Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig adtál kúpot a...

Hány éves korig adtál kúpot a gyerekeidnek?

Figyelt kérdés
A fiam most múlt 5 éves és ha beteg akkor még kúpot is szoktunk használni. Sokkal hatékonyabb és szó nélkül hagyja. Ha tiltakozna akkor nem használnám. A doktornénit megkérdeztem és ő is azt mondta, hogy adjam neki nyugodtan de kezdem úgy érezni, hogy már idős hozzá.

2020. jan. 30. 14:32
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
64%
Nektek is jön privát egy "15 éves lánytól", aki sokszor használja, mert szerinte kevésbé kellemetlen 15 évesen, mint lenyelni/meginni a gyúgyszert?
2020. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
86%

8 hónapos volt a nagy, amikor utoljára kúpot kapott. Nekem olyan 6-7 éves koromig adtak kúpot anyámék. Igen, emlékszem rá... Nem mondom, hogy olyan hú de nagy trauma lenne, de tisztán emlékszem két alkalomra is, és hát mit ne mondjak, ráz a hideg az emlkéktől. Mert bizarr. Én sem ellenkeztem, mert megszoktam, hogy ez így szokott lenni,ha beteg vagyok. De attól még nagyon kellemetlen volt akkor is, és most is az, ha visszagondolok rá. Szóval, szerintem ha teheted, ilyen nagy gyereknek már próbálj szirupos gyógyszert adni, amikor szükséges.

Az egyik válaszolóra reagálva, persze, ha a szülő már mindent, de mindent megpróbált, és semmilyen más fájdalom és lázcsillapító módszert nem tud alkalmazni, hát akkor adjon kúpot, nincs mit tenni, de nehezen hiszem, hogy egy nagy gyereknek semmiféle italba vagy ételbe nem lehet belecsempészni a szirupot...

2020. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy bele lehet csempészni, van íztelen is... eseteg többségében megszokásból megy a kúpozás. Unokaöcsémet is szekálták a sziruppal, persze, hogy ellenkezett a szülőknek. Már én vettem és adtam neki szirupot, hogy ne a kúppal kínozzák már szegényt. Nekem megitta, mert nem úgy álltam hozzá, ahogy ők.
2020. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
45%
SOha nem kapott egyik sem, egyáltalán nem gyerekbarát módszer...
2020. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer kapott felet valamikor 2-3 hónap körül, oltás utánra ajánlották.Legközelebb mikor lázcsillapítóra volt szükség már szirupot adtunk neki.2 éves amúgy tőlem még múltkor hogy beteg volt az orvos kérdezte írjon e a lázra kúpot.Mondtam neki hogy tuti nem kell.
2020. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:

Régebben folyton megküzdöttünk a szirupokkal, már jobb a helyzet és a tablettát is le tudja nyelni. A kúppal szemben nincs ellenkezés valahogy talán ezért is szoktuk meg.

Szerintem is kezd túl idős lenni hozzá, ha jól emlékszem a legtöbb kúpot 6 éves korig írják.

Legközelebb már megpróbálom mellőzni a dolgot.

2020. jan. 30. 17:30
 17/59 anonim ***** válasza:
76%
3 múlt, sajnos gyakran. De nem lázcsillapításra, hanem glicerines kúpot, sajnos nehezen kakil. Kapja a cseppeket is, de ha mégis szenved vele, akkor muszáj. Általában üvölt érte, de már olyan is volt, hogy ő kérte, mert fájt neki és nem jütt ki :(
2020. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
71%
3 hós koráig adtuk a kúpot lázcsillapításra. Amint betöltötte, azonnal áttértünk szirupra. Nagyon ellenzem, hogy a gyerek fenekébe dugjon dolgokat. Ez nálam már a szexuális zaklatás kategória egy olyan ember ellen aki nem tud védekezni.
2020. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
59%

"nem gyerekbarát módszer..."


Hagyni meghalni gyerekbarát? Pl: diazepam. Nem kúp, de rektálisan kell felnőttnek is.


Inkább örülj, hogy sose volt olyan beteg, hogy kelljen.


Számos betegség van, amire kúp az egyetlen hatékony megoldás.

Pl: kruppos rohamnál is kizárt a szájon áti gyógyszer. Marad a kúp.

Vagy hányós betegség.

2020. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
69%

19


Sima betegségről ír a kérdező.Nem kruppról meg társairól.Igen van betegség amire a kúp a megoldás, de ha semmi olyan baja nincs a gyerekének, miért kellene 5 évesen is még kúpot tolni a fenekébe? De most őszintén?

2020. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!