Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok ilyen esetben tenni...

Mit tudok ilyen esetben tenni ha a volt feleségem akkor adja a gyereket amikor kedve van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2éve váltam el a feleségemmel. A fiunk nála került elhelyezésre. A bíróságon megállapodtunk a gyerektartásról illetve a hetek hétvégéket illetően mikor kinél lesz a gyerek. Fiam versenyszerűen úszik, ügyes aminek énis örülök támogatom. Minden versenyén ottvagyok énis. Tudom ez mellékes de én sajnos munka miatt 240km-re élek tőlük.. A gyerektartást havonta megkapja az ex mégis úgykell kérdeznem tőle mikor érnek rá. Mikor mehetek érte, hozhatom el. Tehát nincsenek betartva az idők amikor nálam kéne lennie. Énis rugalmas vagyok nyilván a gyerekre tekintettel ha úgy alakul. A tanulmányi eredménye sem olyan ami elvárható egy 4.es gyerektől. Sokszor kérdezem milesz később de otthon elég lazán veszik... inkabb az úszás az elsőszámú..

elnézést ha hosszúra sikerült.

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?


Egy aggódó apuka



2020. jan. 25. 11:39
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

16-osnak:

"Tény, hogy a tartásdíj fizetés kötelesség, nem megbeszélés meg kedv kérdése"

És az anyának az nem ugyanúgy kötelessége, hogy betartsa a láthatási megállapodást???

2020. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21!


De, be kellmtartania neki is. A kérdező tehet feljelentést a gyamhivatalnal minden esetben, amikor ez nem teljesul. Anyukát előbb figyelmeztetésben részesítik, majd a többedik alkalom után kap valamenynyi pénzbüntetést. Ellenben ha a kerdezo nem fizet, anyuka az első alkalom után is tehet rendőrségi feljeletest kiskorú veszélyeztetése miatt, ami bűncselekmény. Indíthat ellene végrehajtást, kérhet letiltást a fizetéséből.

Te továbbra sincs egyiknek a másokhoz a világon semmi koze.

2020. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!