Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek azért, hogy a...

Mit tehetek azért, hogy a gyermekem lehetőleg ne fertőződjön a koronavírussal?

Figyelt kérdés
Igen.Tudom, ne parázzak, ne pánikoljak. Viszont van egy 2.5 éves gyerekem, aki mindent megfog, képes az arcához nyúlni fél másodpercenként akár 120x is kb 4 perc alatt. Bevásárolunk mondjuk előre, de pld kenyeret, kiflit vagy tejterméket nem lehet hónapokra előre vásárolni,szóval boltba néha csak kell menni.Ennyi idő alatt még ha folyamatosan rá is szólok minimum 50x fogja megfogni ezt vagy azt. Ti mivel próbáljátok megóvni a gyerekeiteket?Aki csak arról tud szövegelni, hogy ez csak pánik és a gyerekek könnyen túlteszik rajta magukat, az ne is írjon.Olvasok mindenféle cikket én is.De speciel nem szeretném a gyerekemet szenvedni látni. Viszont nem látom a módját annak, hogy védhetném meg ettől a vírustól.

2020. márc. 6. 13:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az tehetnéd, hogy nem fosol ettől. Tedd a babakocsiba a vásárláskor, és nem fog mindent fogdosni.

És nyugi. A kisgyerek nagyon átveszi az anya érzéseit, szorongásait, hangulatait - és nem, nem kap koronavírust, de jó úton halad így, hogy felnőtt korra paranoiás skizofrén legyen.

2020. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
83%
Miért más vírusra van gyógyszer?
2020. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
66%

És érdekességként leírom: tegnap mesélte a lányom, hogy milyen poénkodások mennek a suliban (!!!) a koronavírussal kapcsolatban.

Erről ennyit.

Mi nem feltankolni megyünk ma, csak a szokásos bevásárlást. Eszünkbe sincs utánfutó kötni a kocsira csak azért, mert egyesek élvezik, ha pánikolhatnak.

2020. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
85%

Jó rendben, elnézést kérek.

De egy felfújt nyavalya miatt nem fogok félni.

2020. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
90%
A kenyeret le lehet fagyasztani. Szóval abból is nyugodtan bevásárolhattok, ha van még hely a fagyasztóban. Egyébként gyakori kézmosás, fertőtlenítés ahol csak lehet, és immunerősítés az egész családnak. Mást nem tehetsz, mert megelőzést szolgáló gyógyszer még nincs rá.
2020. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
87%
Off, ti nem tartotok attol, hogy a panikolosok miatt viszont tenyleg nem marad a boltokban pl. wc-papir? Mert nalunk ures volt ma az egesz polc. Vagy, amit irtok, hogy nem kaptatok valamit, mert megvettek?
2020. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
70%
Engem most pont ez hergel, hogy nem lesz 10 húsboltban sem az amit holnapra szeretnék. Ez hergel, nem egy hülye vírus!
2020. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem lesz mit enni, mert felvásárolják az élelmiszert, akkor kakilni se fogunk, szóval nem lesz gond, ha nincs wc papír sem XD
2020. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
35%

Bírom, hogy mindenki aki készül, nem pánikol, csak fel van készülve egy esetleges karanténra, vagy bármi hiányára az agyatlan pánikoló. Megsúgom, hogy van ahol nincs a boltba mit venni, mert az ellátó fertőzött területén van. Én nem szégyenlem, hogy 1 hónap helyett 2re vásároltam, és igen is félek,féltem a családom, és nem veszem félvállról a dolgot. Meg hogy más betegségtől is féltem a gyerekemet? Igen mástól is...

Hű mekkora agyatlan vagyok, mert vettem kézfertőtlenítőt, meg a 2 kg csirkemellet helyett vettem 4et,mikor elfér meg úgyis elfogy ha semmi se lesz...

2020. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
92%

Nem félek a vírustól, pedig sajnos falun vagyunk mégis az utcánkból (5. Ház innen) elvittek karanténba egy családot


Alapból zavarna, ha mindent megfogna a gyerekem.

Nálunk 1,5 éves

Kap egy neki való valamit a kezébe, hogy vigyázzon rá, vagy fogom a kezét..

Kijövünk letörlöm fertőtlenít

/ oka, hogy fogzik.. szájbatúr ő is/

Egy megfázása sem volt a télen...

2020. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!