Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 19 hónapos babák is...

Más 19 hónapos babák is ilyenek vagy csak én vagyok túl aggódó?

Figyelt kérdés

Na szóval 19 hónapos a kisfiam.

Mindent időben csinált fordulás, ülés járás.


KB 3 hete kezdett el játszani a játékaival. Eddig csak szetpakolta őket és nem érdekelték.

Mostmar kocsit tologatja után a hogy brum burm... Néha felpakolja a domperekt ilyenek...

2 hete megtanult motorozni.

Puszit küld ügyesen köszön mindenkinek.

Tapsi tapsizik, csíp csíp csóka, töröm torm a mákot is szépen mutatja...

Ha mondom neki hogy hozd ide az üveget vagy ilyenek ügyesen boldogan hozzá, pacsit ad.

Délután szépen elalszik a kiságyban egyedül oda kell mellé csak ülni...

Este ugyanígy cska olyankor amíg tejcsit iszik addig olvasunk neki mesét.

Minden nap sétálunk ha nem esik vagy nincs nagy köd.


Ami a problémám.

2 3 hónapja már mondta hogy apa, baba mama, pápa, kell, kuka, viszont már 1 2 hete egyiket sem hallani tőle.


Próbálkozunk a formabedoboval probalgatja de nem megy neki és amikor nem sikerül megfogta és szetdobaljaa formákat meg szetrugdossa... Ugyan ez az epitokockaval... Bár már hármat egymásra rak de nem nyomja teljesen össze ezért leborul neki...

Amit teljesen befeszul...

Próbálom tanítani hogy igyon pohárból de mindig mellé folyik neki ugyan ez az evéssel nem akar sír ha neki kell fogni a kanalat...

És ami nagyon megijjesztt hogy 4 - 5 napja folyamatosan ha nem tetszik neki valami sír de úgy hogy az összes játékát megfogta földhöz vágja belerug toporzekol fetreng a földön.

3 4 percig tart de nagyon megijjesztt meg sem lehet olyankor nyugtatni...

Már 3 éjszaka is felebredt és ugyanígy sírt rugkapált...

De van olyan most az elmúlt 2 hétben hogy nem is szól hozzá senki játszik és egyszer elkezdi rugdosni a játékait dobálni... Közben azért figyel hogy nézzük e és ha raszolunk elkezd mellé sírni és csinálja tovább...


Nagyon megijjesztt... Jó nyilván elvan kényeztetve 1 gyerek 1 unoka egyetlen fiú kb mindenkinek lánya van a családban...

De akkor is olvastam hogy a hiperaktív gyerekének vannak ilyen dolgaink...

Simán földhöz vágja meg a kis műanyag széket is...

Most ráadásul beteg is és megrosszabb a helyzet minden sír...

Áprilisban megy bölcsibe félek hogyha ott is ilyen lesz akkor nem fogják nagyon szeretni... Pedig egyébként olyan kis okos meg értelmes... Csak ezek a duhkitoresek aggasztanak



2020. jan. 17. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez alapján nem lehet tudni, az enyém 13 hónaposan kezdett formabedobozni, 19 hónaposan már el is unta, de a kisgyerekek nem egyformák, van amelyik sosem formabedobozik, attól még normális gyerek. Én elvittem a lányomat egy felmérésre, amikor aggályaim voltak, neked is ezt tudom javasolni, korai fejlesztéssel foglalkozó helyek felmérik.
2020. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1.5 éves kor körül indul a dackorszak plusz beteg és valószínűleg fogzik is. Én se hittem, hogy 1.5 evesen földön fetreng majd a fiam, de így lett :) Az se volt jó buli, hogy 1 éves korában úgy tiltakozott, hogy a fejét akarta beverni kb bárhová. De elmúlt. A dobálózás is normális ennyi idősen és persze, hogy sír, ha nem engeded vagy dühös, ha nem sikerül neki valami. Csak hirtelen ijesztő és rájössz, hogy hoppá...ez most pár évig durva lesz. Amúgy az enyém 2.5 éves. Azért mióta szépen beszél és el tudja mondani mi a baj azóta kicsit könnyebb, de ha fáradt és vmi nem az óhaja szerint van, ott azert ereszd el a hajam parti van, de hidd el másnál is. Ezen mindenki átmegy. Azert, ha ennyire nyugtalanít beszélj egy szakemberrel vagy többel.
2020. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a gyermeked!!! Nem kötelező 19 hónaposan formabedobozni!!Vagy valaki ezt mondta?? Az enyém 22 hónaposan kezdett érdeklődni iránta és sosem aggódtam e miatt,most 2 éves múlt és már egyedül segítség nélkül meg találja mit hova ...és igen a dackorszak 1,5 évesen kezdődött nálunk 22 éves koráig brutális volt nem lehetett megnyugtatni ,aztán szép lassan jobb lett,nyilván ez nevelés kérdése is! !! Mostmár az van ha van is ritkább az is csak ha fáradt stb...És már nem az van hogy nem érti meg ha valamit nem lehet vagy nem lehet megnyugtatni! Vidd el ,nézésd meg ha te úgy érzed! De amiket le írtál az egy átlagos 19 hónapos :)
2020. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!