Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek azért, hogy a...

Mit tehetek azért, hogy a gyermekem lehetőleg ne fertőződjön a koronavírussal?

Figyelt kérdés
Igen.Tudom, ne parázzak, ne pánikoljak. Viszont van egy 2.5 éves gyerekem, aki mindent megfog, képes az arcához nyúlni fél másodpercenként akár 120x is kb 4 perc alatt. Bevásárolunk mondjuk előre, de pld kenyeret, kiflit vagy tejterméket nem lehet hónapokra előre vásárolni,szóval boltba néha csak kell menni.Ennyi idő alatt még ha folyamatosan rá is szólok minimum 50x fogja megfogni ezt vagy azt. Ti mivel próbáljátok megóvni a gyerekeiteket?Aki csak arról tud szövegelni, hogy ez csak pánik és a gyerekek könnyen túlteszik rajta magukat, az ne is írjon.Olvasok mindenféle cikket én is.De speciel nem szeretném a gyerekemet szenvedni látni. Viszont nem látom a módját annak, hogy védhetném meg ettől a vírustól.

2020. márc. 6. 13:13
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

29


Igen lehet ez a csatos hordozó is megoldás.Holnap majd kipróbálom ,hogy hagyja e magát vele vinni, mert egy ideje nem használjuk.Bízzunk abban, hogy a jó idő tényleg javít a helyzeten és megállítja ezt a vírust, mint az influenzát, elvileg ez az esélyesebb.

2020. márc. 7. 15:08
 32/35 anonim ***** válasza:
Az influenzától hogy véded? (Azokra sincs gyógyszer, maximum 1-2 formájára védőoltás) Na, a koronától is ugyanúgy kell.
2020. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Kb egy gyerek sem halt még meg koronavírusban, azt ugye tudod?
2020. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

[link]



En is aggodom...

2020. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
68%
Egy gyerek se halt meg, de hazaviheti a vírust és megfertőzheti a beteg nagymamát vagy épp az egész családot. És nem kellene a sima influenzához hasonlítani. Influenzásan az idióta szülő oviba, suliba küldi a gyereket, dolgozni jár, stb, azért van olyan sok megbetegedés. De itt karanténba zártak rengeteg embert sok országban, és még így is terjed! Akkor gondolj bele, ha nem lenne karantén,óvintézkedések, mennyi beteg, halott lenne?!? Fel van fújva? Azért nem dolgoznak pl a katonák, nehogy elkapják, és ha esetleg nagyobb járvány tör ki, ne lehessen rájuk számítani?!?! Én is féltem a gyerekem, a családom és magamat is, ennek ellenére nem vásároltam be különösebben, de lassan jön a havi bevásárlás, viszont akkor viszem az 1 èves gyerekem, mert nincs kire hagyni. És ha neked nem lesz a hétvégi főzéshez alapanyag, akkor tudlak sajnálni, mert nekem MINDIG van itthon annyi alapanyag, hogy ha nem megyek boltba 1-2 hétig, akkor sem halunk éhen. Ez a normális, nem az, hogy valaki minden egyes főzés előtt boltba fut.
2020. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!