Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondtátok meg a nagyszü...

Hogyan mondtátok meg a nagyszülőknek, hogy nem foglalkoznak az unokákkal eleget, vagy nem megfelelően és mi volt a reakciójuk?

Figyelt kérdés

Nyilván azokhoz szól, akiket érint. Engem már régebb óta foglalkoztat ez, mert anyósom max 5 percig bír elleni a gyerekkel, utána átpasszolja az élettársának, aki többet játszik az 1 évesemmel, mint ő. Sajnálom, mert amúgy közel lakik, fitt, egészséges, mégis anyukám az aki igazán szereti és törődik az unokájával, csak ő sajnos messze lakik, de még így is többet van vele, mint a szomszédban lakó anyós.

De igazából nem is rólam van szó annyira, egyszerűen érdekel, hogy mások ezt a helyzetet hogyan kezelik.



2020. jan. 6. 19:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy nem szólok neki ,anyu is ilyen képeket kap az unnokárol mesélek neki roluk ha beszélek vele azt ennyi .
2020. jan. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
Köszönöm 9es. Annyira jó neked, hogy te ilyen okos vagy. Senki nem vár el semmit és nem az anyósának szült a kérdező, csak rosszul esik neki, ha letojják a gyerekét, mint ahogy mindenkinek rosszul esne.
2020. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem női hiszti.

Nálunk a férjem borult ki, amikor megszületett az első lányunk, aki az ő hercegnője, és az anyja letojta. Kb könyörgött, hogy jöjjenek el megnézni. Ez ment 1 évig aztán elköltözünk 200 km re.


Jött a lehetőség, és nem éreztük úgy hogy de a mama miatt maradni kellene. Most látja évi 4x az unokáit és tud mártírkodni hogy mennyire hiányoznak.


Különben ferjemnel sok gyerekkori emlék előjött, és rájött mennyire pocsék anyja volt már akkor is.

2020. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%
Az én nagyanyám még 3 percig sem játszott velünk soha. Neki képek kellettek rólunk, hogy lehessen mutogatni másoknak, meg hogy jó jegyeink legyenek, hogy lehessen velük dicsekedni, amúgy meg sütött-főzött és rejtvényt fejtett, mi eléggé idegesítettük, főleg, ha nem ettünk annyi a főztjéből, amennyit elképzelt. Két éve halt meg, kb semmit nem éreztem, csak egy kis megkönnyebbülést. Ennyit arról, hogy mennyi értelme van a "szeretetünket kajával kifejezni". Ja, amikor náluk nyaraltunk szülők nélkül és a kishúgom elkapott egy hasmenéses-hányós vírust, én virrasztottam vele és itattam kortyonként 14 évesen, mert a nagymama elvonult egy "hányt a gyerek!" felkiáltással, és reggelig elő sem került. Szóval nem, nem kötelező az unokákkal foglalkozni, csak aztán nem kell csodálkozni, ha nem alakul ki semmilyen érzelmi kötelék. Az nem magától lesz ám.
2020. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

Szülőként én azt mondom, hogy nem tudnék ugyanúgy viszonyulni a szüleimhez és a férjem szüleihez sem, ha nem foglalkoznának a gyerekemmel, az unokájukkal. De nálunk ez fel sem merül, jó szülők voltak mindig is és jó nagyszülő is lett belőlük.

A helyedben pedig nem tudom, hogy kíváncsi lennék-e anyósomra.

2020. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
24%
Sehogy, nem kötelességük. Nem nekik szülted. Jó, ha van nagyszülő és besegít, de nem lehet elvárni tőlük semmit.
2020. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. jan. 7. 10:34
 18/22 A kérdező kommentje:
15-ös nagyon szépen megfogalmazta amit érzek. :(
2020. jan. 7. 10:40
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

Milyen sivár élete lehet annak, aki nekiesik a kérdezőnek, hogy magának szülte! Már ne haragudj, a gyerekem élete számomra a legfontosabb, az ő boldogsága a legfontosabb. a kisbabája az övé, ami nekem úgyszint nagyon fontosnak kell legyen! Nem az a baja, hogy nem vigyáz rá, míg ő alszik.

akit az unokája nem izgat, az a gyerekét sem szerette igazán. Erre van példám. És ez így is volt.

Milyen szülő az, aki nem vágyis a felnőtt gyereke és annak családja társaságára. És nem ellátási szinten, mert nyilván az az egészséges, ha már mindenki a saját életét éli, de amikor találkoznak, nincs is nagyobb öröm, mint velük lenni!

Az ilyen nagyszülő nárcisztikus, egoista.

De aki támad ilyen kérdést , az meg sanyarú sivár lelkületű lehet.

2020. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Így van, mindig ezzel a szöveggel jönnek egyesek, hogy magadnak szülted. Mivel a fiamnak nincs és valószínűleg nem is lesz testvére, nagypapája meg egy sem él már, így egyszerűen jobban szeretném, ha legalább szerető nagymája lenne. Nem egy hetes felügyeletre vágyok, hanem arra hogy kialakuljön egy szoros kötődés köztük és szeressen hozzá menni.
2020. jan. 8. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!