Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vehemens, akaratos, szélvész...

Vehemens, akaratos, szélvész gyerekednél milyen praktikák váltak be?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van, 6 és 1 évesek. Mint tűz és a víz. Egyformán imádom őket, elfogadom hogy minden gyerek más, de a kicsivel szemben sokszor eszköztelen vagyok. A nagy mondhatni elkényeztetett engem kiskorában, nagyon hamar megértett, elsajátított, gyakorolt dolgokat. Elpakolt, szépen evett, felfedezett. Nem igazán voltak viták, nem volt jellemző a hiszti sem (bezzeg mostanában :) ). A kicsi viszont egy hurrikán. Amerre jár, ott kő kövön nem marad. :D Milliószor mondom hogy valamit nem szabad, akkor is megteszi újra komisz mosollyal. Játékokat leszórja, az ételt szétszórja, tányérat konkrétan nem merek elé tenni. :) Tudom neki más lesz a ritmusa, a tanulási folyamata, nem is akarom őket hasonlítani. De van, hogy reggel 9kor én már teljesen kész vagyok mert folyton a nyomában kell lennem, mindig sántikál valamiben. Akinek hasonló a gyerkőce, annak ilyen maradt a személyisége, vagy idővel megértőbb lesz?
2020. febr. 13. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

15 hónapos kisfiam pont ilyen, mint a te 1 évesed. Én ezt nem gondolom olyan nagy problémának, mint te. Szerintem az ilyen korú gyerekek ilyenek. Dobálnak, pakolnak, így tanulnak. Én is egész nap pakolok utána. Kirámol minden fiókot, szekrényt. Mondjuk most már néha vissza is pakol. Én hagyom pakolni. Kellenek az ingerek. Nekik még minden új.

Az is rendben van, hogy 1 évesen nem érti vagy inkább nem érdekli, hogy nem szabad. A határokat próbálgatja.

Mondjuk nekem nincs egy nyugodt nagyobbom. Lehet, hogy én ezért veszem ezt lazábban.

2020. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 éves lányom is ilyen. Pakolaszik, mindent szetramol, doblozik. Ha raszolok sunyin ram néz és mosolyog majd szép lassan tovább csinálja miközben nézi a reakcióm, feszegeti a határokat nagyon. Most már eljutottunk oda hogy tudja mi az amit abszolút nem lehet, ha rossz erélyesen raszolok, ha tovább csinálja bekuldom a szobába. 5 perc után persze kijon de nem folytatja a rosszalkodast.


A tiéd még kicsi, tanulja, mit lehet, mit nem és ahogy írtad ő temperamentumos. Majd megtanulja mit lehet és mit nem, addig kitartast

2020. febr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!