Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis korkülönbséggel tényleg...

Kis korkülönbséggel tényleg folyton együtt játszanak a tesók? Ha nagy, nem foglalkoznak egymással?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Te melyiket szereted jobban?Mindenki kis korkülönbséget ajánl.tényleg jól elvannak? Ha túl nagy a tesó nem is játszanak soha? Tesóddal hogy volt? És gyerekeiddel? És szülőként melyik a könnyebb,örömtelibb? Köszönöm :)
2020. márc. 3. 16:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tesóméknál a nagyfia után 7 évvel született a kistesó, majd egy év múlva a harmadik. A nagy "egyke" a maga módján- a két kisebb meg mintha ikrek lennének.

Szóval a két kicsi folyton mindig mindenben együtt van- a nagy meg teljesen külön.

2020. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a "sokat játszanak együtt"-nél fontosabb, hogy mennyire"jó" tesók, mennyire illenek össze.

41 éves vagyok, emlékszem, gyerekként sokat játszottam a legfiatalabb noveremmel, csak 1 év volt köztünk. Tehát mondhatjuk, 2-8 éves korunkig ideálisak voltunk.

Kb. 9-10 éves korunkban változott, azóta kisebb nagyobb megszakítással utáljuk egymást. Jelenleg több hónapja nem beszélünk. Viszont a másik noveremmel 7 év korkülönbség van, mégis 14 éves koromtól számíthatok rá, illetve egy jó ideje ez már kölcsönös. Minden nap beszélünk, ő a gyermekeim keresztanyja, stb.

Szóval ha ezt nézem, nekem fontosabb az elmúlt 27 év.

2020. márc. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
67%

Én és a tesóm között 4 év korkülönbség van, ráadásul fiú a tesóm én pedig lány vagyok. Elég sokat játszottunk együtt is, de inkább külön, mert más dolgok érdekeltek minket, de nagyon jóba voltunk és vagyunk is.

Nekem 3 gyerekem van. A legnagyobb és a középső között 14 hónap korkülönbség, a legkisebb és a középső között pedig 15 hónap korkülönbség. Rengeteget játszanak együtt. Szinte csak együtt. Nagyon szoros a kapcsolat közöttük és ezt nagyon jó látni.

Nekem a kis korkülönbség szimpatikusabb, mert én nem tudnám elképzelni, hogy amikor már túl vagyunk a pelenkázáson, stb. Akkor újra kezdeni. Bár tudom, hogy a 4 év sem számít olyan soknak. Ismerek olyat, ahol 12 év korkülönbség van, és ott is néha-néha játszanak, de az igaz, hogy ilyen kevesebbszer fordul elő, mert mire a kicsi 4 éves lesz, addigra a nagy már 16 és olyankor nem biztos, hogy marad ideje, hogy játszon a tesójával.

Én nem tudom, hogy melyik a könnyebb és örömtelibb, de a kis korkülönbség rengeteg örömet szerez és nem érzem túl nehéznek.

2020. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!