Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek azért, hogy a...

Mit tehetek azért, hogy a gyermekem lehetőleg ne fertőződjön a koronavírussal?

Figyelt kérdés
Igen.Tudom, ne parázzak, ne pánikoljak. Viszont van egy 2.5 éves gyerekem, aki mindent megfog, képes az arcához nyúlni fél másodpercenként akár 120x is kb 4 perc alatt. Bevásárolunk mondjuk előre, de pld kenyeret, kiflit vagy tejterméket nem lehet hónapokra előre vásárolni,szóval boltba néha csak kell menni.Ennyi idő alatt még ha folyamatosan rá is szólok minimum 50x fogja megfogni ezt vagy azt. Ti mivel próbáljátok megóvni a gyerekeiteket?Aki csak arról tud szövegelni, hogy ez csak pánik és a gyerekek könnyen túlteszik rajta magukat, az ne is írjon.Olvasok mindenféle cikket én is.De speciel nem szeretném a gyerekemet szenvedni látni. Viszont nem látom a módját annak, hogy védhetném meg ettől a vírustól.

2020. márc. 6. 13:13
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

20


Én pld mivel kocsiba már nem tudom ültetni, mert nem marad benne el semennyire kénytelen vagyok vele kézben fogva menni egy bevásárlásra.Nyilván nem pakol, de ehhez ahhoz hozzáér míg én leveszem a tejet esetleg a joghurtot vagy akármi mást de nem is a hozzáéréssel van baj, elég ha van egy ember aki körbe tüsszög bennünket és már benyeltük ezt a vírust.Másfél évesen az enyém is tündi, bündin irányítható volt a dackorszak nem ilyen.Nem arról szól, hogy odanyomsz valamit a kezébe és édibédin elvan a boltba.Ha nincs nagyobb gyereked akkor majd később meglepődsz még mikor nem lesz elég a kezébe tolni a kis játékát, mert elhajítja vagy épp lefekszik a boltba a kőre és még sorolhatnám a mindennapos dolgainkat.Nehezen tudom elképzelni, hogy tőletek az utcából családot vittek el, mert sacc/per kb semmi ilyen nyilatkozata nincs a kormánynak,az olasz kiránduló gyerekek a tanáraikkal,sofőrökkel, az iráni gyerekek, a barátnőik és a japán turisták kiteszik azt a 39 főt ami itthon karanténban van.Így a te szomszédos családod pont hiányzik.Na de mindegy.Több választ nem kérek, mert láthatóan azok akik épp készülnek vásárolni lenézik azt akinek eszébe jutott, hogy ha tömegével jelenik meg a környékén a betegség elmegy és vesz 2kg lisztet majd, meg 1 olajat illetve pár hétre elég tojást.Wc papír pld nálunk mindig rengeteg van itthon, akinek hiánya lesz szóljon, mert tudok küldeni.


Köszönöm azt a pár olyan választ ami a kérdésre válaszolt és tanácsot,tippet adott van ami nem jutott eddig eszembe.Sajnálom, hogy lepontozták az értelmes válaszaitok.


Mindenkinek jó egészséget!

2020. márc. 6. 15:59
 22/35 anonim ***** válasza:
73%
Gyerekeknel enyhe lefolyasu. Nem zarhatod el magatokat 2honapra, Magyarorszagra meg csak most jon.
2020. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, sajnos sok itt az ilyen ember, akik ismeretlenül leidiótáznak, lenagyonhülyéznek, aztán amikor leírod hogy még nem vásároltál be, ahelyett, hogy elnézést kérne, tovább szid. Sokan itt vezetik le a frusztrációjukat, sajnos ezt én is tapasztaltam.


A kérdésre válaszolva, nem tudod úgy megoldani a vásárlást, hogy nem viszed magaddal a gyerekedet? Vagy valaki vigyáz rá, amíg bemész a boltba? Én akkor megyek le, amikor hazajön a férjem. Amúgy meg napközben járok egy kihalt üzletbe, bár az én gyerekem még babakocsis.

2020. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

4evest is siman beteszem a nagy bevasarlokocsi belsejebe ha keptelen megmaradni mellettem vagy nyugos. Es akkor nem maszkal el es nem nyal vegig mindent. Nem olyan bonyolult ez.

De ha mindenkepp megoldast akarsz, kenyersutogep es magtejkeszito automata otthon elkesziti a kenyeret, tejet.

2020. márc. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem kaptál más választ, mint amit úgyis tudsz, mert nincs más válasz.

Aggódni lehet, különböző mértékben nyilván mindenki aggódik is, de most legfeljebb csak csökkenteni lehet a kockázakokat. A hermetikus elzárkózás megoldás lehetne, de az gyakorlatban nem megoldható, ráadásul a legtöbb emebr esetében valószínűleg több a kára mint a haszna. Ezért ezt a biztosan fertőzött vagy legalábbis nagyon magas kockázatú emberek számára tartják fenn, karantén néven.

2020. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
42%
szerintetek ha azt mondjuk kérdezőnek és társainak, hogy a koronavírus az interneten át is elkapható, akkor kihúzzák a routert és békén hagynak minket?
2020. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

24


Nálunk a boltba nincs bevásárlókocsi csak kosár és nem megyek át a város túlsó felébe azért, hogy bevásárlókocsis helyen vásároljak, mikor gyenge 1km ott a bolt..Értem én, hogy mindenki a maga szituációjából és lehetőségeiből indul ki, de másfajta szituációk is vannak.Nem csak egyfajta életkörnyezet...


25


Nyilván mindenkinek joga van aggódni, valaki így valaki úgy teszi.Az is nyilvánvaló, hogy nem tudom magam elzárni hónapokra magunkat, alapvetően nem is azt kérdeztem, hogy lehetne mindenből fél évre betárazni előre.Ezt már csak max azok látták bele akik eleve kötekedni jöttek.De ettől még lehet rosszabb helyzetben csökkenteni a tömegbe, boltba járások számát(ahogy kaptam is rá tanácsot) értelemszerűen ésszerű keretek között.Én egyedül vagyok a gyerekkel, nincs segítségem nem tud átugrani a nagymama, párom édesanyja demenciába szenved és mivel velünk van felé is felelősséggel tartozom.A párom pedig szintén olyan helyen van pillanatnyilag ahol tele az ország karanténnal és beteggel, nyilván én az ő értesüléseivel és tapasztalataival is szembesülök így a félelmeim gyakorlati tapasztalatokból is adódik.Nem csak médiából.Nem magamat féltem, hanem a családomat.Akibe fel se merül aggodalom az szerintem hazudik.Viszont egy egyszerű kérdés lett félremagyarázva.Kötekedő válaszok felpontozva, a normális gyakorlati tippek lepontozva függetlenül attól, hogy az utóbbiak válaszoltak valójában a kérdésre.Ez szerintem elmond mindent..Mert úgy néz ki ezen az oldalon nem a kérdésre válaszolás a lényeg, hanem a kötözködés és okoskodás értő olvasás nélkül.

2020. márc. 7. 12:40
 28/35 anonim ***** válasza:
52%

Az arroganciád, lekezelő stílusod itt a legnagyobb gond!

Fél infókat ideköpsz, aztán várod tőlünk a megoldást, és pökhendi módon reagálsz.

Aggódj inkább a férjed miatt, és h mikor láthatod újra

2020. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom hány kg a gyereked de esetleg egy csattos hordozó?

Mi hétfőn megyünk neki vásárolni igaz 8 hónapos így babakocsiban is el van vagy hordozóban :)

De én is parázom picit :(

2020. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

28


A kérdésem minden olyan információt tartalmazott, ami értő olvasás mellett,normális válaszokra érdemes lehetett volna.Mindenféle mellékes információ nélkül is.Senkinek semmi köze a magánéletem további részeihez, főleg mert alapvetően megválaszolható a kérdésem ezek ismerete nélkül is.Talán olvass a válaszok között,a tiéd is becsmérlő mindenféle ok nélkül, mivel normális hangnemben ,emberien válaszoltam.Mutass nekem arrogáns választ tőlem? Nyilván a családom alatt a férjemet is értem, bár ő 1.5 hónapja kitartóan vigyáz magára.A kérdésem pedig pont azért íródott ki, mert össze találtunk morrani ezen a boltba járáson, mivel szerinte igenis celofánba kellene csomagolni a gyereket és már most minimalizálni az emberi kapcsolatokat.Viszont még én magam is azt gondolom, hogy szinte lehetetlen minden fronton kizárni a fertőzésveszélyt ha épp úgy alakul.Fizikailag képtelenségnek tartom.Ezeket mind nem írtam le, mert azt gondoltam értelmes válaszokat kapok ,édesanyáktól, akik szintén végiggondolták már a helyzetet felelősségük teljes tudatába és gyártottak valami a,b,c tervet vérmérsékletük függvényében.Nem pánikolós, nem világvége van kérdést tettem fel és nem azon sírtam, hogy azonnal koporsót kell rendelni.Az, hogy ti a válaszolók többsége támadólag finoman szólva legyalult engem a földig(minősített és elítélt ismeretlenül)az nem engem minősít.A válaszolók közül a gyakorlati tanácsokat adók megértették a kérdést, aki nem az pedig ment a falka után és beszólogatott, köztük te is, mert érdemi válaszod az, hogy velem van baj..a kérdés meg eleve lényegtelen.Nem segíteni akarsz te sem, hanem beszólni, sikerült mehetsz tovább.Remélem neked és másoknak is jól esett, hogy leszólhattak amiért előre gondolkodom a családom érdekében, miközben remélem hogy nagyon felesleges energiapazarlás volt ez a gondolkodás.

2020. márc. 7. 15:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!