Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Társasházban hangos gyerekek,...

Társasházban hangos gyerekek, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Egésznapos kiabálás, sírás, vinnyogás. A szülőket nem zavarja ez. Többen szóltunk már, de semmi változás. Annyi a válasz, hogy az Ő gyerekei ilyenek. Lehetne valahova fordulni, valamit tenni?
2020. márc. 9. 09:41
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem még miért a kérdező és a többi szomszéd a szemét?! Nyilván, ha a kölkök ordítanak mindennap órákon át az tök rendben van, bezzeg ha a többi szomszédnak ezzel már a töke kivan és ők is hangoskodnak, akkor ők a barmok. Logikus.....

Érdekes, hogy a többi gyerekes családdal nincs probléma, mint azt már nem egyszer leírta a kérdező, csak ezzel az eggyel és az összes szomszédot zavarja. Ez nem véletlen.

Nálunk is volt ilyen gyökér, akinek a kölke 0-24-ben visított. A nap minden szakaszában. Nem egyszer játszották be azt, hogy mentek valahova és az anyja előtte 10 perccel már kiengedte a kiskölköt a folyosóra, mondván hogy indulnak, ami idő alatt ő min. 5x fel-alá rohant dübörögve, mint valami elefánt. Persze, ha én az ő szent kis porontya alvásidejében porszívoztam/mostam/zajongtam, akkor már jött pattogni. Egy idő után megelégeltük és pár egymást követő nap is benyomtuk alvásidőben a zenét, csak hogy érezzék ők is a törődést. Nem üvöltettük, de már jött picsogni. Hát nem köszönte meg, amit kapott, mert miután ajtót nyitottam úgy elküldtem a búbánatos francba, hogy köpni-nyelni nem tudott. Megmondtam, hogy ő csak ne kérjen ki magának semmit, max majd akkor ha sikerült megnevelni a gyerekét! Hozzátettem, hogy akkor mi is jobban odafigyelünk majd a zajra, addig viszont ez van. Érdekes utána pár napon belül egyből kuss lett, megtanult pl rászólni a drága kisfiára, hogy talán a folyosón nem kéne 100 km/h-val fel-alárohangálni, mert szétesik az emelet stb.

Csak azért, mert gyerek még nem jelenti hogy egész nap ordibálhat és bármit megtehetnek, a többi lakónak meg pofa be. A nyugalomhoz mindenkinek joga van. Nem kell és nem is lehet egy gyerek csöndben egész álló nap, de ha meg van nevelve, akkor nem is fog egész nap vinnyogni!

2020. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
42%
Utáljátok ki őket közös erővel. Mi is így tettünk a másik 3 lakással összefogtunk, a vinnnyogók meg elköltöztek falura.
2020. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
65%
41es én meg hálát adok hogy a mi szomszédaink meg nevelik a gyerekeiket. Szerencsétek van hogy a ti szomszédaitok meg nem olyanok mint én meg a férjem mert sírva csomagolnátok össze a neveletlen hisztis üvöltő purdét és költöznétek egy lakatlan szigetre :-D
2020. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
54%

“Egésznapos”? - de közben a gyerekeknek van alvásideje, szóval alszanak, meg reggel-este leviszik őket. Ja és van másik 4 gyerekes család is, de őket ugye nem zavarja, hogy alvásidőben zajongtok?


Kamu kérdés

2020. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
60%
#43 Nem tudom miért nekem címezted a kommented, mikor én éppen a neveletlen kölkök ellen írtam....
2020. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
71%

6 lakásos, abból 3 gyerekes, ha jól értem.

Az sem mindegy hány éves és hány gyerek van egy-egy helyen.

Nem a hangoskodó családot védjük, mert senki sem akar maga mellé "olasz" családot.

De az nekem szemet szúrt, hogy egész nap hangosak, de közben alvás időben, amikor csend van felcsengetnek stb.

2020. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
66%

Még a kérdező, meg a többi szomszéd a szemét? Az teljesen rendben van szerintetek, hogy pár neveletlen kölyök miatt több ember/család nem tud normálisan élni, pihenni, aludni, de ha fellépnek ez ellen, akkor ők a szemetek?

Én lakóparkban élek és pontosan tudom, miről beszél a kérdező. Ez nem panel és jó a szigetelés is, de van olyan gyerek, akinek a visítását idehallom. Nem egyszer szóltam rá, pl. amikor éjjel fél 11-kor rákezdett az artikulálatlan üvöltésre, vagy amikor ilyen monoton hangon vasárnap délután hisztizni kezdett. Kikiabáltam az ablakon, érdekes, befogta. Az anyja persze rámszólt, hogy én ne neveljem az ő gyerekét, mire válaszoltam, hogy "szívesen". Annyira nincs tisztelete az ilyen szülőknek a gyerek szemében, hogy a saját anyjukra nem hallgatnak.

Nem akarok bezzegezni, de amikor én gyerek voltam, az udvaron nem üvölthettem, mert nem szabadott zavarni a szomszédokat, pedig nagy udvar volt és téglaházak. Anyám-apám mégis ránk szólt, hogy normális hangerővel, mert zavaróak vagyunk. Társasházban meg szerintetek rendben van, hogy nem lehet megmaradni, mert üvölt pár gyerek... érdekes felfogás.

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten, ha ennyire szärnak bele mások pihenéshez való jogához, akkor engem sem érdekelne az alvásidő. Jól teszitek, hogy felváltva hangoskodtok, de egyébként akkor sem szólhatnának egy szót sem, ha egy ember csinálná rendszeresen.

2020. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
69%
45ös mikor írtam még más volt a 41es :-D Veled teljesen egyetértek.
2020. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
60%

40-es válaszoló vagyok. Ti kicsit félreértettetek 😃 Nem olvastam az összes választ amit később írt a kérdező. Nem arra gondoltam hogy oké hogy a gyerekek neveletlenek. De nálunk pl a szomszédok a "neveletlenek". Olyan dolog hogy leáll velem veszekedni hogy miért anyukám sétált a gyerekkel, én mit csináltam. Vagy hogy behallatszott a tetőablakukon ahogy a gyerekem nevetett és sikongatott. (1 éves volt, és az udvaron játszott nem tudom mit kellett volna, egész nyáron is bent ülni). Még 1000 ilyen piti dolog volt. Bezzeg amikor én mentem át szólni újévkor hogy a kamasz gyereke az idvarunkba dobálja a petárdát azért is en voltam a szemét.


Szóval értitek mire gondoltam. Kérdező, ha tényleg egész napos ordibálás megy stb ahogy leírtad akkor teljesen rendben van a visszavágás. 👏

Bocs h félreérthető voltam.

2020. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
68%
Hívjátok rájuk párszor a gyámügyet, hogy félreérhetetlen üvöltés hallatszott át, szerintetek verik a gyerekeket. Ez kellemetlen lesz nekik és le fogják állítani a gyerekeket.
2020. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!