Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Foglalkoznál drasztikusan...

Foglalkoznál drasztikusan kevesebbet/rosszabb minőségben a gyerekeddel, hogy megszokja/könnyebben vegye, hogy az oviban nem tudnak vele külön foglalkozni?

Figyelt kérdés

Azt a tanácsot kaptam, hogy vegyük át minden napra az ovis napirendet, annyit foglalkozzak vele, mint az óvónő és úgy. Ez első nap próbálásig jó ötletnek látszott aztán..


Aztán leesett, hogy csak 9-10 ig foglalkozok a gyerekemmel kettesben előtte reggeli 7-9 szabad játék (neki)utána kiviszem az udvarra/játszóra 1 órát, majd várja készen az ebéd(?), majd 2-3 óra csendes pihenő neki egyedül, csendben 3 ig, úgy, hogy nem alszik már 2 éve délután, majd szabad játék neki 2-3 óràt vagy udvaron vagy bent.


És itt sehol sem voltunk, boltba menni nem, de nem tudunk programra menni, nekem étkezéseket kellett előteremtenem, nem mint az óvónőknek, takarítani, 2-3 óràt csendben lennem mert pihenő van, de leginkább az összvissz egy óra foglalkozás zavar.(na meg az, hogy nem puszilgathatom meg/játszhatok a gyerekemmel bármikor, mikor velem van, nem telt jól sem az én, sem az ő napja.


Általában hétvégén 9 ig pizsiben vagyunk, ágyba reggeli, mesenézés/olvasás/dögönyözöm, kimozdulunk és este jövünk meg nem fix étkezésekkel, nem fix hellyel, pláne nem csendes pihenővel.. ha itthon vagyunk vágunk, ragasztunk, festünk, feladatokat csinál mosollyal a száján órákat, beszélgetünk, most rákapott a társasokra, tegnap 6 óràt játszottunk! egyhuzamban, ő is részt vesz a házimunkában, imád mosogatni, hajtogatni, főzni..ha épp nem ragasztani akar, nem baj, nem szabom meg mivel kell játszania, mennyit és mikor, és nagyon nem tetszik az ötlet, hogy az itthon működő dolgokat átalakítsam, hogy könnyebben passzinthassam be az oktatási rendszerbe.. már a magántanulóság jár a fejemben..


Ha kedve van, idő van, nekem is van kedvem, szívesen játszanék vele 1 óra hajtogatás helyett kettőt, ha nem akar épp rajzolni, akkor mikor ki van jelölve az ideje, most győzködjem, hogy muszáj? Ki rajzol, amikor nincs kedve.. ennek örömteli dolognak kellene lennie, nem?


Olyan boldog klassz életünk volt itthon(itthon nincs vele gond, csak az oviban)nem akarom beszabályozni még itt is, hiszen mi is megkönnyebbülünk ha nem kell a munkahelyi/vagy règen sulis rutint csinálni hétvégente, pláne nem munka után. Akkor sincs senkinek mosogatás óra fixen, van, hogy az ember hagyja a házimunkát és 1 órás luxusvacsit csinál magának, a mosogatás megvàrja másnap.. vagy leugrik a boltba, vagy nem, vagy wct pucol, vagy túlórázik, vagy romantikázik, vagy gyerekkel leckét ír.. minden napra más jut, más mértékben, más időben..


Azzal sem lehet jönni, hogy mi lesz, ha munkája lesz, hiszen millióan dolgoznak más időbeosztásban, mint a napi nyolc vagy semmi rutinjuk..nyelv-zene-tánc-mozgás-tanárok, sofőrök,

fotósok, írók, kreatívosok, programozók, fejlesztőpedagógusok, grafikusok, marketingesek, tanácsadók, ügyvédek, ingatlanosok, orvosok, vállalkozók, kereskedők, idegenforgalmasok..


Bent nem figyel, nem köti le szerintük semmi 2 percre, nem megy ki pisilni, ha nem kell neki(ellenkezik), nem szereti félbehagyni a játékot, ha szólnak, hogy pakolás, nem szívesen jön be az udvarról, nem szívesen megy ki, nem vesz részt kreatív tevékenységekben, nem eszik, ha nem éhes..ha valami nem tetszik neki szót emel és dühös lesz vagy kapásból dühös lesz..


Azt hiszem csak a rendszerrel van baja, ami teljesen érthető szerintem. Itthon könnyen irányítható, cuki, aktív, érdeklődő, itt is nyafog, és párszor ellenkezik, de nem durván, betudom annak, hogy gyerek. Nekem jó így a gyerekem, én könnyen működök vele együtt.. alternatív iskoláztatásban gondolkozok most, aludni sem tudok tőle, hogy miért kellene betörnöm, az itthon létet is nehézzé és silánnyá tenni.. ha nem ilyen típus(adhds es auti egyébként, de itthon vagy programokon egyik sem igaz rá, csak csoportban, mondták is, hogy nagyon a határon van, programokon sem jön ki rajta semmi rossz)


Most azon gondolkozom hogy nem bepasszintani kéne kínkeservvel, hanem olyan életet kialakítani, amit szívesen él..


2020. febr. 3. 02:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Na látod. Ez itt a probléma. Hogy fél órás körítést adsz ahhoz, hogy miért kell elpakolnia. Erre az óvónőknek nincs idejük. De ha otthon ezt látja, elvárja az óvodában is.


Nem baj, ha nem éhes és nem eszik, de evés időben ne hagyd játszani, mert az ovónőket ez zavarja. Te ülj le enni, ültesd magad mellé, és ne hagyd felállni amíg nem fejezte be. Ha 2 étkezés között nyafog, hogy éhes, ne adj neki. Tanulja meg, hogy ha nem eszik, akkor csak a következő étkezésnél lesz étel.


Legyen egy saját napirendetek és azt tartsd be, nem kell mellé fél órás körítés, egyszerűen csak mondd meg neki, hogy ebéd előtt elpakolunk, mert ez a szabály, pont. Ha nem csinálja, büntetés. Had szokja a szabályokat.

2020. febr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy rossz ilyen durván, és ennyire kontroll alatt tartani a gyereket. Amíg kicsi volt és nem volt óvodaköteles, énis mindent a szájába rágtam, engedtem, hogy feszegesse a határait, de ennyi idősen ezt már nem lehet. Muszáj alkalmazkodnia, mert hiába írod, hogy van egy csomó szakma aminél kötetlen munkaidő van, de mi van ha ilyenekre nem fogják felvenni a képességei miatt, vagy nem ezek fogják őt érdekelni?


Az, hogy nem tud alkalmazkodni rossz hatással lesz a szociális kapcsolataira, a tanulmányi eredményeire, mindenre. Az óvoda nem a gyerek ellen van, hanem a gyerekét, ez alapozza meg a további életét. És muszáj partnernek lenned benne, mert lehet, hogy most azt hiszed, hogy jót teszel a gyereknek, de majd később látni fogod, hogy csak rosszat tettél. És inkább 2 évig legyen rosszabb neki, míg megtanulja a dolgokat, mint a hátralévő 80-90 évben.

2020. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem iszonyatosan tulkombinálod az ovit, a gyerekedet és az életet.

Nagyjából otthon is hasonló a napirend, mint az oviban, nyilván otthon is ettetek eddig ebédidőben. Te az anyja vagy, máshogy, fog veled viselkedni, mint egy ovonénivel. Az oviban a többi gyerekkel játszik, otthon meg csak veled tud, vagy egyedül, éppen ezért nem tudod teljesen leutánozni az ovis körülményeket. Szerintem nagyon furán jönne le neki, ha egész nap hozzá se szólsz, nem játszol vele és délelőtt tartasz neki egy foglalkozást.

2020. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
De nem az a cél az adhd-s, auti gyereknél, hogy minél jobban integrálható legyen? Neked is érdeked, neki meg főleg. Ehhez el kell fogadni, hogy vannak szabályok, amiket akkor is tartani kell, ha neki ez nehezére esik. Neked is nehezedre esik úgy kezelni a gyereket, ahogyan az ő érdekei kívánnkák, pedig muszáj. Másnak sem ideje, sem kapacitása erre a bohóckodásra. A suliban mi lesz, ha eléd áll majd 20 szülő, hogy a tiédtől nem halad a csoport? Igenis segíteni kell neki, de nem ilyen majomszeretettel.
2020. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

11es ír egész jó dolgokat, de aztán a végére az egészet agyoncsapja. Büntetés? Mert mondjuk nem éhes?


Lelki sérült gyereket akarsz nevelni, aki csak félelemből fogad szót?

2020. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Értelmezed amit írtam.


Ne akkor adjon büntetést, ha nem éhes. Ha nem éhes, ültesse le maga mellé, ne hagyja felállni, mert az óvodában se fogják hagyni játszani míg a többiek esznek. Ha nem éhes, ne egyen, de üljön szépen csendben, míg anyuka befejezi az evést, mert így illik. Ha 2 étkezés között megéhezik, ne adjon neki ételt amíg nem jön el a következő étkezés ideje, mert az oviban sem fognak 20 gyereknek 20 különböző időpontban, rohangálni enni adni, arról nem is beszélve, hogy az össze vissza evés étkezési problémákhoz vezethet.


Akkor adjon büntetést, ha nem akar elpakolni ebéd előtt, ha nem hajlandó felöltözni, mikor azt mondja, hogy mennek boltba, vagy ki az udvarra, stb.


Ezt írtam. Sehol nem írtam, hogy büntetés jár azért, ha nem éhes.

2020. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

És ha nem ül nyugodtan, amíg az anyja eszik? Akkor is büntetnéd, nyilván.


Számomra semmilyen körülmények között nem célravezető a büntetés, ez csak félelmet szül. A gyerek elemi szeretetigényére apellál. Amikor a szobájába küldöd, az neki olyan, mintha a szeretetedtől foaztanád meg. Legközelebb csak azért fog együttműködni, hogy szeresd.


Persze ha egy kötődési zavaros, lelki nyomorék felnőtt felnevelése a cél, akkor csináld nyugodtan.

2020. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de kiforgatod, amit ír! Nálatok mi a következménye a nemkívánt viselkedésnek?
2020. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%

Lassan simogassuk meg akkor is a gyerek buksiját, ha összetöri a tévét, nehogy lelkisérült legyen.


Az óvodában szerinted mit csinálnak a rosszalkodó gyerekkel? Sarokba ültetik basszus. Ha ettől lelkisérült lenne a gyerek, akkor már az összes felnőtt az lenne. Te nem vagy 100as.


Egy 1 éves gyereknél még elmegy a jajj tündibündi bogaram, ne csináld, mert ez nem jó, stb, de egy 4-5 éves igenis tanulja meg, hogy mit lehet és mit nem, mert bizony az iskolában is lesz következménye annak, ha nem viselkedik. És inkább én vagy az ovónéni állítsa a sarokba, minthogy majd az iskolából csapják ki a 12 éves gyereket.


Lelkisérült, az...

2020. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

És igen, teljes mértékben igazad van. Azért működjön együtt, mert szeret és tisztel. Az ovónővel is azért működjön együtt, a tanárával is azért működjön együtt, és később a munkáltatóval is azért működjön együtt, mert szereti és tiszteli, hogy munkát ad neki, dolgozhat, hogy ne haljon éhen.


Ez erről szól.

2020. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!