Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi fontos egy óvodában, mitől...

Mi fontos egy óvodában, mitől jó vagy rossz egy óvoda?

Figyelt kérdés
Mi az amit nagyon szerettek az ovitokban és mi az ami nagyon rossz?
2010. júl. 20. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az oviba a legfontosabb az óvónéni/óvónénik.

Minden rajtuk múlik.

Ne ovihoz, hanem óvónénihez ragaszkodj.

A mi ovinkban szeretem, hogy van rendszer, mindennek megvan a maga ideje. gyakorló oviba járunk, így sok tanuló is van, ami teljesen előnyére válik a csoportnak.

2010. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban az óvónő személye volt meghatározó. A légkör sem elhanyagolható, a játékok száma, minősége is fontos szerintem a gyerekeknek.

A felnőttek pedig szem előtt tartják,hogy milyen a napirend, mennyire megbízható az óvodapedagógus (van, akire nem bíznék gyereket), vannak, akiknek fontos,hogy a gyerekek együtt egyenek, ezzel is kialakuljon egyfajta szokásrendszer a közös étkezéseket illetően, lehetőség van-e külön programokra, amit az ovi szervez, de a szülő fizet természetesen (pl.:úszás,sport,tánc).


Én nagyon szerettem az ovimban az óvó néni parfümének illatát és azt a jellegzetes "ovi szagot". Ez egyfajta biztonságérzetet adott. A mostani oviban nincs ilyen sajnos, bár ide már nem óvodásként járok. :)

2010. júl. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos ovinál,h van-e nagy,árnyékos udvara.

Az óvónéniknél nekem elsődleges,h hasonló dolgokat tartunk fontosnak,tehát nagy hangsúlyt fektetnek a környezettudatos nevelésre,a problémákat drámajátékkal oldják meg,az ünnepeken nem versmondós műsorok vannak,hanem a gyerekek körjátékoznak,mondókáznak,mesélnek.Az óvónénik kedvesek,nem csak a szülők előtt,a gyerekeim szeretik őket.Sokat járnak sétálni,és pl gyakran elmennek a piacra,nézelődni.:)Szelektíven gyűjtik a hulladékot,és együtt viszik el a konténerekbe.

Sok minden van még,én nagyon örülök,h oda járnak.Vegyes csoport,ez is fontos volt,most 3 gyerekem jár egy csoportba.

2010. júl. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, az óvónők személyisége nagyon fontos! Csupán az a baj, hogy ez nem minden esetben "jön le" néhány találkozás alkalmával :(( Érdeklődj anyukáktól, melyik óvónőről milyen tapasztalataik vannak! az is fontos, hogy az óvoda udvara elég nagy legyen, legyenek árnyas helyek, a csoportszobák mérete legyen megfelelő. Sajnos sokszor a látszatra adunk... minél "csicsásabb", minél több külön programot kínál egy óvoda, annál felkapottabb... csak az nem jut sok szülő eszébe, hogy egy 3-6(7) éves gyereknek nem ezek a fontosak, hanem az, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott környezetben végezhesse az életkorának megfelelő tevékenységet: a játékot... Ehhez szükség van elegendő és megfelelő játékszerekre, megfelelő környezetre, támogató óvónői háttérre... Tehát inkább erre kell figyelni és nem arra, hogy hányféle iskola előkészítő programot ajánlanak. [link] egy óvónő anyuka
2010. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekemfontos,hogy milyen a vezetőség és az óvonéni. Aztán nagyon fotosnak tartom, hogy milyen az ovi programja, avgyis mint helyez előtérbe. Milyen ünnepeket tartanak és milyen kirándulásokat terveznek. Van-e gyümölcsnap, milyen az étkeztetés. Számomra fontos, hogy ha nem tömegközlekedéssel mennek, hanem kisbusszal, akkor hoygan oldják meg a gyerekek biztonságát. Fontos, hogy ne dohányozzanak a dolgozók, de még a kertész se! Ha lehet választani, akkor én a vegyes csoportba iratnám be a gyerekemet, mert ott jobban fejlődik. De mindenek felett figyeld meg, ha először bementek az oviba, hogy a pici hogyan viselkedik. AZ nagyon sokat elárul.
2010. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!