Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondtátok meg a nagyszü...

Hogyan mondtátok meg a nagyszülőknek, hogy nem foglalkoznak az unokákkal eleget, vagy nem megfelelően és mi volt a reakciójuk?

Figyelt kérdés

Nyilván azokhoz szól, akiket érint. Engem már régebb óta foglalkoztat ez, mert anyósom max 5 percig bír elleni a gyerekkel, utána átpasszolja az élettársának, aki többet játszik az 1 évesemmel, mint ő. Sajnálom, mert amúgy közel lakik, fitt, egészséges, mégis anyukám az aki igazán szereti és törődik az unokájával, csak ő sajnos messze lakik, de még így is többet van vele, mint a szomszédban lakó anyós.

De igazából nem is rólam van szó annyira, egyszerűen érdekel, hogy mások ezt a helyzetet hogyan kezelik.



2020. jan. 6. 19:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
43%

Szerinten meg az ember nem magának szüli a gyereket. Nálunk valahogy evidens a családban, hogy a gyerek érték, a család, a történetek, a közös sors továbbélése is.

Segíteni sajnos az én szüleim sem tudnak sokat, mert idősek, betegek, de azt a kicsit viszont annyi örömmel teszik, és a nagynénéméknél a karácsonyon is örömmel fogadták az én kislányomat és az unokabátyám gyerekeit is, sőt, a párom kiskamasz fiát is szeretik, mindig üdvözlik ha épp nincs itt, illetve a családi vendégségeket is úgy próbálják tenni, hogy ő ott legyen, ajándékot kapott ő is a szüleimtől, testvéreméktől, nagynéniktől, ahogy a közös gyerekünk.

2020. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem is az hiányzik(elsősorban), hogy pelenkázzák őket, hanem hogy beszélgessenek velük, olvassanak mesét, ismerjék meg őket, legyen család, igazi bennsőséges viszonnyal, ahol nem csak az évi egy kötelező láthatást kell kibírni egy vadidegennél és kedvesen mosolyogni akkor is, ha vacak ajándékot ad, mert gőze sincs az unokája személyiségéről és annyira sem érdekli, hogy megismerje, hanem a kedves nagymamát nézik meg, aki sokat telefonál, hogy beszélhessen vele, számontartja mi van az oviban a barátokkal vagy utált gyerekekkel, a kedvenc ételt készíti, küld képeslapot, fotókat a nála született cicákról, emlékszik a gyerek névnapjára és számon tartja, mi épp a kedvenc hobbi, érdekes és vicces dolgokat mesél az unokának a régi időkről, és ha a gyerek mérges anyura, akkor kiöntheti a nagyinak a szívét, mint plusz egy bizalmi embernek.


Én ilyen nagyi akarok lenni, és ilyet szeretnék a gyerekemnek is, de az én anyám erre nem képes.


Magamnak gyereket szültem, de az én szülésem őt nagymamává tette, aminek jobb családoknál volt/van jelentése, nem csak egy üres vérségi kapcsolat.


A gyerekemben félig én vagyok, ha az anyámat nem érdekli a gyerekemben akár csak az én részem, én sem vagyok fontos. Aki azt hiszi, hogy normális a szeretett személy gyermekét figyelmen kívül hagyni, azt sosem szerették.

2020. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!