Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkésett beszédfejlődés?...

Megkésett beszédfejlődés? Kell aggódnom vagy nem?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés ihlette a kérdésem.


Lányom januárban lesz 2 éves. Nagyon gyorsan haladt a mozgásfejlődése, már 8-9 hónaposan stabilan járt. Jelenleg is nagyon mozgékony, de a beszédfejlődéssel még csak itt tartunk:


Anya, apa, vauvau, háp-háp, isz(inni) ksz(kösz, kész), abda(labda), kapka(takaró, kocka, villanyt lekapcsolni)


Mindent megért, mindenre rámutat, ha verekszik, és kérdezem, hogy szabad-e verekedni, inti a fejével, hogy nem, ha kérdezem éhes-e, inti, hogy igen, ha megkérem elpakol, saját maga megy evés után kezet mosni, szóval szófogadó, okos lány.


Ezek alapján elmaradott a beszédfejlődése, van okom aggódni?


2019. nov. 27. 06:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs okod aggodalomra. Az én kisfiam októberben múlt 2 éves és sokkal kevesebb szót mond,mint a te kislányod. Viszont ugyanúgy megért mindent,elmutogatja,amit szeretne. A mozgasfejlődése is hamar beindult,10 hónaposan már stabilan járt.

Szerintem ne aggódj!

2019. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jah, még a baba, mama, papa szavakat kifelejtettem, azokat is szokta mondani, csak a mamát, pl a macira mondja. Elkezdett nagyjából számolni is (egy, ket)


Az összes testrészét meg tudja mutatni, tud puszit dobni, és már nem nyálas, hanem cuppanós puszit ad.

2019. nov. 27. 07:02
 3/16 A kérdező kommentje:
Integet mindenkinek, brümmög a motorhoz, kocsihoz, ha valami leesik vagy szétesik akkor hoppázik tisztán.
2019. nov. 27. 07:05
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja és magától öltözik, a bodyt csak be kell gombolnom, nadrágot, zoknit felhúzza, a kabátot és a cipőt csak be kell zipzároznom.
2019. nov. 27. 07:08
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

A fiamnál pont a 2 éves szülinapja körüli hetekben (inkább utana ) ugrott meg napról-napra a beszéd. A "semmiből" egyszer csak minden nap egyre több új szót kezdett mondani. Én is aggódtam előtte nagyon, mert ő se halmozta a szavakat. Ma már nem tenném. Még nincs 2.5 éves se és összetett mondatokban egész érthetően beszél, mondókázik, énekel dalokat, dalrészleteket.

A suttogást is megérti a kislányod? Akkor nagy valószínűséggel nincs gond a hallásával se.

Azt mondják a közösség is segít, de szerintem inkább csak azért hiszik ezt, mert amúgy is 2 éves koruk körül mennek a legtöbben bölcsibe, amikor magától is indulna a dolog.

2019. nov. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
5-ös vagyok. Azért, ha aggódsz nagyon keresd fel a közeli fejlesztő központot, mert ők biztos tudnak segíteni meg tele szakemberrel. Én csak a saját példánkat írtam le.
2019. nov. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Dicsekedni jöttél? :) Megkésettség határa: betöltött 2 éves korban 10-nél kevesebb szó. Számoltasd meg a lányoddal!
2019. nov. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy olyan helyen élünk, ahol csak másfél órányi kocsiútra van korai fejlesztő központ, és horribilis összegért dolgoznak. Nálunk sem a fán terem a pénz, ezért "feleslegesen*" nem szeretném vinni.


*úgy értem a feleslegest, hogy lehet 2 és fél évesen magától megeredne a nyelve. Nyílván a gyerek az első, és ha kell a fejlesztés, ki fogjuk fizetni, csak nem tudom meddig érdemes várni, hogy magától meginduljon a nyelve.

2019. nov. 27. 07:30
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem dicsekedni jöttem úristen...


De a 10nél kevesebb szót rendes szóra értik? Vagy az "isz" is szónak számít?


Csak mert rendes szó nála a baba, anya, apa, hoppá, egy. Ez csak 5. A vauvau meg a hápháp, az hangutánzás, vagy az is beleszámít?


Első gyerek, fogalmam sincs hogy nézik ezt. Külföldön élünk, nálunk évesen volt utoljára státuszvizsgálat, utána pedig csak 3 évesen lesz, mikor oviba megy.

2019. nov. 27. 07:34
 10/16 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam (amúgy nem szoktunk suttog i), suttogta neki, hogy hozzá ide a babakocsit, ésvodahozta, úgyhogy a hallásával biztos minden rendben.
2019. nov. 27. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!