Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Foglalkoznál drasztikusan...

Foglalkoznál drasztikusan kevesebbet/rosszabb minőségben a gyerekeddel, hogy megszokja/könnyebben vegye, hogy az oviban nem tudnak vele külön foglalkozni?

Figyelt kérdés

Azt a tanácsot kaptam, hogy vegyük át minden napra az ovis napirendet, annyit foglalkozzak vele, mint az óvónő és úgy. Ez első nap próbálásig jó ötletnek látszott aztán..


Aztán leesett, hogy csak 9-10 ig foglalkozok a gyerekemmel kettesben előtte reggeli 7-9 szabad játék (neki)utána kiviszem az udvarra/játszóra 1 órát, majd várja készen az ebéd(?), majd 2-3 óra csendes pihenő neki egyedül, csendben 3 ig, úgy, hogy nem alszik már 2 éve délután, majd szabad játék neki 2-3 óràt vagy udvaron vagy bent.


És itt sehol sem voltunk, boltba menni nem, de nem tudunk programra menni, nekem étkezéseket kellett előteremtenem, nem mint az óvónőknek, takarítani, 2-3 óràt csendben lennem mert pihenő van, de leginkább az összvissz egy óra foglalkozás zavar.(na meg az, hogy nem puszilgathatom meg/játszhatok a gyerekemmel bármikor, mikor velem van, nem telt jól sem az én, sem az ő napja.


Általában hétvégén 9 ig pizsiben vagyunk, ágyba reggeli, mesenézés/olvasás/dögönyözöm, kimozdulunk és este jövünk meg nem fix étkezésekkel, nem fix hellyel, pláne nem csendes pihenővel.. ha itthon vagyunk vágunk, ragasztunk, festünk, feladatokat csinál mosollyal a száján órákat, beszélgetünk, most rákapott a társasokra, tegnap 6 óràt játszottunk! egyhuzamban, ő is részt vesz a házimunkában, imád mosogatni, hajtogatni, főzni..ha épp nem ragasztani akar, nem baj, nem szabom meg mivel kell játszania, mennyit és mikor, és nagyon nem tetszik az ötlet, hogy az itthon működő dolgokat átalakítsam, hogy könnyebben passzinthassam be az oktatási rendszerbe.. már a magántanulóság jár a fejemben..


Ha kedve van, idő van, nekem is van kedvem, szívesen játszanék vele 1 óra hajtogatás helyett kettőt, ha nem akar épp rajzolni, akkor mikor ki van jelölve az ideje, most győzködjem, hogy muszáj? Ki rajzol, amikor nincs kedve.. ennek örömteli dolognak kellene lennie, nem?


Olyan boldog klassz életünk volt itthon(itthon nincs vele gond, csak az oviban)nem akarom beszabályozni még itt is, hiszen mi is megkönnyebbülünk ha nem kell a munkahelyi/vagy règen sulis rutint csinálni hétvégente, pláne nem munka után. Akkor sincs senkinek mosogatás óra fixen, van, hogy az ember hagyja a házimunkát és 1 órás luxusvacsit csinál magának, a mosogatás megvàrja másnap.. vagy leugrik a boltba, vagy nem, vagy wct pucol, vagy túlórázik, vagy romantikázik, vagy gyerekkel leckét ír.. minden napra más jut, más mértékben, más időben..


Azzal sem lehet jönni, hogy mi lesz, ha munkája lesz, hiszen millióan dolgoznak más időbeosztásban, mint a napi nyolc vagy semmi rutinjuk..nyelv-zene-tánc-mozgás-tanárok, sofőrök,

fotósok, írók, kreatívosok, programozók, fejlesztőpedagógusok, grafikusok, marketingesek, tanácsadók, ügyvédek, ingatlanosok, orvosok, vállalkozók, kereskedők, idegenforgalmasok..


Bent nem figyel, nem köti le szerintük semmi 2 percre, nem megy ki pisilni, ha nem kell neki(ellenkezik), nem szereti félbehagyni a játékot, ha szólnak, hogy pakolás, nem szívesen jön be az udvarról, nem szívesen megy ki, nem vesz részt kreatív tevékenységekben, nem eszik, ha nem éhes..ha valami nem tetszik neki szót emel és dühös lesz vagy kapásból dühös lesz..


Azt hiszem csak a rendszerrel van baja, ami teljesen érthető szerintem. Itthon könnyen irányítható, cuki, aktív, érdeklődő, itt is nyafog, és párszor ellenkezik, de nem durván, betudom annak, hogy gyerek. Nekem jó így a gyerekem, én könnyen működök vele együtt.. alternatív iskoláztatásban gondolkozok most, aludni sem tudok tőle, hogy miért kellene betörnöm, az itthon létet is nehézzé és silánnyá tenni.. ha nem ilyen típus(adhds es auti egyébként, de itthon vagy programokon egyik sem igaz rá, csak csoportban, mondták is, hogy nagyon a határon van, programokon sem jön ki rajta semmi rossz)


Most azon gondolkozom hogy nem bepasszintani kéne kínkeservvel, hanem olyan életet kialakítani, amit szívesen él..


2020. febr. 3. 02:28
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
47%
Kedj el félretenni a gyereked pszichológusára. Meg te is kereshetnél egy jót, mert baj van a toronyban.
2020. febr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!