van, de ennyi idősen én sem rajongtam érte. Egyke vagyok és gyűlöltem h nekem kötelesség lenne öt szeretni. Mire fel? Mert a rokonom? Az édes kevés. Akkor kezdett kapcsolat kialakulni köztünk, amikor már 16 év körül volt. Köztünk is nagy a korkulombseg. Egyszerűen csak nem érdekelt, meg irritált, de azt nem mutattam. De azóta felnottunk és ölni tudnék érte. Egy a lényeg h ne eroltetsd
2019. nov. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Szinte mintagyerek? Soha egy pillanatra se hagyd egyedül a kicsivel.

Bekameráznám az egész lakást a helyedben.

2019. dec. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
60%
"Nem féltékeny" Dehogynem! Nemcsak az a féltékenység, ha tör-zúz! Az ignorálás éppúgy az. Szeretné meg nem történtté tenni. "Nincs is miért." -Hogyne lenne! Eddig ő volt a világ közepe, most meg hirtelen jött egy másik. Akkor is osztoznia kell, ha maradtak csak vele programok. De jóval kevesebb, mint a testvér nélkül. "Nem problémás, szinte mintagyerek." Hát, a szakma nagy öregjei, pl Vekerdy szerint pont a mintagyerekek a problémásak. Belülre fordítja a haragját, nem nyilvánítja ki. Aztán majd kitör. Éppenséggel el lehet vinni pszichológushoz, de nem azzal a szándékkal, hogy az majd jól megszereli, hogy szeresse az a büdös kölyök a testvérét, irgum-burgum, hanem hogy kiderüljön, hogy valójában mi is játszódik le benne, amiről nektek fogalmatok nincs.
2020. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hogy alakult azota a kapcsolatuk?
2020. aug. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!